nowoczesne technologie

  nowoczesne technologie

  Nowoczesne technologie mają wiele pozytywnych stron. Mogą m.in. ratować ludzkie życie.

  W Dolinie Krzemowej odbyła się konferencja poświęcona technologiom wizualnym i telewizji. Był tam Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii, który w programie Dzień Dobry TVN opowiedział m.in. o drukowanych ekranach.

  Niektóre z dostępnych na rynku smartfonów przystosowane są do obsługi dwóch kart SIM. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba nosić ze sobą dwóch aparatów telefonicznych. Na czym polega Dual SIM? Jakie ma wady i zalety?

  Nowe technologie ułatwiają nam życie, ale zdaniem Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju personalnego, mogą też odbierać wcześniej nabyte umiejętności.

  Młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera czy telefonu komórkowego. NFZ wspólnie z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. Jak działa? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Dorotą Jabłońską, psychologiem klinicznym i psychoterapeutką.

  Czym jeszcze zaskoczy nas nauka?

  Jak w prosty i szybki sposób przyspieszyć swój komputer? Na obniżanie wydajności urządzenia ma wpływ wiele czynników, jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak temu zaradzić i przyspieszyć pracę komputera.

  Rynek nowoczesnych technologii na polu edukacji bardzo dynamicznie się rozwija. W krajach takich jak Stany Zjednoczone czy Australia używanie tabletów jako podstawowych narzędzi podczas lekcji już nikogo nie dziwi. Inaczej jest w Polsce. Rzadko które szkoły posuwają się dalej niż postawienie laptopa na biurku nauczyciela i powieszenie projektora nad tablicą. Jak twierdzi dyrektorka jednej z prywatnych wrocławskich szkół, problem nie leży w dostępie do sprzętu i materiałów dydaktycznych, a podejściu nauczycieli. Wśród nich zdarzają się nawet tacy, którzy twierdzą, że nowoczesne technologie nie pomagają w nauczaniu, a są przeszkodą. Jak jest naprawdę?

  Urządzenia do monitorowania dzieci stają się coraz popularniejszym gadżetem wśród rodziców. Dają im poczucie bezpieczeństwa i komfortu, jednak mogą źle wpłynąć na relacje z pociechą. Gdzie leży granica miedzy opieką a kontrolą? W Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy co o opaskach z GPS-em sądzą Anna Zejdler-Ibisz i Rafał Rutkowski oraz psycholog Małgorzata Ochme.