Styl życia

Powstał "Labirynt królowej Bony" w Czersku. Turyści wyruszą na poszukiwania cennych pereł

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Nowa atrakcja turystyczna na mapie Mazowsza
Nowa atrakcja turystyczna na mapie Mazowsza Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

"Labirynt królowej Bony" to nowa atrakcja na turystycznej mapie Mazowsza. Kukurydziane pole znajduje się niedaleko Zamku w Czersku, gdzie uwielbiała przebywać sama królowa Bona. Jakie legendy krążą wokół tego miejsca? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział aktor Bartosz Obuchowicz.

Labirynt Królowej Bony 

Na mapie Mazowsza pojawiła się nowa atrakcja turystyczna - "Labirynt królowej Bony". Znajduje się on w Czersku, czyli mieście słynącym z XIV wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich. Okazuje się, że było to jedno z ulubionych miejsc władczyni. - Tu z resztą zakładała ogrody, z których między innymi słynie - wyjaśnia aktor i pomysłodawca projektu Bartosz Obuchowicz.

Według legendy, gdy królowa Bona w pośpiechu opuszczała zamek, przez przypadek rozerwała sznur pereł. Te rozsypały się po okolicy i zaginęły. Dziś każdy śmiałek odwiedzający labirynt może spróbować swojego szczęścia i wyruszyć na ich poszukiwanie. - Perły prawdopodobnie były zaczarowane. Magia spowodowała, że co roku wyrasta tu labirynt z kukurydzy - opowiada artysta.

Nowa atrakcja turystyczna w Czersku

Bartosz postanowił stworzyć tę atrakcję wraz z dwoma wspólnikami. Zależy im na rozsławieniu Czerska jako miejscowości turystycznej i historycznej. - Można tu zwiedzić piękne ruiny zamku, nasz kukurydziany labirynt, no i w ogóle jest tu pięknie, bo jest tu dolina Urzecza, a nie wszyscy o tym wiedzą - podkreśla.

Aktor potwierdza, że prowadzenie labiryntu daje mu ogromną satysfakcję.- To jest taka zajawka dla mnie, dla moich córek i całej rodziny. W tym roku, chociażby wakacje spędzamy właśnie w labiryncie i jego okolicach. Tu się naprawdę cudowanie żyje, jest tu cudowne powietrze, cisza i spokój - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości