Hobby

Zrobiła prawo jazdy na tiry i przemierza z mężem świat. "Najpierw pojechałam w trasę jako pasażerka"

Hobby

Autor:
Oskar
Netkowski
Małżeństwo za kierownicą ciężarówki
Małżeństwo za kierownicą ciężarówki Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Ada i Szymon są małżeństwem. Od 6 lat pracują wspólnie jako kierowcy ciężarówki. W ten sposób nie tylko realizują pasję do podróży, ale także spędzają wspólnie czas, którego tuż po ślubie zaczęło im brakować. Jak zaczęła się ich przygoda?

Małżeństwo za kierownicą ciężarówki

Zakochani po dwóch latach wspólnego życia postawili na wspólną pracę. Ada zdecydowała zrobić prawo jazdy na tira, by nie musiało dochodzić do ciągłych rozłąk młodego małżeństwa.

- Najpierw pojechałam z mężem w trasę jako pasażerka. Chciałam zwiedzić inne kraje. Pojawił się pierwszy, drugi i kolejny wyjazd i tak cały czas. Nie miałam na początku w planach zrobienia prawa jazdy - Ada Kapica, kierowca ciężarówki.

- Przez dwa lata mąż mnie podszkolił trochę. Zanim zapisałam się jeszcze na kurs, wiedziałam, z czym to się je - podsumowała.

Tirem prze Europę

Ada i Szymon wspólnie przemierzając Europę, zmieniają się za kółkiem. Choć wydawać by się mogło, że taki tryb pozbawi ich wspólnego czasu, nic bardziej mylnego. - U nas jest tak, że 4 albo 5 godzin snu nam wystarczą. Uspokajam, to bezpieczne. Bardziej niebezpieczne jest, niż kiedy kierowca zamiast spać, np. przegląda telefon - tłumaczył Szymon Kapica, kierowca ciężarówki.

Wspólne życie w ciężarówce niesie za sobą wiele korzyści. Można razem zwiedzać świat i wiele innych. - Zdarzyło mi się jeździć z ojcem, czy kolegą. Jak jest dwóch facetów w kabinie, ta przestrzeń staje się za mała. Z Adą nauczyliśmy się dzielić wszystkim - dodał kierowca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości