Sport i fitness

Jak trenują najmłodsze panczenistki? "Mamy wspaniałe warunki, o takim obiekcie zawsze marzyłem"

Sport i fitness

W sobotni poranek Dorota Gardias odwiedziła Arenę Lodową w Tomaszowie Mazowieckim. To miejsce, w którym rozwijają się młode łyżwiarskie talenty. O tym, że na naukę nigdy nie jest za późno, przekonywał trener Jaromir Radke.

Arena Lodowa - trening panczenistek

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim - to tutaj pod okiem trenerów trenują przyszli mistrzowie olimpijscy. Dorota Gardias odwiedziła młode panczenistki podczas sobotniego treningu.

- Mamy wspaniałe warunki, o takim obiekcie zawsze marzyłem. Teraz zawodnicy młodzi, młode pokolenia mają to wszystko spełnione. Bardzo dużo mamy zawodników w Tomaszowie, pięć klubów łyżwiarskich. Praktycznie cała młodzież Tomaszowa, ze wszystkich szkół potrafi jeździć. Korzystają z tego obiektu na co dzień - mówi Jaromir Radke, trener.

Arena Lodowa jest przystosowana do organizowania zawodów sportowych różnej rangi.

- Obiekt jest nowoczesny, wielofunkcyjny. Mogą się odbywać i koncerty, i targi, ale przede wszystkim pięć dyscyplin olimpijskich: łyżwiarstwo szybkie, short track, hokej, łyżwiarstwo figurowe i curling – wylicza nasz rozmówca.

Zawody łyżwiarskie w Tomaszowie Mazowieckim

W hali organizowane są ogólnopolskie zawody łyżwiarskie Arena dla dzieci.

- Będą startowały nasze najmłodsze perełki z całej Polski. Dzieci bardzo lubią łyżwiarstwo, lubią startować, to jest rywalizacja bardzo zdrowa, w dzisiejszych czasach szczególnie. Cieszymy się, że możemy uprawiać tę dyscyplinę i rywalizować ze sobą – zapewnia Jaromir Radke.

Na naukę nigdy nie jest za późno. Wielu dorosłych chciałoby się nauczyć łyżwiarstwa. Specjalnie dla nich trener przygotował instrukcję.

- Utrzymujemy równowagę, to jest podstawa. Miękko, elastycznie, buty ściągamy do siebie i jedziemy na boki taką jodełeczką, jak to mówię. Na początku staramy się trzymać równowagę, potem w miarę możliwości ten krok wydłużamy, ślizg wydłużamy – tłumaczy.

Jesteście ciekawi jak na lodzie poradziła sobie Dorota Gardias? Zobaczcie cały materiał.

Zobacz też:

19-letnia Kamila podbija świat łyżwiarski: "Na zawodach daję z siebie wszystko"

Trzy medale na lodowej tafli. Sukces polskich hokeistów na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Wnuczka z dziadkiem łączy pasja do łyżew. Lubią kręcić razem piruety

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Dorota Gardias

Pozostałe wiadomości