Jeśli nie masz gdzie trzymać biżuterii, kolekcji guzików czy innych drobnych przedmiotów, zastanów się, czy nie przydałaby ci się szkatułka decoupage. Możesz kupić gotową u osób zajmujących się rękodziełem lub... wykonać ją samemu. Nie potrzeba do tego wyjątkowych zdolności artystycznych, a efekt robi wrażenie.
Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z robótkami ręcznymi na drutach, czy masz już doświadczenie – podpowiadamy, jakie są ściegi na drutach. Pozwoli to dobrać odpowiedni rodzaj do konkretnej części garderoby, którą chcesz stworzyć.
Dzięki metodzie decoupage możemy nadać nowe życie naszym starym przedmiotom lub ozdobić nowo zakupione rzeczy. W poprzednich artykułach uczyliśmy Was m.in., jak wykonać wazon czy bombki decoupage. Dziś zajmiemy się czymś idealnym na trwającą jesień i zbliżającą się zimę – przed Wami świeczniki decoupage!
Grzyby kozaki często występują w Polsce. Są ponadto bardzo smaczne. Warto wzbogacić smak potraw właśnie o nie. Jak je przyrządzić? Jak zrobić koźlaki marynowane, duszone i suszone? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
W Polsce występują różnorodne odmiany grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Niestety, nie ma jednej prostej metody na to, aby rozpoznać grzyby jadalne. Na grzybobranie warto wybierać się z atlasem grzybów lub doświadczonym grzybiarzem. Aby nie wywołać zatrucia grzybami jadalnymi, trzeba zbierać je do przewiewnego pojemnika, np. wiklinowego koszyka.
Decoupage to technika zdobienia przedmiotów za pomocą papierowych wycinanek, pozwalająca dać drugie życie wysłużonym akcesoriom. Decoupage możemy wykonać zarówno na drewnie, jak i na szkle, wykorzystując narzędzia, które mamy pod ręką. W większości sklepów plastycznych możemy nabyć serwetki decoupage, klej do decoupage oraz pozostałe akcesoria do decoupage. Podpowiadamy, jak wykonać decoupage krok po kroku we własnym domu.
Akcesoria wędkarskie możemy podzielić na te bezpośrednio związane z łowieniem, inne akcesoria przydatne przy łowieniu, choć nie bezpośrednio z nim związane oraz te akcesoria wędkarskie, które mają wpływ na komfort łowienia.
Narodowy Bank Polski regularnie przygotowuje limitowane edycje banknotów kolekcjonerskich z myślą o koneserach i numizmatykach. Są one dostępne na polskim rynku od 2006 roku, a ich wartość potrafi wielokrotnie przewyższać cenę nominalną. Warto inwestować w banknoty kolekcjonerskie?
Bombka z kwiatów origami, kolczasta bombka, papierowe rozety, zwierzęta i geometryczne wzory - to tylko niektóre przykłady ozdób na choinkę, które możemy wykonać samodzielnie w domu. Świąteczne ozdoby z origami mogą stanowić efektowną i budżetową alternatywę dla tradycyjnych szklanych bombek, są również bezpieczniejsze dla małych dzieci i zwierząt. Dowiedz się, jak zrobić bombkę z papieru krok po kroku.
Jak wygląda borowik szlachetny, czyli prawdziwek, a jak inne gatunki borowików? Jak je od siebie odróżnić? Gdzie rosną borowiki? Jakie są rodzaje borowików jadalnych, niejadalnych i trujących? Jak się ustrzec trującego „szatana”?
Jak zrobić bombki decoupage z plastiku lub styropianu? Czego potrzeba do zrobienia bombki decoupage? Czego się wystrzegać i jak się przygotować? Poradnik krok po kroku.
Borowik szlachetny, inaczej nazywany prawdziwkiem, od dawna króluje na polskich stołach. To najbardziej ceniony z leśnych grzybów, dlatego niełatwo go znaleźć. Gdzie rosną borowiki szlachetne, czym się charakteryzują i jak odróżnić je od podobnych, niejadalnych grzybów?
Decoupage to technika zdobnicza, polegająca na przyklejaniu wcześniej przygotowanych motywów z papieru do odpowiednio zaadaptowanej powierzchni. Możemy w ten sposób ozdobić zarówno drewno, jak i szkło, ceramikę, plastik, a nawet tkaniny. Ozdobne butelki decoupage możemy bez trudu wykonać we własnym domu, wystarczy odrobina cierpliwości i znajomość kilku prostych zasad.
Brzana staje się coraz popularniejszą rybą na polskich stołach, a wśród hobbystów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jak, gdzie i kiedy można ją złowić.
Letnie, zimowe, do brodzenia po wodzie albo wysokie spodniobuty zwane woderami. Buty wędkarskie powinny być starannie dobrane pod kątem warunków, w jakich mamy zamiar łowić ryby. Muszą być wodoszczelne, ciepłe, wykonane z trwałych materiałów. Tylko wtedy możemy spokojnie oddać się naszej pasji nad wodą.
Chusteczki najczęściej sprzedawane są w nieciekawych kartonach, które nie prezentują się zbyt estetycznie, szczególnie w stylowym wnętrzu. Drewniane, wielorazowe pudełko na chusteczki ozdobione metodą decoupage stanowi ciekawy dodatek i samo w sobie może być atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza. Chustecznik decoupage możemy ozdobić różnymi motywami, tak aby idealnie pasował do wystroju naszego domu. Podpowiadamy, jak samodzielnie wykonać chustecznik decoupage.
Nazwa tej techniki może kojarzyć się z czymś skomplikowanym: „decoupage” nie może być łatwy. Wręcz przeciwnie! Słowo découpage pochodzi od francuskiego czasownika découper, czyli „wycinać”. To po prostu wycinanie i naklejanie jakiegoś wzoru na inną powierzchnię. Za pomocą decoupage meble możemy więc optycznie postarzać, malować, nadać im oryginalności i stylu.
Decoupage to najpopularniejsza i najprostsza metoda odświeżania drewnianych mebli i przedmiotów. Poprzez naniesienie specjalną techniką wzorzystego papieru na drewno możemy zamienić nudne krzesło w niepowtarzalny mebel, który przykuje uwagę każdego gościa. Jeśli podoba ci się rustykalny styl, również doskonale sprawdzi się u ciebie decoupage na drewnie. Postarzanie przedmiotów tą metodą jest proste i ekonomiczne – nie trzeba kupować nowych mebli, a stare zyskują drugie życie.
Gdy rybka nie bierze, cierpliwość jest najlepszą metodą, żeby dotrwać do czasu, kiedy los zacznie nam sprzyjać. Długie godziny oczekiwania warto byłoby spędzać w wygodnej pozycji. Dlatego dobrze dopasowany fotel wędkarski to konieczność nad wodą.
Dobre zdjęcia kulinarne sprawiają, że mamy ochotę zjeść potrawę ze zdjęcia. Ironiczne w profesjonalnej fotografii kulinarnej jest to, że większość fotografowanych potraw czy napojów może okazać się apetyczna na zdjęciu, lecz raczej niezjadliwa w rzeczywistości. Jakie sekrety skrywa fotografia kulinarna? Poznaj fascynującą fotografię żywności od kuchni.
Filatelistyka to rodzaj hobby, którego centrum zainteresowania są znaczki pocztowe i inne druki pocztowe. Nie są to tylko walory filatelistyczne wydane przez Pocztę Polską, ale i zagraniczne. Można kolekcjonować znaczki z różnych stron świata, z konkretnymi wzorami lub z wybranych lat.
Wybierając się na grzyby, warto zawczasu sięgnąć po fachową literaturę. Borowik szatański to trujący gatunek. Dlatego dobrze wiedzieć, jak wygląda.
Jakie oświetlenie studyjne jest najlepsze? Opinie fotografów różnią się w tej kwestii, jednak większość z nich wybiera oświetlenie led. Dowiedzmy się, dlaczego oświetlenie led sprawdzi się w dobrym studiu i czy warto je wybrać.
Światło to najważniejszy element każdej fotografii – bez niego nawet najlepsze zdjęcie nie ma szans się udać. Na szczęście istnieje wiele sposobów na manipulowanie światłem. Zdobądź wiedzę z tego zakresu i ciesz się fotografiami, które zachwycają!
Dobry zestaw gamingowy, składający się z komputera z najlepszymi podzespołami – kartą graficzną, płytą główną i procesorem, a także słuchawkami, klawiaturą i myszą dla gracza, stanowi marzenie wielu, nawet doświadczonych, gamerów. Choć często kojarzony z cenami rzędu kilkunastu tysięcy złotych, okazuje się jednak, że jego zakup możliwy jest w niezatrważającej kwocie!
Grzyb cukrówka to odmiana należąca do rodziny gołąbkowatych, bardzo ceniona przez grzybiarzy, gdyż cechuje ją wyjątkowy smak. Jak ją rozpoznać? Gdzie znaleźć grzyba cukrówkę i jak wykorzystać go w kuchni?
Wiele osób zastanawia się, czy gąska zielona to jadalny, czy niejadalny gatunek grzyba. Okaz ten budzi wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Dlaczego?
Grzyb gołąbek znany jest z wielu odmian. Nie wszystkie są jednak polecane w kuchni, niektóre mogą bowiem powodować zatrucia. Jednym z popularniejszych i najbardziej cenionych okazów ze względu na walory smakowe jest gołąbek zielonawy.
Czy znamy wszystkie grzyby niejadalne występujące w Polsce? Czego jeszcze o nich nie wiemy? Jakie okazy zalicza się do tej grupy i czy niejadalne zawsze znaczy trujące?
Grzyby trujące podobne do jadalnych to zagrożenie dla naszego zdrowia. Często różniące się niewielkim szczegółem, sprawiają, że nie mamy 100% pewności w rozpoznaniu zrywanego okazu. Trujące grzyby podobne do jadalnych można spotkać w całej Polsce, dlatego jeśli nie znamy ich wyglądu, ryzyko pomyłki jest niebezpiecznie duże.