Bartek Jędrzejak spotkał się w Głuszycy Górnej z GOPR-owcami i strażakami. Zobaczcie pokazową akcję ratowania człowieka, który wpadł pod lodową taflę.
Lekkoatleta Konrad Bukowiecki na zawodach w Spale tak cisnął pięciokilogramową kulą, że ta zatrzymała się zaledwie kilka centymetrów przed ścianą hali. Tym samym pobił halowy rekord świata w pchnięciu kulą. Nadzieja polskiej lekkoatletyki, 17-letni Konrad Bukowiecki, odwiedził studio Dzień Dobry TVN. Kto zaraził go pasją to tego sportu? Czy Konrad Bukowiecki zostanie następcą Tomasza Majewskiego? Co jest istotniejsze w pchnięciu kulą - technika czy siła? Rekordzista świata w pchnięciu kulą zdradził nam, że miał zostać pływakiem!
Polityka jest jak ostrze - potrafi dzielić. Czy możliwy jest związek dwojga ludzi, których poglądy polityczne są zupełnie inne? Jakie tematy - oprócz polityki - mogą dzielić ludzi? Czy poruszać je w czasie rozmów z najbliższymi, czy raczej omijać? Zapytaliśmy o to goszczących w Dzień Dobry TVN: dziennikarkę TVN24 Brygidę Grysiak, aktora Rafała Królikowskiego i psychologa Jacka Santorskiego.
W jednym z ostatnich wywiadów Michał Witkowski powiedział, że od 20 lat regularnie zażywa antydepresanty i gdyby nie one, prawdopodobnie popełniłby samobójstwo. W Dzień Dobry powiedział, z jakich powodów lekarz przepisał mu takie leki. Jak się zachowywał jego organizm, kiedy próbował je odstawić? Psychiatrę i psychoterapeutkę Magdalenę Namysłowską zapytaliśmy, czy antydepresanty uzależniają.
Radosław Bemowski, Marek Woźniak oraz Krzysztof Dominiak pomagają dzieciom z niepełnosprawnością. Bez nich dzieciaki nie mogłyby normalnie funkcjonować. Dzieci nazywają ich wujkami. Starają się jak najlepiej poznać dzieci? Ilu mają podopiecznych? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Anny Maruszeczko "Zielone Drzwi".
W e-papierosach można znaleźć cała tablicę Mendelejewa. Jednak wielu palaczy rezygnuje z tradycyjnych papierosów na rzecz tych elektronicznych, pomimo, że ich wpływ na nasze zdrowie nie został jeszcze do końca zbadany. O tym, co znajduje się w e-papierosach, jakie inne substancje chemiczne mogą być dla nas bardziej szkodliwe niż substancje smoliste opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Piotr Gryglas.
W czym przechowywać wędlinę, mięso, a jak ser? W papier do pieczenia, śniadaniowy czy w pudełkach plastikowych, a może w opakowaniach styropianowych? Jak ustrzec się przed listeriami i śluzowcami? O tym w studiu dzień Dobry TVN opowiedziała dietetyczka Agnieszka Piskała. Jaki mogą mieć wpływ garnki na Alzheimera?
Iza Pawlaczyk urodziła się z sercem po prawej stronie. Teraz uczęszcza do gimnazjum. Mateusz Hładki odwiedził rodzinę Państwa Pawlaczyk. Jak przebiegał proces powrotu Izy do zdrowia? Komu zawdzięcza życie? Jak wyglądały poszukiwania lekarzy, którzy przeprowadzili ten skomplikowany zabieg? Okazuje się, że w Polsce nadal są lekarze na miarę Zbigniewa Religii. To im Iza zawdzięcza życie.
Według japońskiej tradycji, jeżeli ktoś czegoś bardzo pragnie musi ułożyć tysiąc żurawi z papieru. Wtedy jego marzenie się spełni. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Miłosz Brzeziński. Jak rozgraniczyć marzenia od postanowień, by te ostatnie nie stały się tymi pierwszymi? Skąd wziąć siłę, by wytrwać w postanowieniach noworocznych? Kiedy postawić na silną wolę, a kiedy nie ma ona znaczenia?
