Turcja

  Turcja

  Z okazji 600 rocznicy nawiązania polsko-tureckich relacji dyplomatycznych wybraliśmy się do Stambułu gdzie Semi Hakim i Łukasz Radwan nawiązali polsko-tureckie stosunki kulinarne!

  Przyjaźń między Turkiem i Izraelczykiem jest możliwa. Udowodnili to: Guy Hilkevicz i Mithat Arkadas. W jakim języku się porozumiewają? Czy kłócą się z powodu religii i polityki?

  Kasia Gajewska wygrała konkurs Miss Warmii i Mazur. Kasia, by wziąć udział w konkursie, schudła 17 kg. Wcześniej pracowała w tureckiej telewizji nie znając tureckiego. Jak wygląda prowadzenie tureckiego programu, gdy nie zna się języka? Czy była tam tylko "ozdobą"? O swojej wielkiej tureckiej przygodzie opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  W największym mieście Chin mieszka 23 miliony ludzi, nie licząc przedmieść. Tam pociągi gnają 320 km na godzinę. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził Szanghaj. Czy nauczył się jeść pałeczkami?

  Codziennie na tureckich ulicach dochodzi do zamieszek. Na ulicach pełno uzbrojonej i brutalnej policji. Czy w Turcji zostanie wprowadzony stan wojenny? Czy powinniśmy rozważać wakacje w kraju ogarniętym chaosem?

  O czym w Turcji się nie rozmawia, jak wyglądają tureckie oświadczyny i kto rządzi w typowym tureckim domu, a kto w turecko-polskim domu Gurkena i Gizeli? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata".