zawód

  Sprawdź, na czym polega jego praca i kto korzysta z jego usług.

  Nowych nauczycieli jest za mało, a część pracujących rezygnuje z zawodu. Dlaczego?

  "Nie mogę w to uwierzyć".

  Pan Marek znalazł zajęcie, które stało się jego pasją.

  Kobiety od lat starają się przebić sufit i wejść do "męskich" zawodów. Nie zawsze jest to łatwe i zdarza się, że rezygnują. Są też mężczyźni, którzy chcą wykonywać "kobiece" profesje. Jak im się to udaje? O tym opowiedzieli nam panowie, którzy spełniają się jako położni: Jerzy Cholewiński, Albert Gryz oraz Ernest Borkowiak.

  Martyna Końca, uczestniczka 3. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia", pochwaliła się dużym osiągnięciem. Jeszcze przed narodzinami syna udało się jej zakończyć kolejny etap edukacji i zdobyć nowy zawód.

  Dariusz Martynowicz odchodzi ze swojej obecnej pracy, ale jak zapewnia, nie z zawodu.

  W sieci nietrudno znaleźć ogłoszenia firm, które poszukują specjalistów właśnie z tej dziedziny.

  Michał Grzech zajmuje się awaryjnym otwieraniem zabezpieczonych zamkiem drzwi. Niemal każdego dnia pomaga ludziom, którzy nie mogą dostać się do własnego domu czy samochodu.

  Która branża boryka się z takimi trudnościami?

  Sprawdź drogę rozwoju w Polsce.

  Jeszcze do niedawna zawód szewca był bardzo popularny. Dziś odchodzi w zapomnienie, gdyż wiele osób woli kupić nową parę butów niż naprawić starą. Dlaczego szewstwo traci na popularności i czy grozi mu całkowite zapomnienie?

  Co powiedział o naszych prowadzących?

  Był szewc, nie ma szewca? Niektóre zawody w świecie masowej produkcji zdają się nie mieć już racji bytu. Na szczęście na rynek wchodzą młodzi pasjonaci, którzy nadal kultywują tradycję rzemieślnictwa.

  "Rozumiecie, jak bardzo się cieszę!".

  "Kontrola" to polski serial, o którym w ostatnich latach mówił cały świat. W tej produkcji w roli matki i córki zadebiutowały Adrianna Biedrzyńska i Michalina Robakiewicz. Nam aktorki opowiedziały, jak czuły się na planie oraz jak wygadała rodzinna współpraca.

  Zobacz, kogo szukają pracodawcy. W jakich branżach zarabiamy najwięcej? Może warto pomyśleć o zmianie zawodu w 2022 roku? Co na to specjalistka ds. HR?

  "Świetnie kłamią i są wyraziści".

  Rzeźbiarstwo jest jedną z najstarszych dziedzin sztuki. To dyscyplina, w której największe sukcesy odnoszą ludzie cierpliwi i pracowici. Dowiedz się, kim są współcześni rzeźbiarze i na czym polega ich praca.

  Z roku na rok zwiększa się liczba ofert kierowanych do absolwentów informatyki i osób specjalizujących się w branży IT. Jednym z zawodów, który jest często wybierany przez absolwentów informatyki, jest praca analityka IT. Osoba na tym stanowisku analizuje złożone systemy, kontaktuje się z klientami i przygotowuje analizy systemowe.

  Urszula Urbaniec mówi o sobie, że jest uparta i wypracowała w sobie żelazną konsekwencję. Nie tylko buduje skrzypce, ale także bada historię kobiet w lutnictwie. - Na świecie nie ma pozycji, która gromadziłaby nazwiska kobiet tworzących te piękne instrumenty. I chciałabym ją stworzyć – mówi i trudno jej nie uwierzyć, że dopnie swego.

  Kryptologia to niezwykle ciekawa dziedzina wiedzy. Obejmuje zarówno zagadnienia związane z kryptografią, jak i kryptoanalizą.

  Jan Kliment zasiądzie w jury 13. edycji "Mam talent!". Widzowie TVN będą oglądać go u boku Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak. Tancerz w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradził, czym zajmował się tuż po ukończeniu technikum. Z tej strony go nie znaliście.

  Wojciech Kaczmarczyk, autor kanału "Do roboty" to nie tylko twórca internetowy, prezenter i konferansjer. W swoim życiu zajmował się już zawodami, których kulis na co dzień nie znamy. W Dzień Dobry Wakacje opowiedział, jak motywuje ludzi do zmiany swojego życia.

  Osoby poszukujące pracy zastanawiają się nad tym, jak stworzyć idealne CV. Większość kandydatów do pracy koncentruje się na doświadczeniu zawodowym i edukacji, pomijając umiejętności zawodowe. W rzeczywistości kandydat może zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy właśnie dzięki wyróżnieniu w CV odpowiednich kompetencji twardych i miękkich.

  Cezary Pazura wie, jak przykuć uwagę internautów. Aktor opublikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie pięknej żony Edyty, które doczekało się mnóstwa komplementów. Fani nie szczędzili słów zachwytu. Co ciekawe, zdjęcie jest autorstwa Cezarego Pazury, który sam wyznał... nigdy nie potrafił ich robić.

  Choć w XXI wieku zaciera się granica pomiędzy zawodami dzielącymi się na typowo damskie i męskie, to wciąż w branży beauty dominują kobiety. Natomiast Arkadiusz, Paweł i Sergiusz przez pandemię zdecydowali, że zawojują ten świat i zerwą ze stereotypami.

  Weronika Rosati to jedna z nielicznych polskich aktorek, które próbują swoich sił w Hollywood. Artystka konsekwentnie realizuje marzenia i udało jej się już zagrać u boku największych sław. Teraz wyznała, że wiele osób w nią nie wierzyło.

  Jedna kobieta. Dwa etaty. Za dnia twardo stąpa po ziemi, zajmując się pacjentami jako ratownik medyczny, a po godzinach – z głową w chmurach – podciąga się na linie i jako jedna z nielicznych kobiet w Polsce wykonuje pracę alpinistki przemysłowej. - Czasem jest niewygodnie, trochę ciężko, uprząż się wpija, ale daje to mnóstwo satysfakcji – mówi. Poznajcie historię Ani Pielaszkiewicz.

  Jan Gałek z Dolnego Śląska wybrał sobie niebanalny fach. Musiał opanować prawie 15 zawodów, by zająć się projektowaniem i renowacją sejfów. Warto było. - To duża radość z tego, że jakaś gwiazda filmowa docenia moją pracę - przyznał projektant.