10-latek trafił do szpitala z powodu ciężkiego przebiegu infekcji. Pomimo starań lekarzy, małego pacjenta nie udało się uratować. Zmarł w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
W okresie jesienno-zimowym z powodu zmiennej temperatury często nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego ubrania. Tym samym narażamy się na przegrzanie lub wyziębienie, a to sprzyja przeziębieniu, anginie i grypie. Gość Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski wytłumaczył, na czym polega różnica między przeziębieniem a grypą. Jak leczyć przeziębienie, a jak grypę? Czym grozi nieleczona grypa?
Zidentyfikowana została nowa cecha wirusa grypy, która może stać się podstawą dla uniwersalnej szczepionki przeciwko temu wirusowi. Jak podaje czasopismo "Nature" - jeśli się uda, nie trzeba będzie powtarzać sczepienia co roku, mimo częstych mutacji patogenu.
Sposób na przeziębienie - każdy ma swój. Niezależnie jednak od tego, czy wolicie herbatę z imbirem, czy miód z mlekiem i czosnkiem, warto leczenie przeziębienia zacząć właśnie od domowych sposobów. Dlaczego? Bo dzięki naturalnym sposobom na przeziębienie omijamy nie tylko kolejki u lekarza, lecz także chemię, której w tabletkach i antybiotykach nie brakuje.
Sezonowe szczepienie przeciw grypie może chronić przed poważnymi powikłaniami COVID-19, jak udar mózgu, zakrzepica żył głębokich czy sepsa – tak wynika z badania, które publikuje pismo "PLoS One".
Jak wynika z nowych badań, których wyniki opublikowano na łamach czasopisma "Pediatrics", powikłania, takie jak zapalenie płuc i niedotlenienie, występują częściej u dzieci i młodzieży z COVID-19 niż z grypą sezonową. Podkreśla się także, że śmiertelność z powodu COVID-19 jest bardzo niska.
Anthony Faucci, amerykański ekspert w zakresie chorób zakaźnych, zdradził w ostatnim wywiadzie, że po ustaniu pandemii ludzie dalej będą nosić maseczki ochronne. Jego zdaniem mogą one przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania innych chorób przenoszonych drogą kropelkową.
Jesień rządzi się własnymi prawami. To właśnie o tej porze roku łapiemy infekcje. Pojawiają się katar, gorączka, pociąganie nosem. W dobie pandemii zaczynamy również zastanawiać się, czy to zwykłe przeziębienie, czy może zakaziliśmy się koronawirusem? Czy gorączka covidova różni się od tej nam znanej?
Zdaniem niektórych osób, COVID-19 nie różni się wiele od zwykłej grypy. Czy faktycznie obie choroby są do siebie podobne? Jak mają się do siebie w statystykach? Na czym polegają różnice? To wyjaśniał w naszym programie Tomasz Rożek - fizyk, dziennikarz i popularyzator nauki.
Każdy, kto w tym roku próbował zaszczepić się na grypę, wie, że nie jest to proste zadanie. Jak się okazuje, w Polsce brakuje szczepionek. O tym, z czego wynikają takie braki oraz dlaczego Polacy chętniej niż kiedykolwiek decydują się na szczepienie, powiedziała nam prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej - Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.
Jarosław Pinkas podkreślił w RMF FM, że od lat zachęca wszystkich, żeby się szczepili na grypę. "Nie wyobrażam sobie, żebyśmy ja lub moja rodzina nie byli zaszczepieni i namawiam wszystkich" - oświadczył.
Trwa pandemia koronawirusa, w wielu państwach odnotowuje się wzrost zakażeń COVID-19. Jednocześnie nadchodzi sezon grypowy. Komisarz EU ds. zdrowia ostrzega, że grozi nam "twindemia". Co to dla nas oznacza?
Okres jesienno-zimowy to sezon na grypę. Według niektórych prawników pracodawcy mogą żądać od pracowników poddania się szczepieniu, a w razie niedopełnienia tego nakazu zatrudnionemu grozi utrata pracy.