Motoryzacja

To najszybsze małżeństwo w kraju. "Oboje lubimy prędkość"

Motoryzacja

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Łukasz Zagórski
Najszybsze małżeństwo w Polsce

Patrząc na tę parę, nie sposób domyśleć się, czym zajmuje. Marta i Krzysztof Gockowscy uwielbiają adrenalinę, a dostarczają jej sobie, ścigając się na motorowych pontonach. Skąd ta pasja? O tym opowiedzieli reporterowi Dzień Dobry TVN.

Mistrzowie jazdy na napędzanych silnikiem pontonach

Marta Gockowska z zawodu jest matematyczką finansową, a jej mąż Krzysztof prowadzi zakład motocyklowy. W wolnym czasie oboje wskakują w kombinezony, zakładają kaski, gogle i ruszają nad wodę. Tam trenują pływaniem pontonem napędzanym silnikiem. Para szybko zaczęła odnosić sukcesy - ich debiut na zawodach zakończył się zdobyciem tytułu mistrzów Polski. Kolejny cel to mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się w RPA. - Oboje lubimy prędkość, w dodatku mieszkamy nad morzem, stąd pomysł, żeby to połączyć - opowiada Marta.

Podczas zawodów małżeństwu towarzyszy 8-mięsięczny synek Jaś. Jak to jest możliwe?- To dzięki lepszej organizacji i pomocy babci - przyznaje Krzysztof. Babcia również kibicuje zięciowi i córce. Choć nie ukrywa swoich obaw przed szybką jazdą. - Trzymam za nich kciuki. Uważam, że pasję trzeba wspierać - podkreśla kobieta.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Jak wygląda jazda pontonem napędzanym silnikiem?

Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska zdecydowała się spróbować ekstremalnej jazdy pontonem. Przy jeździe z taką prędkością niezbędne jest odpowiednie ubranie - w tym wypadku kombinezon połączony z butami, ciepła bluza pod spodem, kask, gogle i kapok.

W pontonie siedzi się bokiem, trzymając zamieszczonych po obu stronach lin. Zarówno sternik, jak i drugi pilot mają swoje zadania. Współpraca jest kluczowa, szczególnie podczas zawodów, kiedy jeden ponton wymija drugi i może dojść do zderzenia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Łukasz Zagórski

Pozostałe wiadomości