Judaszowiec to oryginalne drzewo ozdobne. Wyróżnia się pięknymi kwiatami, które pojawiają się wiosną nie tylko na pędach, ale również na konarach czy pniu. W ten sposób tworzą wspaniały kobierzec, który okala praktycznie całą roślinę. Drzewo to idealnie nadaje się do uprawy w ogrodzie, a jego urokliwy wygląd każdego zachwyci. Czym charakteryzują się poszczególne odmiany judaszowca i jak należy go uprawiać?
Pod nazwą juka ogrodowa ukrywa się najczęściej juka karolińska. Zgodnie z nazwą, roślina ta idealnie sprawdzi się jako ozdoba przydomowego ogródka. Nie musi być jednak sadzona bezpośrednio do gruntu – juka ogrodowa w donicy również doskonale będzie spełniać swoją rolę. Jakie warunki należy zapewnić roślinie, by rozwijała się bez przeszkód?
Na rynku znajdziemy bogaty wybór nawozów. Zanim jednak zaczniemy je stosować, powinniśmy dowiedzieć się, czym są nawozy sztuczne. Rodzaje, skład i zastosowanie różnią się od siebie i dlatego warto zdobyć na ich temat nieco więcej informacji.
Międzynarodowy Dzień Książki to wyjątkowe święto dla czytelników na całym świecie. Możesz je uczcić na wiele sposobów - dobrym pomysłem może być wzięcie udziału w zorganizowanym wydarzeniu, odwiedzenie ulubionej księgarni, czy po prostu spędzenie wieczoru w domowym zaciszu, ale koniecznie z książką ulubionego autora w ręku!
Procesor to, oprócz karty graficznej, najważniejszy element komputera gamingowego, mający znaczący wpływ na jakość i komfort gry. Jaki procesor do grania sprawdzi się najlepiej?
Procesor do komputera to jeden z jego najważniejszych elementów. Za co odpowiada procesor i jakie ma zastosowanie? Jakie wyróżniamy rodzaje procesorów komputerowych? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te pytania.
Cymbidium to rodzaj storczyka z kwiatami zebranymi w długie grona. Roślina wyróżnia się tym, że jest piękna i bardzo trwała. Ze względu na swój urok świetnie prezentuje się w doniczkach lub jako element kompozycji kwiatowych oraz bukietów. Jakie warunki trzeba mu zapewnić i jak właściwie pielęgnować cymbidium?
Czosnek – wbrew powszechnej opinii – sprawdzi się świetnie nie tylko na talerzu. Coraz bardziej popularny staje się jego kuzyn, czosnek ozdobny, który wyróżnia się oryginalnymi kwiatostanami tworzącymi kształt kuli. Dzięki niepowtarzalnej urodzie i intensywnym kolorom może stanowić fantastyczną dekorację każdego ogrodu.
Dereń biały to krzew, który dzięki barwnym pędom potrafi urozmaicić swoim wyglądem każdy ogród, nawet w okresie zimowym po zrzuceniu liści. Wykorzystywany jest przy tworzeniu rabat, żywopłotów oraz krzewiastych kompozycji. Nie ma zbyt dużych wymagań pielęgnacyjnych, jest łatwy w uprawie. Dzięki temu, że szybko rośnie, w krótkim czasie może stać się ozdobą ogrodu.
Dipladenia to urocza roślina, która często zdobi tarasy, ogrody i balkony. W szczególności oko przyciągają jej duże, dzwonkowate kwiaty, które – w zależności od odmiany – mogą się między sobą różnić kolorem. Atrakcyjne są również wijące się, ulistnione pędy. Co więcej, nie trzeba specjalnie się wysilać, aby roślina pięknie się rozwijała. Aby zaprosić ją na dłużej do swojego domu lub ogródka, warto wiedzieć, w jakich warunkach najbardziej lubi przebywać.
Dereń kousa to krzew ozdobny nieczęsto spotykany w naszym kraju. Trudno przejść obok niego obojętnie, ponieważ wyróżnia się dużymi, białymi kwiatami oraz owocami przypominającymi maliny. Błyskawicznie rośnie i jest niezwykle wytrzymały. Świetnie prezentuje się w ogrodach w stylu dalekowschodnim, na tle ciemnozielonych roślin iglastych oraz jako krzew soliterowy.
Jak zbudowany jest komputer i jego serce, procesor? Wiedza o budowie komputera może się przydać, gdy zamierzamy wymienić któryś z elementów urządzenia.
Uprawa goji to w Polsce coraz powszechniejsze zjawisko. Jak hodować te jagody? Przeczytaj poradnik pełen praktycznych wskazówek.
Malwa to roślina, która pięknie prezentuje się w ogrodach. Kwiaty o różnych odcieniach, od różowych po bordowe, to wyróżniający się element na tle innych roślin. Jak uprawiać malwę?
Monstera jest bardzo charakterystyczną rośliną o dużych liściach. U starszych roślin uwagę zwracają przede wszystkim dziurawe liście. W uprawie i pielęgnacji jest mało wymagająca. Dobrze znosi nawet bardzo zaciemnione pomieszczenia. To jeden z powodów, dla których kwiat monstera często wybiera się do dekoracji biur.
Oleander jest pięknym i lubianym przez Polaków kwiatem. Uprawa i zimowanie tej rośliny wymagają praktycznej wiedzy. Jak uprawiać oleander?
Bez niego nie obejdzie się większość zestawów wędkarskich. Choć historia mówi, że pochodzi z XII-wiecznych Chin, to do powszechnego użytku trafił dopiero w XX wieku. Dobry kołowrotek wędkarski to podstawa udanego połowu.
Różnego rodzaju połowy, obciążenia wędki - plecionki wędkarskie muszą sprostać wielu wyzwaniom. Co powinno je charakteryzować? Jakie plecionki wędkarskie wybrać i do jakiego rodzaju połowu?
Jeziora, rzeki, Morze Bałtyckie, ale również bardziej egzotyczne wyprawy wędkarskie - do Norwegii, Szwecji, Rosji. Turystyką wędkarską zajmują się profesjonalne biura, dzięki którym niewinny wypad na ryby może zamienić się w niesamowitą przygodę. Warto wziąć w niej udział?
Żyłka sportowa, relaks, obcowanie z naturą, możliwość pochwalenia się “taaaaaką rybą”. Jest mnóstwo powodów, by rozpocząć swoją przygodę z wędką. Wędkarstwo dla początkujących - co trzeba wiedzieć o połowach ryb, kiedy jest się nowicjuszem?
Bratki - w Polsce chętnie sadzimy te piękne kwiaty. Uprawa i pielęgnacja tych roślin to częste zjawisko. Jak efektywnie hodować bratki?
Rośliny akwariowe są niezwykle ważne dla ekosystemu panującego w akwariach. Warto zatem wiedzieć, jak o nie dbać i na jakie choroby mogą być narażone.
Ahoj, przygodo. Wędkarstwo morskie zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Zarówno wyprawy na łowiska Morza Bałtyckiego, jak i bardziej egzotyczne akweny cieszą się sporą popularnością. W “naszym” morzu króluje dorsz. Jak przygotować zestaw na dorsza, by połów poszedł po naszej myśli?
W sklepach są dostępne różne rozmiary haczyków wędkarskich, kolory, materiał, z którego zostały wykonane. Możemy wybierać spośród setek możliwości. Jak stwierdzić, który będzie dla nas najlepszy? Przede wszystkim - powinniśmy mieć świadomość, na jaką rybę chcemy zapolować.
Szybki rozwój nowoczesnego wędkarstwa, w tym bardzo popularnej metody gruntowej spowodował, że na rynku pojawiło się mnóstwo modeli koszyczków zanętowych – szczególnie chętnie wykorzystywanych przy metodzie drgającej szczytówki. Dzięki temu możemy swobodnie pozwolić sobie na dobór koszyczka zanętowego nawet na najbardziej “trudne” ryby.
Okoń to jeden z popularniejszych w Polsce drapieżników, występujący w stawach i jeziorach, rzekach oraz w wodach przybrzeżnych Morza Bałtyckiego. Skoro jest go tak dużo, na pewno można łowić go na wiele sposobów. W jaki sposób praktykowane jest łowienie okoni?
Multiplikatory są rodzajem kołowrotka o zaawansowanej budowie. Jak działa multiplikator i jak z niego korzystać, by był on pomocny przy wędkowaniu?
Waleczny drapieżnik, żyjący w słodkich wodach Azji, Ameryki i Europy - zarówno w rzekach, jak i zbiornikach stojących. Powszechny synonim "taaaakiej ryby". Jego długość może dochodzić nawet do 1,5 metra! A w rzeczywistości, jakie są wymiary największego szczupaka złowionego w Polsce i na świecie?
Tarło szczupaka, największego drapieżnika polskich wód, odbywa się w okolicach strefy brzegowej jezior, kiedy puszcza lód. Według kalendarza Polskiego Związku Wędkarskiego to pierwsze miesiące roku. Jego okres ochronny przypada na czas od 1 stycznia do 30 kwietnia. Najlepszy okres połowów to miesiące maj-czerwiec i wrzesień-październik.
Leszcz to ryba szczególnie lubiana przez wędkarzy. Wiedzą o niej wszystko - począwszy od tego, kiedy leszcz ma tarło, a skończywszy na tym, jaką przynętę najlepiej bierze.