Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała z Chorwatami bardzo ważny mecz. Dzięki temu zwycięstwu zagrają w półfinale Mistrzostw Świata z gospodarzami turnieju - reprezentacją Kataru. Co mówili nasi szczypiorniści tuż po zwycięstwie? Która z dziennikarek Dzień Dobry TVN grała kiedyś w piłkę ręczną i jako juniorka odniosła spory sukces?
Większy dom, idealny partner i związek, awans i więcej pieniędzy. Wydaje nam się , że jeśli to osiągniemy będziemy szczęśliwi. Nic bardziej błędnego! Okazuje się, że jeśli mamy kupić rzecz a doświadczenie - powinniśmy zdecydowanie postawić na to drugie. To relacje z ludźmi i ze zwierzętami dają nam poczucie szczęścia, a nie nowa torebka, czy buty. Ale czy naprawdę? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Sylwia Zawada, coach szczęścia.
Witaminy szczęścia to witaminy z grupy B, zwłaszcza B6. Najlepiej w połączeniu z magnezem i cynkiem. A za co witamina D jest odpowiedzialna w naszym organizmie i czym skutkuje jej brak? W studiu Dzień Dobry TVN Justyna Mizera dietetyk zdradziła, ze ich niedobór może odpowiadać za stany depresyjne, a ich zrównoważony poziom za euforię?
Napięcie w okolicach karku po wielu godzinach pracy. Stres potrafi zaatakować też plecy i nogi. Okazuje się, że wcale nie trzeba chodzić do drogiego masażysty. Ulżyć można sobie samemu. Jak? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała terapeutka ciała Monika Kozak. Jak masować kark, a jak głowę?
Chemioterapia i radioterapia nie jest już jedyną formą leczenia nowotworów. Okazuje się, że pomocne w zwalczaniu komórek nowotworowych mogą być protony. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z prof. Markiem Jeżabkiem, dyrektorem Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Czy każdy typ raka może być leczony protonami?
Staś urodził się z bardzo rzadką chorobą. Urodził się z wadą przełykowo-tchawiczą, miał połączony układ oddechowy z pokarmowym. Żeby żyć - trzeba jeść, żeby jeść - trzeba umieć jeść. Na początku rodzice uczyli go jeść na sucho. W studiu Dzień Dobry TVN gościem Anny Maruszeczko była Beata Stawicka, mama Stasia i założycielka szkoły jedzenia. Zapraszamy na kolejny odcinek "Zielonych Drzwi".
Wrocławscy naukowcy, za pomocą specjalnych gogli, przenoszą osoby cierpiące z bólu w wirtaulną rzeczywistość. Po co to robią? Zobaczcie.
Kuba Klawiter i Bartek Jędrzejak zaprezentowali, na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie, sanki. Które wybrać spośród bogatej oferty? Na co zwracać uwagę - na wygląd, cenę czy bezpieczeństwo? Dlaczego warto zainwestować w kask? Zobaczcie sanki z hamulcami i te, z których można zrobić plecak!
Jakie mity utrwaliły się przez lata odnośnie karmienia piersią? O faktach i mitach dotyczących karmienia piersią rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN, konsultantką laktacyjną, Anną Komaszyńską. Co najszybciej uczula matki i dzieci? Kiedy zacząć dokarmiać dziecko?
Dr Gilbert Reanud jest twórcą metody Recall Healing. Szuka przyczyn chorób w nieświadomości. Czy ludzka podświadomość może być katalizatorem chorób?. Czy jeśli ktoś przeżył w swoim życiu traumę może to odbić się za kilka lat groźną i nieuleczalną chorobą? Jak bardzo choroby są psychosomatyczne? Co jego nauka ma wspólnego z paradygmatem medycyny?
Aż 30 procent osób poniżej osiemnastego roku życia ulega zakażeniu bakterią, która wywołuje wrzody żołądka. Jak możemy się zarazić bakterią Helicobacter pyloridr, która powoduje schorzenia zapalne żołądka i wrzody? Jakie są pierwsze objawy choroby wrzodowej u dzieci? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała pediatra dr Aneta Górska– Kot.
Wystarczy balon, klej i płyta CD. Ale to nie wszystko. Pełną listę przedstawił dr Tomasz Rożek.
Na tę chorobę zapada każdego roku okołu 30 milionów ludzi na świecie, a w Polsce około 200 tysięcy. Jakie są pierwsze objawy Alzheimera? Wrocławscy naukowcy opracowali nową metodę wczesnego wykrywania choroby Alzheimera. Czy będzie można diagnozować wczesne stadium Alzheimera po zmianie głosu?
Dużym problemem Pawła Meja były zęby. Z powodu zaniedbań miał spore ubytki. Postanowił to zmienić. Pomógł mu w tym doktor Armando Lopes z Malo Clinic. Jakie zabiegi przeszedł Paweł? Co sprawiło największe problemy protetykom? Jak Paweł Mej zareagował, kiedy zobaczył nowe zęby? O czym teraz marzy?
Pewnego dnia Pani Joanna obudziła się bez zębów. Choć ma dopiero 33 lata przez brak uzębienia wygląda na o wiele starszą. W czasie ciąży zachorowała na anemię. Jej przypadek należał do jednych z najtrudniejszych operacji stomatologicznych. Zabieg w Malo Clinic odmienił jej życie. W studiu Dzień Dobry TVN Joanna Skonieczka była naszym gościem. Towarzyszył jej dr Armando Lopez, Kierownik Chirurgii Malo Clinic Warsaw.
Piotr Brandos samotnie wychowuje synka. Żona wyrzuciła go z domu. Piotr długo walczył o uzyskanie opieki nad synkiem. Teraz postanowił zacząć myśleć o sobie. Brak przednich zębów nie pozwalał mu się uśmiechać. Teraz uśmiech rozdaje każdemu. W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem, razem z doktorem Armando Lopezem, kierownikiem Chirurgii Malo Clinic Warsaw - autorem jego doskonałego uzębienia.
Anna Łuczkiewicz problemy z zębami miała od zawsze. Już w wieku 17 lat straciła pierwsze zęby. Potem musiała nosić protezę, co miało istotny wpływ na jakość jej życia. W odzyskaniu jego radości pomógł jej dr Paulo Malo, wynalazca metody All-on-4 Malo Clinic Protocol. W studiu dzień Dobry TVN Ania opowiedziała o nie tylko fizycznych efektach metamorfozy. Towarzyszył jej dr Paulo Malo. Na czym polega jego autorski zabieg?
Jednym z niepożądanych efektów chemioterapii jest utrata włosów. Znaleziono na to sposób. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu testują czepek, który chroni włosy przed wypadaniem. Jak działa? Kto go wymyślił? Dlaczego dla chorujących na raka utrata włosów jest taką traumą? Gościem Dzień Dobry TVN była założycielka Onkosalonu Joanna Wiszniewska.
Trzeba mieć duży dystans do siebie, by mówić o sobie "łaciata krowa", a chorująca na bielactwo dziennikarka i była prezenterka telewizyjna Ewelina Kopic tak o sobie żartobliwie mówi. Czy sama podjęła decyzję o odejściu z telewizji z powodu choroby, czy zrobiła to pod wpływem nacisków swoich przełożonych? Kto powiedział jej, że "brzydota słabo się ogląda w telewizji"? Jak żyje się z bielactwem i co powoduje tę chorobę?
Sanfilippo to nie nazwa kurortu czy miejscowości wypoczynkowej, ale wyniszczającej choroby. W tej rodzinie dwóch chłopców choruje na zespół Sanfilippo. Jeden z nich nie chodzi samodzielnie, wszystkie jego posiłki muszą być miksowane. Ich ojciec musiał zrezygnować z pracy, by się zająć się chłopcem. Czym jest choroba Sanfilippo i jak z nią walczyć? Zapraszamy na kolejny odcinek Zielonych Drzwi. Anna Maruszeczko gościła matkę chorych chłopców - Marzenę Barczyńską.
Istnieją takie, które są bardziej niebezpieczne niż inne. Ile to jest 2000 kilokalorii? Ile bananów wchodzi na 2000 kalorii, ile hamburgerów, a ile marchewek? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Jacek Bilczyński, trener fitness. Jak jedzą Polacy i ile kalorii dziennie spożywa przeciętny Polak?
Akupunktura od tysięcy lat uważana za najlepsze lekarstwo na szereg dolegliwości. Według jej założeń w ciele ludzkim istnieje swoista energia. Jest alternatywą dla botoksu i i ingerowania chirurga w nasza urodę. W studiu dzień Dobry TVN gościem była dr Sena Byambasuren-Federowska, specjalistka od medycyny wschodniej. Po jakim czasie od zabiegu widać już jego pierwsze efekty?
Jak wybrać psychoterapeutę? Co sprawdzić na początku? Czy można przyjść do psychoterapeuty i powiedzieć:" Pokaż mi swoje papiery". Czy zaufać innym, którzy polecają psychoterapeutę i na ile wybór psychoterapeuty jest sprawą indywidualną? W studiu Dzień Dobry TVN gościem były psychoterapeutki: Katarzyna Klimko-Damska oraz Katarzyna Miller. Czy psycholog może pracować z osobą, której nie darzy symaptią?
Mark Twain powiedział: "Nie ma nic prostszego od rzucania palenia - robiłem to już tysiące razy". Izabela Trojanowska zaczęła palić, kiedy miała 15 lat. Dr Tadeusz Zielonka, pulmonolog, widział w płucach palaczy niejedno. Kiedy człowiek rzuci palenie, jego organizm przechodzi prawdziwą rewolucję. Po jakim czasie organizm człowieka wraca do normy i do właściwych parametrów? Po jakim czasie od momentu rzucenia palenia niweluje się ryzyko zachorowania na nowotwór?
Kartka papieru, zszywacz, barszcz instant , woda, wysoka świeczka w świeczniku. Tyle wystarczyło Tomaszowi Rożkowi, by w studiu Dzień Dobry TVN zrobić barszczyk czerwony. A ziemniaczki?
Zawały coraz częściej dotykają osoby młode, a nawet dzieci czy niemowlęta. Jeśli objawy zawału mięśnia sercowego są dość typowe u dorosłych, to u dzieci już sprawiają trudność. Gościem Dzień Dobry TVN był kardiolog dr Michał Ciszewski. Czy istnieje profilaktyka zawałów serca u dzieci?
Prestige to pies rasy flat coated retriever. Potrafi zdejmować bluzę swojemu opiekunowi. Poda pilota - także innej osobie. Ile trwało szkolenie Prestige'a? Czy nigdy się nie buntuje? Ile kosztuje właściwe ułożenie psa asystującego? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Kamil Osak, opiekun psa asystującego Prestige'a oraz Prestige, który miał kilka sztuczek w zanadrzu. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Anny Maruszeczko "Zielone Drzwi".
Komisja Europejska zdecydowała, że pigułki "dzień po", czyli tzw. antykoncepcja awaryjna będą sprzedawane bez recepty. Sprawa jest kontrowersyjna - jedni uważają, że jest to słuszna decyzja, inni, że wręcz przeciwnie. Co sądzą o tej sprawie goście Dzień Dobry TVN: Małgorzata Terlikowska, dziennikarka Agata Diduszko-Zyglewska i dr Grzegorz Południewski - ginekolog-położnik? Specjalnie dla nas wypowiedział się również wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Dowiedzieliśmy się od niego, jaka jest decyzja polskiego rządu w tej sprawie.
Chemicy na usługach karteli narkotykowych? W tym wypadku tak. Rośnie liczna związków chemicznych tzw. dopalaczy, które są tak modyfikowane, by znów w pole wywieść aktualne prawo. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ratownik medyczny Ariel Szczotok oraz Jolanta Łazuga - Koczurowska, szefowa Monaru i certyfikowany specjalista terapii uzależnień. W zeszłym roku dopalaczami zatruło się około 2 tysięcy osób. Jak chronić młodzież przed dopalaczami?
Bartek Jędrzejak spotkał się w Głuszycy Górnej z GOPR-owcami i strażakami. Zobaczcie pokazową akcję ratowania człowieka, który wpadł pod lodową taflę.