Kendo - japońska szermierka. Czego uczy nas ten sport i kto może go uprawiać?

W Dzień Dobry TVN o japońskiej szermierce z wykorzystaniem bambusowych mieczy opowiedzieli nam Andrzej Malkiewicz - szef gdańskiego klubu japońskiej szermierki Furokan Kendo i Monika Małachowska – psycholog sportu

Czym jest kendo?

Kendo jest japońską odmianą szermierki sportowej, prowadzonej przy użyciu mieczy bambusowych. Jest zarazem jedną z japońskich sztuk walki określanych wspólnym mianem budo. W studiu Dzień Dobry TVN mieliśmy okazję zobaczyć pojedynek kendo w wykonaniu Andrzeja Malkiewicza i Moniki Małachowskiej.

Czego uczy ten sport?

Kendo uczy dwóch rzeczy:

  • Uczy koordynacji ciała, świadomości gdzie cą kończyny, jak się poruszać
    • Buduje pewność siebie, uczy szybkiego podejmowania decyzji, pomaga w koncentracji

      Andrzej Malkiewicz - szef gdańskiego klubu japońskiej szermierki Furokan Kendo:

      Zacząłem jak byłem dzieckiem. Szukałem czegoś związanego z bronią białą. Poszedłem na jeden trening, spodobało mi się i zostałem.

      Dla kogo jest kendo?

      Zdaniem trenera - Andrzeja Malkiewicza kendo jest sportem dla każdego. Ze względu na swój charakter i niską kontuzyjność mogą je uprawiać zarówno dzieci jak i osoby w starszym wieku.

      Andrzej Malkiewicz:

      Nie ma ograniczeń. Kendo jest na tyle mało kontuzyjnym sportem, że może to być osoba starsza, która już szczyt swojej siły fizycznej miała, albo dziecko, które jeszcze nie potrafi koordynować wszystkiego. To może być czterolatek, a może być sześćdziesięciolatek. To nie ma żadnego znaczenia.

      Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości