wyścigi

  wyścigi

  Rajd Śląska to prestiżowa impreza motoryzacyjna, która doczekała się w tym roku 5. edycji. Drugiego dnia zorganizowanych w Chorzowie wyścigów doszło do tragicznego wypadku. Na czwartym odcinku trasy jedno z aut wypadło z drogi i uderzyło w ogrodzenie. Jak donoszą organizatorzy rajdu, jego pilotka poniosła śmierć na miejscu.

  Jaką dietę poleca, dla psów bardzo aktywnych, mistrz świata psich zaprzęgów - Igor Tracz: "Dieta to połowa sukcesu, bo trening jest często bardzo ciężki i uzupełnianie kalorii musi być bardzo rozsądne".

  Z kamerą Dzień Dobry TVN spędziliśmy dzień na torze wyścigów konnych na Służewcu. Naszym przewodnikiem był młody, utalentowany dżokej Szczepan Mazur: "Jest rywalizacja, jest prędkość, jest kontakt dżokeja z koniem".

  Miłość do rowerów rozbudził w nim starszy brat. Przez lata w czasie wyścigów kolarskich Łukasz i Maciej Bodnarowie ścigali się razem. Dziś w Dzień Dobry TVN Maciej Bodnar opowiedział o swojej pracy, a zarazem pasji. Czy pamięta swój pierwszy rower? Na czym polega praca pomocnika kolarskiego? Czy jest taki czas, kiedy rower mu nie towarzyszy? I kiedy znajduje czas dla swojej rodziny oraz dziewczyny?

  To była miłość od pierwszego okrążenia. Olivier Janiak spotkał się z Gosią Rdest, która jest profesjonalnym kierowcą gokartów. Jak zaczęła się jej kariera? Dlaczego staje w szranki tylko z mężczyznami? I jak przygotowuje się do wyścigów?

  Rallycross to rodzaj wyścigów samochodowych, w których od tego sezonu w klasie LX Lites ścigają się Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski, zawodnicy Szkoły Mistrzów LOTTO – programu prowadzonego przez Totalizator Sportowy. Szkoła Mistrzów LOTTO to sportowe emocje, rywalizacja i radość wygrywania. To doświadczeni sportowcy z sukcesami na koncie i chęcią dzielenia się swoim doświadczeniem oraz ambitni młodzi ludzie z apetytem na sportowy sukces, otwarci na przygody i naukę płynącą ze współpracy z autorytetami. Szkołę Mistrzów LOTTO tworzą zespoły Mistrz i Uczeń: Krzysztof Hołowczyc, pełniący rolę Mistrza dzieli się doświadczeniem, podpowiada i wspiera swojego Ucznia – Martina Kaczmarskiego, który zaczyna karierę, szlifuje umiejętności i chce się uczyć od najlepszych.

  8-letni Tymek Kucharczyk osiąga wielkie sukcesy w kartingu. Jego opiekunowie i rodzice wieszczą, że będzie kiedyś jak Robert Kubica - zdobywał największe tory wyścigowe świata. Tymek Kucharczyk był gościem Dzień Dobry TVN razem ze swoją rodziną. Marzy mu się Formuła 1. I nie jest to marzenie nie do spełnienia...

  Przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 12 lat. Wszystko zaczęło się od gokartów. Zobaczcie, jak do wyścigów przygotowuje się Aleksander Bosak.

  Małgosia Rdest to jedyna Polka w prestiżowym wyścigu w Indiach. Już w ten weekend będzie nas reprezentować w New Delhi. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał z naszą dumą narodową.

  Co roku na wodach zatoki Tampa odbywają się zawody superszybkich łodzi motorowych. W tym roku wzięła w nich udział polsko-amerykańska łódź. Marcin Sawicki wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN.

  Zasada 5: przewracanie hamburgerów na patelni nie jest poniżej twojej godności. Zasada 3: NIE będziesz zarabiał 60 000 dolarów rocznie zaraz po szkole. Zasada 11: bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich. Czy przystają one do polskiej rzeczywistości? O tym w studiu Dzień Dobry TVN dyskutowali: Marta Żysko-Pałuba – psycholog dziecięcy oraz coach i autor książek poświęconych psychologii rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński, który zajmuje się tematyka psychologii w biznesie.

  Swoją przygodę z wyścigami rozpoczął na torze gokartowym. W wieku 14 lat był już mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. Teraz wkroczył w świat zawodowych wyścigów samochodowych. Gościem Dzień Dobry TVN był Mateusz Lisowski z otoMoto Team.

  Bartek 6 lat temu stracił ręce w wypadku motocyklowym. Nie przeszkodziło mu to jednak znaleźć sens życia w sportach samochodowych. Sprawdziliśmy, jak sobie radzi na torze wyścigowym.

  Nielegalne wyścigi to nie fabuła amerykańskiego filmu, ale polska rzeczywistość. Szybcy, wściekli i nielegalni. Nieustraszeni, pomimo konsekwencji, jakie mogą ich dosięgnąć. Kim są nocni „ścigacze” ?

  Ma 27 lat i jest jednym z najlepszych kierowców wyścigowych na świecie. Swoje umiejętności zdobył grając na konsoli. Pięć lat temu Lucas Ordonez wygrał europejską edycję GT Academy, która w tym roku po raz pierwszy zawitała do Polski. I Ty możesz spełnić swoje marzenia, i zostać kierowcą wyścigowym.

  Jest takie miejsce w Polsce, gdzie można odbyć podróż do wnętrza Ziemi, zwiedzić jaskinie i zobaczyć dno morza dewońskiego. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak był w Multimedialnym Centrum Geoedukacji w Kielcach.

  17-letni Grzegorz i dwa razy starszy od niego Arek na rajdach zachowują się jak mali chłopcy. Ojca z synem połączyła wspólna pasja - rajdy samochodowe. Od lat kibicują Kajetanowi Kajetanowiczowi. Zobacz ich spotkanie z mistrzem i kolejny odcinek cyklu "Trenuj z mistrzem"!

  Konie to piękno, klasa i urok. Pierwsze gonitwy konne odbywały się w Warszawie wzdłuż ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Z czasem ten teren ewoluował. Zobacz, jak?

  Tegoroczna maturzystka, kartingowa Mistrzyni Polski. Pierwsza i jedyna kobieta w Kadrze Narodowej Polskiego Związku Motorowego - Małgorzata Rdest. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o pasji, o uczestnictwie w Formule 1 oraz o przełamywaniu stereotypów.