Paryż

  Paryż

  Do pracowni Yves Saint Laurent trafiła przed przypadek. Jednak nieprzypadkowo została tam przez 15 lat. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Małgorzata Kościelska. Opowiedziała o atmosferze panującej w pracowni, o wielkim projektancie oraz o niezapomnianym stylu YSL, który na stale zagościł w świecie mody. Towarzyszyła jej dziennikarka Anna Puślecka.

  Na ulicach Paryża Edyta Herbuś pojawiła się z pewnym przystojnym mężczyzną. I nie był to jej życiowy partner. Cała dwuznaczna sytuacja miała mocny związek z Kylie Minogue. Zobaczcie do czego aktorka przyznała się dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Jako początkujący projektant zaopatrywał się w tkaniny na pchlich targach, bo tylko na takie było go stać. Nie chciano go przyjąć do szkoły mody, bo wtedy w Japonii, przyjmowano tam tylko kobiety. Przyjął go dopiero Paryż. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z legendą mody - Kenzo Takadą.

  O ciężkich początkach swojej kariery i o pierwszych latach życia w Paryżu opowiedziała nam Anja Rubik. Dlaczego modelka musiała wchodzić do mieszkania po drabinie?

  Gangster przerywa milczenie. Tylko u nas opowie o kobietach w mafii. Następnie: nielegalny botoks . W programie także: gwiazdy zdradzą sekrety Natalii Kukulskiej. Ponadto: nie może dotykać mężczyzn, używać perfum i zakładać nogi na nogę, czyli z czym musi się zmierzyć kobieta w islamie? Bądźcie z nami jutro punktualnie o 8.00. Program poprowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Co prawda Filip Chajzer nie zamknął się w pokoju obitym korkiem jak Marcel Proust, ale spróbował znaleźć czas, który jeszcze pozostał. Udał się w stronę klasyka, czyli perfekcyjnej, płaczącej Ewki. Jak Polscy najchętniej spędzają wolny czas i czy dla wszystkich jest on stracony? A co Ty robisz w wolnym czasie? Sięgasz po książkę czy po pilota do telewizora? A może uprawiasz sport... spacerując po galerii handlowej? :)

  Éric-Emmanuel Schmitt to ceniony pisarz francuski. Jego przedstawienie "Małe zbrodnie małżeńskie" wystawiają teatry na całym świecie. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się w Paryżu ze światowej sławy pisarzem.

  Pomysł narodził się w Paryżu. Czy paryski styl to także paryskie ceny? W studiu Dzień Dobry TVN Agnieszka Opalińska zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję ubrań dla dzieci.

  Dzięki niej Polska zadebiutowała na Paris Fashion Week! Czy debiut na tym pokazie to przepustka do międzynarodowej kariery i świata wielkich kreatorów mody? Jak przyjęta została jej kolekcja w Paryżu, czy były owacje na stojąco i jakie plany na przyszłość ma Gosia Baczyńska?

  Paryż to światowa stolica kultury, sztuki i mody. I my mamy swój Paryż - kilkanaście kilometrów od Krakowa. Mieszka tam 150 osób, istnieją tam tylko dwie ulice i jedna wieża do złudzenia przypominająca wieżę Eiffla.

  Tym razem, wczesnym rankiem, Jakub Porada udał się do Paryża. Czy prawdą jest, a może tylko stereotypem, że w Paryżu nikt nie mówi po angielsku? Dziennikarz i podróżnik odwiedził polską wyspę na Sekwanie i oczywiście katedrę Notre Dame oraz największe muzeum Europy- Luwr.

  Pociąg relacji Francja - Rosja. Maciej Nowak przebył tę drogę luksusowym wagon Warsu. Jak wygląda menu w takim, już legendarnym, pociągu. Czy w pociągu jest bezpiecznie? I czym różni sie od kultowego Orient Expressu?

  Biblioteka Polska w Paryżu została założona w 1938 roku. Jest najstarszą polską instytucją poza granicami naszego kraju. W swoich zbiorach ma ponad 220 tysięcy książek, rękopisów, map czy rycin. Bibliotekę odwiedził prezenter Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk.

  Projektantką Ewą Minge możemy się pochwalić poza granicami kraju. Minge po raz kolejny zaprezentowała swoją kolekcję, tym razem na Paris Fashion Week Haute Couture pokazała najnowszą kolekcję na wiosnę/lato 2012. Jak się czuje po pokazie w Paryżu? Sukces? Czy ubiera zagraniczne gwiazdy?

  Bartek Węglarczyk, na deskach paryskiego teatru, miał okazję porozmawiać z wybitną brytyjską aktorką Kristin Scott Thomas. To tam aktorka prowadzi swoje warsztaty aktorskie. Naszemu prowadzącemu wyjawiła, czym jest znudzona i dlaczego zdecydowała się zagrać u polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego?