obrazy

  obrazy

  Poznajcie Marka Roeflera, który swoją prywatną kolekcję dzieł sztuki udostępnia zwiedzającym. Spotkał się z nim Łukasz Radwan. Co znajdziemy w zbiorach rodziny Roeflerów? Czy zdarzyło im się kupić falsyfikaty?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara poznała sekrety jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych muzeów świata - madryckiego Prado. Jej przewodnikiem był pisarz Javier Sierra. Opowiedział jej m.in. o przesłaniach zapisanych przez malarzy w swoich dziełach.

  Maceba to przepięknej urody klacz arabska, która jako jedyna na świecie maluje obrazy. Pierwszy swój obraz namalowała w 2009 r. Jak do tego doszło? I co Maceba potrafi jeszcze robić? O tym powiedziała Dzień Dobry TVN jej właścicielka Bożena Wrona. Kupilibyście obraz namalowany przez Macebę?

  "Uwierzyłam, że jestem kolekcjonerką i, że mam dobrą kolekcję". W Madrycie spełniło się wielkie marzenie Grażyny Kulczyk. W prestiżowej "Santander Art Gallery" pokazano, należąca do niej, kolekcję dzieł polskich twórców XX i XXI wieku zatytułowana: "Każdy dla kogoś jest nikim". O kolekcji i o polskiej sztuce współczesnej opowiedziała nam Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  Rzadko się widzi wzruszenie na twarzy boksera Dariusza Michalczewskiego. Tym razem Dariusz Michalczewski wruszył się za sprwą swojego wujka Zbigniewa Michalczewskiego, którego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Jego wuj jest malarzem, który żyje i tworzy w Niemczech. Teraz jego obrazy będzie można zobaczyć także w Polsce, w Gdańsku.

  Michał Borowik to młody polski kolekcjoner. Według nowojorskiego magazynu „Modern Painters” właściciel jednej z 50 najważniejszych kolekcji sztuki współczesnej na świecie. Podobno kolekcjonowaniem sztuki zainteresował się, gdy na śmietniku znalazł obraz Edwarda Dwurnika. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy kolekcjonera w towarzystwie Łukasza Radwana.