Hobby

Sukienki z papieru inspirowane stylizacjami gwiazd. Kreacje małej fashionistki podbijają sieć

Hobby

Aktualizacja:

Pandemia koronawirusa spowodowała, że rodzice zaczęli spędzać ze swoimi pociechami więcej czasu w domach. Ma to swoje plusy i minusy, trudno bowiem znaleźć zajmującą rozrywkę dla najmłodszych. Na oryginalny pomysł wpadła Paulina Zbyczyńska, która zaczęła tworzyć dla córki suknie na wzór kreacji polskich gwiazd.

Suknie z brystolu

Ten pomysł może stać się wielką inspiracją dla innych mam. W trakcie pandemii wiele z nich zostało bowiem z pociechami w domach. Początkowo gry planszowe, rysowanie czy puzzle były świetnym rozwiązaniem, ale jak wiadomo, dzieci szybko się nudzą.

Paulina Zbyczyńska znalazła niecodzienne rozwiązanie. Zaczęła tworzyć dla córki niezwykłe kreacje z papieru.

Wszystko zaczęło się właśnie na początku maja, kiedy pierwsza fala wirusa przyszła do Polski. Kataleja przestała wtedy chodzić do przedszkola, ale mieszkałyśmy jeszcze w mieście. Miałyśmy małe mieszkanie, tak że nie było takiej dyspozycji jak tutaj, że jest pełno miejsca do zabawy. Od słowa do słowa i powstała pierwsza kreacja. Ileż mogłyśmy układać puzzle i klocki, w kółko to samo

- zdradziła w Dzień Dobry TVN Paulina Zbyczyńska.

Jak wykonać kreację z brystolu?

Wszystkie suknie wykonane przez Paulinę są z brystolu. Jedynie sukienka, od której wszystko się zaczęło, czyli kreacja Kingi Rusin z wiosennej ramówki TVN z 2019 roku, powstała z... papieru do pakowania prezentów! Tym samym twórczyni udowodniła, że naprawdę wszystko można wykorzystać do kreatywnej zabawy. Jak wygląda proces tworzenia?

Szukam w Internecie najpierw inspiracji sukienek, później na Instagramie robię głosowanie, no i followersi decydują, która sukienka zostanie stworzona . (...) Później właśnie na Katalei przykładam materiały, wycinam, zszywam i tak powstaje sukienka

- tłumaczyła Paulina Zbyczyńska.

Do wytwarzania mini looków gwiazd, kobieta używa brystolu, taśmy, zszywaczy, a także różnego rodzaju koralików . Do tej pory stworzyła 11 sukienek, a w trakcie piątkowego Dzień Dobry TVN zrobiła dwunastą. Najnowsza inspirowana jest stylizacją Pauliny Krupińskiej - Karpiel z imprezy "Róże Gali" w 2018 roku. Jednak faworytką autorki jest inna kreacja.

Moja ulubiona to sukienka pani Klaudii Halejcio

- wyznała mama Katalei.

Wydaje się, że ta pomarańczowa stylizacja była też najtrudniejsza do wykonania ze wszystkich dotychczasowych pomysłów.

A jak Paulina Zbyczyńska poradziła sobie z kreacją Pauliny Krupińskiej? Sprawdźcie w poniższym wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości