W erze dynamicznie postępującej cyfryzacji ochrona danych osobowych i poufnych informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.
Pokażemy wam, jak składać najpopularniejsze motywy origami oraz czym jest słynne origami modułowe.
Japońska sztuka składania papieru, zwana origami, niektórym może wydawać się bardzo trudna. Kojarzy się ją jako wymagającą skupienia, precyzji, niekiedy znajomości zasad geometrii. Nic bardziej mylnego.
Origami to sztuka składania papieru. W tradycyjnej sztuce origami figurki powstają tylko z jednej kartki papieru. Za pomocą origami modułowego jesteśmy w stanie stworzyć wiele figur, które nie byłyby możliwe do zrobienia z tylko jednej kartki. Origami 3D jest czasem tak skomplikowane, że wymaga tysiąca małych modułów.
"Nikt nie wie, co może wydarzyć się jesienią".
Kwiaty mogą stać się Twoją ulubioną dekoracją domu oraz sposobem na ćwiczenie cierpliwości i precyzyjności. Możesz je wykonać w bardzo prosty sposób w warunkach domowych.
Jeśli chcesz odmienić swoje wnętrze i zrobić własnoręcznie ozdoby do domu, postaw na origami świąteczne. Dekoracje z papieru są unikatowe i zawsze modne.
Rysowanie przynosi ogromną frajdę niemalże każdemu, kto się za nie bierze. Jeszcze większa jest przyjemność, gdy rysuje się coś, przelewając na papier marzenia. Lekka nostalgia i udany rysunek poprawią humor każdemu. Szkic szkoły marzeń czy też wykonany w celach ćwiczeniowych to dobry pomysł na początek przygody z rysowaniem. Jak narysować szkołę?
Suche liście palmowe królują w jesiennych bukietach. Niestety, te naturalne są dość drogie. Dlatego architekt wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska w ramach cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić je z papieru.
Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Artur Biernacki i Damian Malicki potrafią z kartek wyczarować prawdziwe cuda. Jak powstają ich prace? Czy z każdego papieru można złożyć origami? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Każdy, kto zaczyna przygodę ze słynną sztuką ozdabiania przedmiotów, prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest papier do decoupage. Duże wzory kwiatowe, ornamenty, anioły, motywy architektoniczne, świąteczne i okolicznościowe, napisy itd. Możliwości jest mnóstwo. Ale jak używać takiego papieru, by efekt był zachwycający?
Jest kilka motywów, które wyjątkowo chętnie wykorzystuje tradycyjna japońska sztuka origami – zwierzęta są wśród nich zdecydowanie na pierwszym miejscu. Można je składać na wiele różnych sposobów: od prostych projektów z kółek lub kwadratów, po skomplikowane formy wpisujące się w założenia origami modułowego. Przedstawiamy sposoby na zwierzątka z origami, z którymi poradzą sobie i dzieci, i dorośli.
Technika decoupage wymaga wykorzystania dobrej jakości materiałów, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie ciekawego efektu na drewnie, szkle czy innej powierzchni. Zamiast kłopotliwych w użyciu serwetek można sięgnąć po papier ryżowy do decoupage. Jest on nieco grubszy, choć półprzezroczysty. To świetne rozwiązanie szczególnie dla początkujących hobbystów.
Własnoręcznie zrobione kwiaty origami to świetna dekoracja domu, którą można wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykorzystać kartkę papieru. Jak wykonać tulipana lub kwiat lotosu?
Produkcja papieru obejmuje kilka etapów, a każdy z nich – wiele skomplikowanych operacji. Podstawowym surowcem, z którego się go wytwarza, są włókna roślinne pozyskiwane z drzew. Jak dokładnie wygląda proces produkcji papieru?
Masa papierowa to świetna alternatywa dla plasteliny lub modeliny. Może służyć jako element tworzenia wyjątkowych figurek i ozdób do domu. Dowiedz się, jak zrobić masę papierową i do czego ją wykorzystać.
Jakub Liszcz na co dzień jest inżynierem zarządzania produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Hobbystycznie zajmuje się sklejaniem figur o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Jego największe dzieło ma ponad dwa metry. Jak rozpoczęła się przygoda z magicznym światem z papieru?
Pandemia koronawirusa spowodowała, że rodzice zaczęli spędzać ze swoimi pociechami więcej czasu w domach. Ma to swoje plusy i minusy, trudno bowiem znaleźć zajmującą rozrywkę dla najmłodszych. Na oryginalny pomysł wpadła Paulina Zbyczyńska, która zaczęła tworzyć dla córki suknie na wzór kreacji polskich gwiazd.
Woskowijki stają się coraz popularniejsze z wielu względów. Te zabezpieczone woskiem chusteczki, idealne do przechowywania żywności, doskonale wpisują się bowiem w filozofię zero waste. Woskowijki to również bardzo dobry sposób na oszczędzanie, bo są artykułami wielorazowego użytku.
Kariera Rity Zimmermann zaczęła się od kilku lajków na Instagramie. Na jej profilu codziennie pojawiał się przynajmniej jeden kolaż lub animacja. Pewnego dnia do polskiej artystki mieszkającej na stałe w Sidney odezwał się... firma Gucci! Otrzymała propozycję współpracy i stworzyła papierową historię miłosną trampka. Z kim współpracuje dzisiaj? Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Łukaszowi Radwanowi artystka opowiedziała o swojej miłość do papieru.
Przyczynił się do rozwoju polskiej myśli technicznej. Mateusz Sidorowicz, w domowym zaciszu, zbudował drukarkę 3D. Dla kogo wydrukował na swojej drukarce pierwszą kartkę? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o akcie powstawania urządzenia peryferyjnego oraz o potencjalnych zastosowaniach drukarek 3D.
Łukasz Radwan udał się do pracowni konserwacji zabytków na Wawelu. To tam zajmują się ocalaniem od zapomnienia papieru, skóry oraz pergaminu. Pracuje tu tylko jedna osoba. Ale to dzięki niej możemy patrzeć na Bogurodzicę i pismo Zygmunta Starego. Jak wygląda proces konserwacji papieru?
Karton, szkło, plastik..., które opakowanie jest bardziej eko? Jak wygląda drugie życie kartonu? Filip Chajzer udał się w podróż tropem opakowania po soku! Co można zbudować z kartonu i dlaczego warto segregować odpady?
Opakowanie prezentu, to pierwsze wrażenie. Cieszymy się przecież z tego, co widzimy, a nie z tego, co jest w środku. Poznjcie kobiety, które założyły "papierowy biznes". Czy na papierze pakunkowym można zarobić?