łyżwy

  łyżwy

  Ice Cross to ekstremalne łyżwiarstwo zjazdowe, które polega na tym, że zawodnicy ścigają się po specjalnie przygotowanych lodowych torach, pełnych przeszkód. Wśród Polaków, którzy trenują ten sport jest Robert Grochowicz. Co mu się spodobało w ice crossie? Jak wyglądają zawody w tej dyscyplinie sportu? Czy zawodnicy mogą sobie przeszkadzać podczas wyścigu?

  W Tomaszowie Mazowieckim, m. in. za sprawą Zbigniewa Brodki, otwiera się arena lodowa. Tu młodzi pasjonaci łyżew będą mogli trenować. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Tomasz Zubilewicz spotkał się tam o olimpijczykiem Jaromirem Radke, który wytłumaczył jak różni się praca łyżwiarza na prostej i na łuku oraz dlaczego lód musi mieć różne temperatury w różnych miejscach. A jak trenują młodzi sportowcy?

  Zimą lodowiska zapełniają się amatorami łyżwiarstwa. Niestety są też śmiałkowie, którzy jeżdżą na zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach. O to, jak należy zachowywać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych zapytał Płetwonurków RP prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Czy sam wszedł do lodowatej wody?

  Bez dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem nie da się pojeździć na nartach, czy łyżwach. Jak się jednak okazuje, zatrzymywanie lub kserowanie przez wypożyczających sprzęt sportowy dokumentów z danymi osobowymi jest bezprawne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy radcę prawnego Ewę Kurowską-Tober, aby zapytać, kto może wymagać od nas okazania dowodu osobistego, co nam grozi, gdy ujawnimy swoje dane i co mówić wypożyczającemu, gdy ten chce zatrzymać nasz dowód.

  Czas zamienić wrotki na łyżwy. Prezenter pogody Tomasz Zubilewicz już to zrobił :) Zobaczcie, czy utrzymał się na nich po dwudziestu latach przerwy w jeździe na łyżwach.

  Jewgienij Pluszczenko to jeden z najbardziej utytułowanych łyżwiarzy w historii. W sporcie osiągnął praktycznie wszystko. Brał udział w 4 olimpiadach i na każdej z nich uzyskiwał wspaniały rezultat! Czy po kontuzji jakiej doznał podczas ostatnich igrzysk olimpijskich doszedł już do siebie i czy zamierza wrócić do sportu czy skupi się na działalności artystycznej? Czy mistrz interesuje się polityką i jak zapatruje się na ostatnie wydarzenia w Rosji i na Ukrainie?

  Zbigniew Bródka uczy swoją dwuipółletnią córeczkę jazdy na łyżwach. Czy pójdzie w jego ślady? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z małą Gabrysią i jej dumnym tatą. W jakim wieku po raz pierwszy łyżwy na nogach miał Zbyszek?

  Poprosiliśmy łyżwiarkę Agnieszkę Dąbrowską-Perzynę, aby wcieliła się w rolę babci. Tak ucharakteryzowana poszła na lodowisko i udawała, że pierwszy raz ma na nogach łyżwy. Zajął się nią instruktor łyżwiarstwa. Jak zareagował, kiedy Agnieszka - po kilku minutach nauki jazy - zaczęła robić piruety? :)

  Po Dorocie Gardias, przyszedł czas na Bartka Jędrzejaka. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN także chciał się nauczyć tańca na lodzie. Pomagała mu w tym mistrzyni łyżwiarska byłej Czechosłowacji Renata Aleksander. Czy Bartkowi udało się zatańczyć na lodzie? Kogo trenowała Renata? Czym różnią się łyżwy do jazdy figurowej od łyżew hokejowych?