Materiał promocyjny

Z bursztynu można stworzyć nie tylko biżuterię. "Ma ponad 200 barw"

Strefa_relaksu_2_Bursztyn_1
Źródło: Dzień Dobry TVN
Witamy w strefie relaksu DDTVN - bursztyn
Witamy w strefie relaksu DDTVN - bursztyn
Świąteczne miasteczko DDTVN - biżuteria
Świąteczne miasteczko DDTVN - biżuteria
Wyjątkowa kolekcja biżuterii Magic Nature
Wyjątkowa kolekcja biżuterii Magic Nature
Tradycyjne ozdoby Łemkiń
Tradycyjne ozdoby Łemkiń
Jesienne wianki dekoracyjne
Jesienne wianki dekoracyjne
Jak zrobić własnoręcznie ozdobne mydełko?
Jak zrobić własnoręcznie ozdobne mydełko?
Z bursztynów zwykle powstają piękne ozdoby, jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Jest cennym materiałem jubilerskim, ale można też go wykorzystać na wiele innych sposobów. O tajnikach bursztynu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Katarzyna Michalska z Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu.

Ciekawostki o bursztynie

Nad morzem sklepy z biżuterią i stragany uginają się pięknych ozdób wykonanych z bursztynu.

- Bursztyn jest dla każdego. Może być w formie biżuterii, w formie innych produktów, jako poduszki, maty bursztynowe, produkty użytkowe. Mamy tutaj np. pióro z bursztynu mlecznego, bo uwaga, bursztyn ma ponad 200 barw. To jest bardzo ważna rzecz, żeby nie utożsamiać go tylko z jednym kolorem - powiedziała Katarzyna Michalska z Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu.

Polscy rzemieślnicy specjalizujący się w bursztynie, są doceniani na całym świecie. Michelle Obama nosiła bransoletkę wykonaną przez Leszka Górskiego, a książę William bursztynowe spinki do koszuli.

Niezwykły bursztyn

Kupując bursztynowe ozdoby, warto zwracać uwagę na to, skąd pochodzą. By były tworzone przez polskich rzemieślników. - Bez was, bez osób, które przyjeżdżają do Gdańska, nie byłoby tych rzeczy. Bo my, rzemieślnicy i artyści, tworzymy je dla was - podkreśliła Michalska.

Kasia swoją wiedzą na temat bursztynu dzieli się z innymi. - Prowadzę warsztaty, wchodzimy w edukację i pokazujemy, że ta naturalna forma bursztynu jest też dla nas ważna. Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości