Newsy

Ruszyła 109. edycja Tour de France. "To jest coś w rodzaju religii"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
W piątek wystartowała 109. edycja Tour de France
W piątek wystartowała 109. edycja Tour de FranceDzień Dobry TVN
wideo 2/15

1 lipca ruszyła już 109. edycja Tour de France. W wyścigu kolarskim udział biorą 22 zespoły. Wśród zawodników prestiżowego konkursu możemy oglądać także czterech polskich zawodników. O szczegółach rywalizacji opowiedział w Dzień Dobry Wakacje komentator sportowy Tomasz Jaroński.

109. edycja Tour de France

1 lipca wystartowała 109. edycja wyścigu Tour de France. Wyścig będzie składał się z 21 etapów na łącznym dystansie 3346,5 km. Oprócz Francji w planie znalazły się również trzy kraje - Dania, Belgia i Szwajcaria. Start rozpoczął się w Kopenhadze, a zakończy się 24 lipca w Paryżu.

W studiu Dzień Dobry Wakacje komentator sportowy Tomasz Jaroński, opowiedział m.in. o tradycjach związanych z Tour de France. - Nie ma ważniejszego wyścigu, to prestiż, zainteresowanie. Fakt, że Francja jest przepiękna jeśli chodzi o turystykę i jest krajem, gdzie kolarstwo się narodziło (...) to jest coś w rodzaju religii - wyjaśnia ekspert.

Polscy zawodnicy w Tour de France 2022

Tour de France to ogromny wysiłek fizyczny. Pomiędzy poszczególnymi dniami wyścigu, kolaże mają jeden dzień przerwy, aby nabrać sił przed wznowieniem rywalizacji. Okazuje się, że nie wszyscy wykorzystują go do odpoczynku. - Trzeba trenować, nie można nagle nic nie robić. Jedni potrzebują w ten dzień pojechać więcej, inni mniej - wyjaśnia Tomasz Jaroński.

- Wszystko też zależy od stanu zmęczenia organizmu po poprzednich etapach. Dużo pracy mają też lekarze i masażyści - dodaje.

W tegorocznej edycji tego niezwykle prestiżowego wyścigu możemy oglądać czterech Polaków. W składach swoich zespołów znaleźli się Rafał Majka, Maciej Bodnar, Łukasz Owsian i Kamil Gradek. Niestety z powodu kontuzji w Tour de France nie pojechał Michał Kwiatkowski.

Tour de France można oglądać na kanałach Eurosport, a Stream online dostępny jest na platformie Player.pl w pakiecie Eurosport Extra.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości