Na zawodach daje z siebie wszystko
19-letnia Kamila Stormowska została niedawno najmłodszą Polką, która stanęła na podium prestiżowych zawodów pucharu świata. Finał na 500 metrów z jej udziałembył pełen upadków i zwrotów akcji. Mimo wywrotki polska zawodniczka tuż przed metą podniosła się i dotarła jako trzecia. Sędziowie długo sprawdzali, czy nie popełniła przewinienia.
To był mój najpiękniejszy moment w karierze i nie chciałabym, żeby wszyscy widzieli, że płyną mi łzy
- wspomina Kamila.
Jej mama, kiedy zobaczyła ostateczną klasyfikację i córkę na trzecim miejscu, krzyczała tak głośno, że pozostali domownicy zbiegli się do pokoju. Byli przekonani, że coś się stało.
Łyżwy od zawsze były jej całym życiem
Kamila Stormowska pochodzi z Elbląga. Łyżwy od zawsze były jej całym życiem. Uwielbiała rywalizację. Trenować zaczęła w wieku 8 lat. Bardzo szybko opanowała sztukę szybkiej jazdy. Pasja do tego sportu zaczęła się od łyżwiarstwa figurowego.
Powiedzieli mi, że jestem za stara w wieku 8-9 lat i zmieniłam na short track (łyżwiarstwo szybkie przy.red.)
-opowiada łyżwiarka.
Kiedy Kamila zaczęła zdobywać pierwsze medale w tej dyscyplinie, rodzice zrozumieli, że short track jest w życiu ich córki „na poważnie”.
Kamila Stormowska poza treningami studiuje zarządzenie na Uniwersytecie Gdańskim, a w wolnych chwilach lubi czytać książki o samorozwoju i samorealizacji.
Czym jest dyscyplina short tracku?
Wyścigi short tracku odbywają się na krótkim torze. Startuje od czterech do sześciu zawodników, którzy pokonują od kilku do kilkunastu okrążeń, w zależności od dystansu.
Wygrywa ten, kto jest mądrzejszy. Pozycja musi być niska. Wchodzenie w łuk, duże kąty, najlepiej jak najniżej ugiąć kolana
- tłumaczy nasza bohaterka.
Zdaniem jej trenerki, tam gdzie jest Stormowska, tam bieg będzie interesujący. Natomiast koleżanka dodaje, że Kamila jest bardzo odważną zawodniczką, która nie boi się ryzyka.
Więcej o łyżwiarskiej pasji Kamili, zawodach, sukcesach i planach na przyszłość posłuchacie w naszej rozmowie live z Białegostoku, którą poprowadziła Katarzyna Jaroszyńska.
Zobacz też:
- Wnuczka z dziadkiem łączy pasja do łyżew. Lubią kręcić razem piruety
- Łyżwiarki na medal
- Łyżwiarstwo figurowe. Piękny, ale i wymagający sport
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Magdalena Gudowska