sporty wodne

  sporty wodne

  Nie bez powodu jezioro w Tarnobrzegu nazywane jest "cudem ekologii" – na niemal 500 hektarach, które dawniej zajmowała kopalnia siarki, powstał sztuczny akwen wodny przeznaczony jedynie do celów rekreacyjnych. To istna gratka dla każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek. Przejrzysta woda zachęca do nurkowania, a silny wiatr i delikatne fale jeziora przyciągają zapalonych surferów. Co jeszcze oferuje turystom Jezioro Tarnobrzeskie? Sprawdź!

  Sporty ekstremalne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wymagają nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale także odwagi, która motywuje nas do podjęcia ryzykownego wyzwania. Miłośnicy mocnych wrażeń, których nie zraża zimna woda i niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą rwący nurt rzeki, powinni spróbować swoich sił w raftingu. Dostarczający niezapomnianych emocji spływ pontonem, choć niełatwy do zrealizowania w Polsce, budzi coraz większe zainteresowanie.

  Nick Davies pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest mistrzem świata w wakeboardzie. W świecie wodnych sportów nie ma sobie równych. Co daje mu wakeboard? Po co to robi? Dlaczego przyjechał do Polski? I jak ocenia poziom naszych zawodników?

  Agnieszka Rylik żadnego sportu się nie boi. Ty razem postanowiła spróbować swoich sił na desce z wiosłem. Jej trenerem został mistrz Polski w tej dyscyplinie - Łukasz Koński. Co w czasie nauki było dla Agnieszki najtrudniejsze? Ile zajęło jej to czasu? Czy każdy może spróbować swoich sił na kitesurfingu?

  Waldemar Marszałek jest utytułowanym zawodnikiem sportów motorowodnych. Nie daleko pada jabłko od jabłoni, bo w ślady ojca poszedł teraz jego syn. Czyżbyśmy doczekali się kolejnego Roberta Kubicy, tyle że na wodzie? Wiele na to wskazuje, bo Bartek Marszałek to jedyny Polak, który zaczyna pływać na motorówce elitarnej klasy F1. Ile kosztuje wodny bolid, na którym pływa Bartek? Czy ojciec zazdrości mu tak luksusowej motorówki? Co o pasji syna myśli jego mama? I jakie plany na najbliższe miesiące ma sam Bartek?

  Dorota Gardias jest dziś w Skierdach, gdzie można nauczyć się pływać na wake'u. Jak zaznaczył gość Doroty, sportu może spróbować każdy. Jak wygląda nauka trików na desce? Czy jest to bezpieczny sport?