Styl życia

14-latka multimedalistką mistrzostw Europy. "Trzeba poświęcić dużo prywatnego czasu"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
14-latka multimedalistką ME w gimnastyce artystycznej
14-latka multimedalistką ME w gimnastyce artystycznej Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Liliana Lewińska to 14-letnia gimnastyczka artystyczna, która ma już na swoim koncie imponujące sukcesy. Dziewczyna otrzymała m.in. trzy medale podczas Mistrzostw Europy juniorek w Tel Awiwie. Co musi poświęcić, by osiągać takie wyniki? Dowiesz się w Dzień Dobry TVN.

Multimedalistka mistrzostw Europy juniorek

Liliana Lewińska ma dopiero 14 lat, a już może pochwalić się imponującymi osiągnięciami sportowymi. Dziewczynka jest wielce utytułowaną gimnastyczką, która od lat występuje na międzynarodowych arenach. Ponadto podczas mistrzostw Europy juniorek w Tel Awiwie, udało jej się zdobyć aż trzy medale.

Trenerką młodej mistrzyni jest jej mama Krystyna Leśkiewicz - Lewińska, była zawodniczka gimnastyki artystycznej i polska olimpijka z Atlanty z 1996 roku. Okazuje się jednak, że nie była ona zwolenniczką pomysłu, by jej córka również zajmowała się tym sportem. - Na początku nie zachęcałam, myślałam, że sama się rozmyśli - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN.

14-latka mistrzynią gimnastyki artystycznej

Liliana nie zamierzała jednak rezygnować z gimnastyki artystycznej. Dziewczynka sumiennie trenowała i zaczęła osiągać imponujące sukcesy. Aktualnie 14-latka trenuje nawet po kilka godzin dziennie, zwykle tuż po skończeniu zajęć w szkole. Młoda mistrzyni podkreśla, że gdyby nie jej mama, to nie udałoby się jej dojść już tak daleko.

- Żeby mieć wynik i osiągnąć coś, to trzeba poświęcić bardzo dużo prywatnego czasu. Lila nie chodzi na imprezy klasowe, nie jeździ na wycieczki szkolne i nie rezygnuje z treningów, żeby spędzić wolny weekend -wyjaśnia Krystyna Leśkiewicz - Lewińska.

- Oczywiście jest zmęczona, ale jest na tyle mądra i świadoma, że wie, że każdy trening przybliża ją do sukcesu - podsumowuje.

Młoda mistrzyni gimnastyki
Młoda mistrzyni gimnastyki Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości