Kolejnym bohaterem cyklu "Piękny Uśmiech" jest Zbigniew Kmieć. Dlaczego przypadek Pana Zbyszka był tak trudny dla lekarzy - opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN Dr Paulo Malo z Malo Clinic. Jak nowy uśmiech zmienił życie Pana Zbyszka? I czy wpłynął na jego relacje z klientami? Zobaczcie tę spektakularną metamorfozę!
Joga odpręża i pozwala nabrać energii na cały dzień. Joga poporawia także ukrwienie i kondycję. Czy może ją ćwiczyć każdy? W studiu Dzień Dobry TVN Magdalena Tomaszewska, instruktorka jogi, pokazała jak poprawnie wykonywać poszczególne asany. Dlaczego trzeba je wykonywać powoli? Czy uprawiając jogę grozi nam jakakolwiek kontuzja?
Dieta musi być dobrze dobrana do naszego trybu życia. Jeżeli dużo trenujemy, nasze menu nie powinno być okrojone. Wręcz przeciwnie, powinniśmy dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Co jednak zrobić, gdy waga wciąż stoi w miejscu? Jakie błędy popełniamy najczęściej? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedziała Anna Jelonek. Dietetyk zwróciła uwagę również na to, by sprawdzić stan swojego zdrowia. Jakie należy wykonać badania?
Podczas meczu pomiędzy Bayernem i Borussią Robert Lewandowski został kontuzjowany. Doznał wstrząśnienia mózgu, ma złamany nos i szczękę. Aby mógł grać w kolejnych spotkaniach, zaopatrzono go w maskę, której zadaniem jest ochrona przed kolejnymi urazami. Z jakich materiałów wykonuje się tego typu maski? Czym grozi złamanie nosa i szczęki? Jak leczy się złamania kości twarzy? W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarza sportowego TVN24 Kacpra Sosnowskiego i chirurga szczękowo-twarzowy Michała Zmorzyńskiego.
Poradniki Andrew Matthewsa zostały przetłumaczone na 42 języki, a na jego wykłady motywacyjne przychodzi bardzo wiele osób szukających szczęścia. Czy rzeczywiście szczęście można wypracować? Co robić, by poczuć się szczęśliwym? Jak nauczyć się pozytywnego myślenia? Z autorem bestsellerowych poradników rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska.
Zuzia choruje na epidermolysis bullosa, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Choroba ta dotyka jedno na pięćdziesiąt tysięcy dzieci. Rany i pęcherze powstają samoistnie lub na skutek uderzeń. Pojawiają się na skórze i organach wewnętrznych. Mimo ogromnego bólu, który towarzyszy jej każdego dnia i nocy dziewczynka jest radosna. O czym marzy Zuzia?
Z wiekiem coraz bardziej panujemy nad swoimi emocjami. Kontrolujemy się. Osoby niepełnosprawne są zawsze szczere, dojrzewając, nie tracą swojej spontaniczności. Czy są w stanie przeżyć prawdziwą miłość? Jak wyrażają swoje emocje? Czy są wylewni czy raczej zamknięci w sobie? Czego pragną osoby niepełnosprawne? Z Anną Maruszeczką porozmawiali goście Dzień Dobry TVN: Romek Zańko – podróżnik, prezes Fundacji Pod Sukniami i Tadeusz Woźniak – muzyk, ojciec 19-letniego chłopca z Zespołem Downa.
Stres często towarzyszy naszemu życiu. Czasem bywa mobilizujący, ale częściej działa niekorzystnie na nasze zdrowie. Jak walczyć ze stresem - iść spać, czy rzucać talerzami? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN coachem Miłoszem Brzezińskim.
Z jakich powodów najczęściej bolą zęby? Co zrobić, gdy nie mamy możliwości iść do dentysty, a boli nas ząb? Zimny okład czy proszek przciebólowy? Jakie działanie ma imbir? Dlaczego warto płukać jamę ustną imbirowym, schłodzonym wywarem? Prowadzący Dzień dobry TVN porozmawiali na ten temat z dr Anną Jankowską, stomatologiem.
Bierne palenie. Czym tak naprawdę jest? Jaki ma zakres i jakie może mieć konsekwencje? Wedle statystyk, aż 3 mln polskich dzieci to bierni palacze. Jak dym papierosowy wpływa na ich zdrowie? Czym grozi palenie w ciąży? W studiu Dzień Dobry TVN nasi prowadzący porozmawiali z pulmonologiem Tadeuszem Zielonką oraz Anną Andrzejewską, blogerką, którą przyznała, że paliła w ciąży.
Wiecie na jakiej zasadzie działa termometr? W swoim "domowym laboratorium" dr Tomasz Rożek pokazał nam dziś, krok po kroku, jak stworzyć domowy termometr. Do tego prostego doświadczenia będziemy potrzebowali: słomkę, butelkę, plastelinę, miskę z ciepłą wodą, miskę z zimną wodą i farbę do zabarwienia wody. Do dzieła!
Zmęczenie, problemy z koncentracją, łamliwe paznokcie i matowe włosy. By pozbyć się tych dolegliwości warto oczyścić organizm z toksyn. Na czym polega detoks? Czy zawsze oznacza głodówkę? Czy jest ona skuteczna? Ile powinno trwać dobre oczyszczanie? Jak przygotować się do detoksu? Gościem Dzień Dobry TVN była dietetyk Agata Ziemnicka-Łaska.
W Majówkę wielu z nas wyjeżdża poza miasto. Co zrobić, gdy ukąsi nas żmija? Czy należy wyssać jad? Dlaczego nie wolno tamować krwawienia? Jakie są objawy wstrząsu anafilaktycznego? Kiedy niezbędne jest zrobienie zastrzyku z adrenaliny? Co zrobić w przypadku ugryzienia osy lub skaleczenia? O pomoc poprosiliśmy eksperta Dzień Dobry TVN Ariela Szczotoka, ratownika medycznego.
Czy osobie niewidomej zależy na tym, jak wygląda? Na pytanie Anny Maruszeczko odpowiedziała Dorota Ziental, która nie widzi od 8 lat. Dlaczego Pani Dorota tak bardzo przykładę wagę do swojego wizerunku? Jak dba o urodę? Ile zajmuje jej to czasu? Jak robi zakupy i kto jej w tym pomaga? W studiu Dzień Dobry TVN Pani Dorocie towarzyszył jej partner Sebastian Grzywacz. Skąd wiedział, że jego wybranka jest atrakcyjną kobietą?
Jakiś czas temu głośno było o młodej Polce, która - w pogoni za szczupłą sylwetką - zażyła preparat, mający jej pomóc w zrzuceniu kilogramów. Niestety, to co miało jej pomóc, przyczyniło się do jej śmierci. Okazało się, że tym cudownym "suplementem" był DNP - środek chwastobójczy. Kolejną ofiarą DNP jest 21-letnia Brytyjka. Mimo tych głośnych spraw, nadal są chętni do zażywania środków, które mają pomóc w szybkim zrzuceniu wagi. Dlaczego dla szczupłej sylwetki ryzykujemy zdrowie i życie? Jak działają inne preparaty na zrzucenie wagi? Jakie są skutki stosowania DNP? Gośćmi Dzień Dobry TVN psycho-dietetyk Sylwia Prawdzik, właścicielska agencji modelek Size Plus Agnieszka Czerwińska i trener Dariusz Rycaj.
Polacy stworzyli program, dzięki któremu studenci medycyny będą mogli szkolić się przeprowadzając wirtualne operacje. Projekt eFizjologia został doceniony przez międzynarodowe jury prestiżowego konkursu Laval Virtual Awards 2012, w kategorii „Medycyna i zdrowie”. O zaletach wirtualnego szkolenia i możliwościach jakie daje studentom ta aplikacja rozmawialiśmy z dziennikarzem naukowym Karolem Wójcickim i Marcinem Wiśniewskim, dyrektorem promocji i marketingu i3D.
Siatkarska reprezentacja Polski kadetów zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w Turcji. Całą "złotą" drużynę gościliśmy dziś w Cafe TVN! Jak stworzyć tak zgrany zespół i wyszkolić ekipę, która na międzynarodowej imprezie nie przegrywa ani jednego spotkania? Czy chłopcom łatwo przychodzi łączenie nauki i treningów? Czy znajdują też czas na życie towarzyskie i spotkania z dziewczynami? :-)
"Myślę, że żaden człowiek nie jest przygotowany na taką chorobę ... ale też nie szukałem jakiegoś wyjścia awaryjnego, że się może nie udać" Z Grzegorzem Boćkiem, reprezentantem Polski i czołowym atakującym w siatkarskiej ekstraklasie, o jego zwycięskiej walce z nowotworem układu chłonnego rozmawiał Władysław Kozakiewicz.
Mało kto lubi chodzić do dentysty. Czasami jednak strach przed borowaniem zębów przeradza się w prawdziwą fobię. Jak zachowują się ludzie, których paraliżuje fotel dentystyczny? Jakie są tego przyczyny? Ból? Stereotypy? Jak sobie pomóc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy stomatologa Marcina Krufczyka.
Czy w trakcie ćwiczeń biustonosz sportowy lepiej trzyma biust od biustonosza bieliźnianego? Do czego może doprowadzić wykonywanie ćwiczeń w biustonoszu bieliźnianym? Czy staniki sportowe powinny mieć fiszbiny? Na te pytania odpowiedziała brafitterka Monika Kołodyńska, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
#LoveYourLines. To tag, jakim kobiety oznaczają zdjęcia, które zamieszczają na portalach społecznościowych. Na opublikowanych ujęciach widać rozstępy. Jaki cel ma tego typu akcja? Kiedyś rozstępy były powodem do wstydu. Jak jest teraz? O tym jak zaakceptować swoje niedoskonałości, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Viktorią Driuk, modelką, u której po ciąży zostały rozstępy oraz Marią Rotkiel, psycholog.
Antykoncepcja awaryjna miała być ogólnie dostępna od połowy kwietnia. Teoretycznie, wedle ustawy, tabletki można już kupić bez recepty. Postanowiliśmy to sprawdzić. Jak nasza wysłanniczka została potraktowana przez farmaceutów? Czy udało się jej zakupić pigułkę "dzień po"?
Każdy może gotować. Udowodniają to niewidomi młodzi ludzi z Ośrodka szkolno-wychowawczego w Bydgoszczy. Jak sobie radzą z krojeniem? Jakich zmysłów używają podczas gotowania?
Jak pozbyć się bakterii i pestycydów ze świeżych produktów? W jaki sposób je umyć? Czy wystarczy opłukać pod wodą? Skąd pomysł, by myć warzywa w wodzie z octem lub w wodzie ozonowanej? Jak długo musi trwać proces oczyszczania? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedziała Agnieszka Piskała, dietetyczka.
Jak przywrócić wiarę we własną kobiecość po przebytej chorobie nowotworowej piersi? Jak muzyka i taniec wpływa na terapię w czasie walki z rakiem? Co zmienia w życiu kobiet zabieg rekonstrukcji piersi po przebytej mastektomii? Ile trwa zabieg usunięcia piersi oraz jednoczesna rekonstrukcja? Dlaczego duża cześć chorych kobiet wciąż boi się zabiegu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr hab Agnieszkę Kołacińską z Fundacji Pełną Piersią, Magdalenę Łuczak-Rzewuską, która przeszła zabieg rekonstrukcji piersi i Marlenę Kazuń, psychoonkologa.
Niedawno głośno było o ogromnym sukcesie polskich lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, którzy po raz pierwszy w Polsce podali, działającą bezpośrednio na nowotwór (siatkówczaka), chemię do tętnicy ocznej. Ile zabieg kosztuje w Polsce? Czy jest szansa, że będzie refundowany? Czy ten typ nowotworu występuje często? Czy amerykańscy lekarze chętnie podzielili się wiadomościami na temat tego zabiegu? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Kierownika Kliniki Okulistycznej Centrum Zdrowia Dziecka dr Wojciecha Hautza oraz lekarza Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Zdrowia Dziecka Urszulę Pasik.
Dlaczego coraz więcej ludzi cierpi na alergię? Jakie są tego przyczyny- zanieczyszczone środowisko czy nadmierna dbałość o czystość? Jak dobrze zdiagnozować alergię? Na czym polega odczulanie? Jak długo to trwa? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy alergologa Piotra Dąbrowieckiego.
16 kwietnia kanał TVN Meteo zmienił swój profil na TVN Meteo Active. Co - oprócz prognoz pogody - znajdzie się w nim? W jakich godzinach będzie można oglądać studio Active? Kto go będzie prowadził? Kiedy będzie pierwszy program na żywo? Dorota Gardias i Agnieszka Cegielska powiedziały widzom Dzień Dobry TVN, w jaki sposób lubią ćwiczyć.
W wyniku wypadku samochodowego, któremu Pani Alicja Kosobudzka uległa mając 13 lat, straciła zęby. Za namową mamy zgłosiła sie do nas, by wziąć udział w akcji "Piękny uśmiech". Dlaczego tak długo zwlekała z podjęciem decyzji o leczeniu? Jak po zabiegu zmieniło się jej życie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Alicję Kosobucką i prof. Paulo Malo, stomatologa z Malo Clinic.
Jak poradzić sobie z negatywnym nastawieniem, smutkiem, apatią, która towarzyszy podczas choroby? Co wówczas pomaga i działa mobilizująco? Gdzie szukać siły? Rodzina, przyjaciele - jak oni mierzą się z chorobą bliskiej osoby. Jak mogą wesprzeć chorego? Jak z nim rozmawiać? Kiedy szukać pomocy u psychologa? Z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiali nasi goście, Katarzyna Montgomery, dziennikarka, która była sparaliżowana oraz Wojciech Wysocki, aktor, wygrał walkę z rakiem.