rowery

  Amortyzator rowerowy to jedno z ważniejszych urządzeń w tym pojeździe. Dzięki amortyzatorom w rowerze jeździ się płynnie i przyjemnie nawet wówczas, gdy na drodze pojawiają się nierówności. Wyróżnia się wiele rodzajów amortyzatorów rowerowych. Które są najpopularniejsze i jak działają?

  Wśród zawodników prestiżowego konkursu możemy oglądać także czterech polskich zawodników.

  Wybierając się na letni urlop, rodzice szukają miejsc, gdzie wypoczną, a dzieci aktywnie spędzą czas na kreatywnej zabawie. W hotelu Belmonte w Krynicy-Zdroju najmłodsi nie narzekają na nudę.

  "Można przewozić towary, można przewozić dzieci".

  Szkółkę Kolarską Vento Bike Team z Daleszyc spotkała przykra sytuacja. 19 listopada wybuchł w niej pożar, który strawił całkowicie całą powierzchnię klubu. