Ma 97 lat i jest najstarszą gimnastyczką na świecie. Seniorka podbija sieć

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Kobieta.gazeta.pl/Rmf.fm
Johanna Quaas

Johanna Quaas jest emerytowaną nauczycielką wychowania fizycznego. Seniorka może pochwalić się imponującym sukcesem. 97-latka jest najstarszą gimnastyczną na świecie. Mimo zaawansowanego wieku wciąż zachwyca sprawnością i gibkością. 

Najstarsza gimnastyczka na świecie

Johanna Quaas może pochwalić się wyjątkowym sukcesem. 97-latka jest najstarszą gimnastyczką na świecie. Jej nazwisko od 2012 roku widnieje w Księdze Rekordów Guinessa. Niemka wciąż chwali się niebywałą gibkością, co można zaobserwować na prowadzonych przez nią mediach społecznościowych.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

W jaki sposób seniorce udało się uzyskać taki rozgłos? Kobieta wystartowała w zawodach amatorskich, gimnastycznych zawodach dla seniorów w Saksonii. To właśnie tam udało jej się zdobyć nie tylko słynny rekord, ale także sławę. Jeden z uczestników wydarzenia nagrał jej talent, a wideo umieścił na YouTube. W ciągu 6 dni film dotarł do ponad 1,1 miliona osób.

Seniorka zadziwia gibkością - kim jest Johanna Quaas?

Wiele osób zastanawia się, co jest sekretem świetnej kondycji 97-latki. Kobieta nie ukrywa, że sport od zawsze odgrywał ważną rolę w jej życiu. Johanna jest emerytowaną nauczycielką wychowania fizycznego, w młodości startowała w zawodach gimnastycznych. Ponadto w 1954 roku udało się jej zdobyć Mistrzostwo Niemiec Wschodnich w piłce ręcznej.

Zaawansowany wiek nie przeszkadza seniorce w uprawianiu aktywności fizycznej. 97-latka poświęca godzinę dziennie na ćwiczenia np. pływanie, rozciąganie czy po prostu spacer. Gimnastykę trenuje dwa razy w tygodniu. Dzięki temu zachowuje sprawność, której pozazdrościć może niejeden młody człowiek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Kobieta.gazeta.pl/Rmf.fm

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages / NBC / Contributor

Pozostałe wiadomości