Rzemieślnicy łączą tradycję z nowoczesnością. "Był nowy powiew, ktoś miał inne spojrzenie"

Rzemieślnicy z tradycją i nowoczesnością
Źródło: Dzień Dobry TVN
Rzemieślnicy z tradycją i nowoczesnością
Rzemieślnicy z tradycją i nowoczesnością
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Bycie rzemieślnikiem w dzisiejszych czasach to sztuka wyborów pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Małe rodzinne firmy starają się iść z duchem czasu, by sprostać oczekiwaniom wymagających klientów. Jak udaje im się wykorzystywać nowe możliwości na rynku?

Nowoczesne rzemieślnictwo

Coraz rzadziej mamy możliwość korzystania z usług małych rodzinnych zakładów z tradycją. Dziś łatwiej jest kupić nową rzecz niż naprawić starą. Całe szczęście na rynku wciąż znajdziemy prawdziwych rzemieślników. Utrzymują się oni dzięki wprowadzeniu innowacji i korzystaniu z nowych możliwości, jakie dają nam np. nowoczesne technologie.

Jednym z nich jest zegarmistrz Piotr Ogrodowicz, a tę pasję pokazał mu tata. Rzemieślnik zarządza firmą wraz ze swoją żoną. - Był nowy powiew, ktoś miał inne spojrzenie niż my, zegarmistrzowie, bardziej biznesowe i marketingowe, co w sumie się połączyło - tłumaczy w materiale Dzień Dobry TVN.

- Wprowadziliśmy platformę internetową. Klient się rejestruje, opisuje problem z zegarkiem i czego od nas oczekuje. Przez platformę zamawia też kuriera i gdy paczka do nas trafia, mam już w systemie te wszelkie informacje - opowiada zegarmistrzyni Karolina Ogrodowicz.

Wyzwania dla rodzinnych firm

Nowoczesne rozwiązania w rodzinnym biznesie stosuje także piekarz, cukiernik Daniel Czernis. - Idąc z duchem czasu, próbując sprostać wyzwaniom, jakie niesie nam dzisiejszy świat, sprzedaż produktów oferujemy za pomocą strony internetowej - wyjaśnia. Klienci mogą skonfigurować zamówienie, odebrać je w dowolnym punkcie lub z dostawą do domu.

Jak się okazuje, pomocna na rynku pracy może być również propozycja naprawy obuwia bez wychodzenia z domu. Szewc odbiera buty, naprawia i przywozi je z powrotem. - W momencie, gdy klienci raz spróbują, to potem nie chcą inaczej. Oszczędzają czas i pieniądze - podsumowuje konsjerż Dariusz Grabowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!