Coraz więcej Polaków poddaje się operacjom plastycznym. Niestety niektórzy trafiają w ręce lekarzy, którzy nie mają uprawnień do wykonywania tego typu zabiegów i zamiast pomóc pacjentowi poważnie mu szkodzą. Kiedy możemy mówić o nieudanych operacjach plastycznych? Które z operacji plastycznych są obarczone największym ryzykiem? Jak w przypadku operacji plastycznych definiuje się błąd lekarski? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN - specjalistą chirurgii plastycznej i ekspertem sądowym w zakresie chirurgii plastycznej dr Januszem Greese Łyko.
Monika Zakrzewska to doradca zawodowy planowania kariery osób niepełnosprawnych. Agata Spała to przedsiębiorca, która prowadzi agencje doradztwa personalnego. Agata porusza się na wózku inwalidzkim. Kiedyś pracowała na etacie. Co sprawiło, że zdecydowała się na własny biznes? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Zielone Drzwi".
Fundacja TVN przekazała 144 tysiące na szpital dla dzieci. To efekt dobrej woli Was wszystkich. Ponad 3 tysiące dzieci rocznie trafia na oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Dziecięcym szpitalu w Lublinie. Postanowiliśmy sprawić, by żyło im się lepiej. W studiu Dzień Dobry TVN na ręce dr. n. med. Jerzego Szareckiego, dyrektora szpitala, Anna Maruszeczko złożyła czek.
Oliwier z Brodnicy od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą. Rodzice chłopca zbierają środki na terapię za granicą. W pomoc zaangażowały się takie gwiazdy jak Antek Królikowski, Kuba Wesołowski, Bilguun Ariunbaatar, Ryszard Rynkowski. Rozegrali charytatywny mecz. Z kim i z jakim wynikiem?
Czy badania genetyczne rzeczywiście mogą być podstawą do ustalenia optymalnej diety? Czego jeszcze możemy się dowiedzieć z tego typu badań, ile one kosztują i jak powinna wyglądać konsultacja wyników takich badań? O badaniach DNA rozmawialiśmy z dr Anetą Górską-Kot. Czy Waszym zdaniem takie badania mają sens?
W Warszawskiej Galerii Sztuki „Zachęta” osoby niewidome mogą zobaczyć obrazy. Robert Więckowski to dziennikarz i wiceprezes Fundacji Kultury Bez Barier. Niewidomi i niesłyszący są bardziej wymagającymi odbiorcami kultury niż osoby pełnosprawne. I instytucje kulturalne powinny umożliwić niewidomym zobaczenie obrazu, a niesłyszącym usłyszenie muzyki. Jak? Zapraszamy na kolejny odcinek Zielonych Drzwi.
Płodność jest wspólna. Aż 88 proc. Polek, które nie mają jeszcze dzieci, nigdy nie wykonywało profilaktycznych badań płodności. Co piąta Polka nie wie, kiedy ma dni płodne. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Grzegorz Południewski, ginekolog. Co wpływa na płodność kobiety, a co na płodność mężczyzny?
W taką pogodę większość mam ma kłopoty z tym, aby dobrze ubrać dzieci. Zazwyczaj zakładają na swoje pociechy mnóstwo ubrań, wychodząc z założenia, że szczelnie opatulone dziecko jest dobrze chronione przed zimnem. Czy jest tak rzeczywiście? Jak należy ubierać maluszki, a jak większe dzieci? Jakie części ciała należy chronić przed zimnem? Jak poznać, że małe dziecko jest wychłodzone? W Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Pawła Grzesiowskiego z Instytutu Profilaktyki Zakaźnej.
Niektórzy bardziej ufają domowym sposobom na przeziębienie niż lekarstwom z apteki. Czy słusznie? Czy stawianie baniek jest skuteczne na przeziębienie? Czy czosnek i cebula zabijają wirusy? Czy wypicie herbaty ze spirytusem wyleczy nas z przeziębienia? Gościem Dzień Dobry TVN był lekarz Piotr Gryglas.
Leczyła się z powodu kłopotów z okiem. Lekarze leczyli ją kroplami do oczu nie podejrzewając nawet, że w głowie dziewczyny rośnie monstrualny guz. Przez trzy lata nikt nie rozpoznał choroby. Gdyby wcześniej rozpoznano chorobę być może udało by się go zlikwidować. W pomoc Małgorzacie Pasternak, która choruje na raka mózgu, zaangażowała się aktorka Olga Frycz. Jak czuje się teraz? Czy guz nadal rośnie?
Triklosan - jako środek antybakteryjny - pojawia się w kosmetykach. Ostatnio pojawiły się informacje, że środek ten w dużych ilościach może nam poważnie zaszkodzić. Czy jest tak rzeczywiście? Czy jest rakotwórczy? Czy triklosan można czymś zastąpić? O tym gość Dzień Dobry TVN dr inż. Anna Adach z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.
Tężnia solankowa leczy nieżyt krtani, zapalenie oskrzeli i nieżyt gardła. Dorota Gardias w tężni w Wieliczce próbowała leczyć katar i chore zatoki. Czy jej się udało?
Aneta Boruta od czterech lat choruje na nowotwór mózgu. Nie da go się usunąć w całości. Aneta jednak nie starci nadziei. Skoro nie może go pokonać - postanowiła go pokochać. Humorystycznie nazywa go "gadem". Wydała książkę „Oswoić swojego raka” . W studiu Dzień Dobry TVN była naszym gościem. Towarzyszyła jej mama.
Ta choroba może nie dawać żadnych objawów przez długi czas. Wywoływana przez bakterie, które przenoszą kleszcze. Do czego może doprowadzić nieleczona borelioza? Czy może doprowadzić do śmierci? Jakie obszary naszego ciała lubią kleszcze? Czy możemy już mówić o epidemii tej choroby? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Janem Stradowskim, dziennikarzem naukowym i szefem działu nauki magazynu „Focus”, który z wykształcenia jest lekarzem medycyny.
Osłabieniem brak apetytu, utrata wagi, mdłości i rozpieranie w brzuchu po jedzeniu - to tylko niektóre z pierwszych objawów marskości wątroby. Kolejnymi, w bardziej zaawansowanym stadium, są: żółtaczka i gromadzenie płynów w jamie otrzewnej. Jednak marskość wątroby może przez lata rozwijać się bezobjawowo. Dlaczego chorują na nią coraz młodsi ludzie? Co jest najczęstszą przyczyną zwłóknienia wątroby? Jak leczyć marskość wątroby? Gościem Dzień Dobry TVN był doktor Piotr Gryglas.
Wydawałoby się, że ta bakteria jest już zwalczona. Mamy szczepionki, antybiotyki, a mimo to rośne liczba chorych na krztusiec. Dlaczego? Jakie grupy wiekowe najgorzej znoszą chorobę? Jakie są objawy krztuśca? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN doktora Pawła Grzesiowskiego.
Chore dzieci są porzucane w szpitalnych łóżkach. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był profesor Janusz Książek z Centrum Zdrowia Dziecka. Jak skrócić ich proces adopcyjny? Czy rodzice w ogóle nie interesują się swoimi chorymi dziećmi? Dlaczego rodzice porzucają swoje dzieci? Zapraszamy, w imieniu Anny Maruszeczko, na kolejny odcinek "Zielonych Drzwi".
Kamil Bednarek, Maciej Miecznikowski, Szymon Majewski i Jarosław Boberek zaśpiewali i zatańczyli dla dzieci chorych na nowotwory. To była dla nich jedyna okazja, by choć na chwilę zapomnieć o chorobie. W studiu Dzień Dobry TVN Jarosław Boberek opowiedział o dzieciach, którym nie zostało już wiele czasu...
Aż 3 miliony Polaków cierpi na cukrzycę. Wielu z nich nawet nie wie, że na nią choruje. Cukrzyca jest szczególnie groźna dla dzieci. Jak rozpoznać cukrzycę na wczesnym jej etapie? Jak wygląda dieta cukrzycowa? Czy dziecko chorujące na cukrzyce może jeść słodycze? Jak żyć z tą chorobą? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Olę Budzyńską - mamę Jasia chorującego na cukrzycę oraz dr Martę Wysocką-Mincewicz - kierownika Oddziału Diabetologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
Trwa akcja Movember. W jej ramach prowadzący i reporterzy Dzień Dobry TVN zapuszczają wąsy, a tymczasem autor tego video zwrócił uwagę na problem raka prostaty w nieco inny sposób... Jaki? Warto obejrzeć.
Katarzyna Gajewska ma 35 lat i pracuje jako psycholog. Powoli traci wzrok. Jak pogodzić się ze stratą wzroku i czy w ogóle jest to możliwe? O tym Pani Katarzyna opowiedziała studiu Dzień Dobry TVN. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Anny Maruszeczko "Zielone Drzwi".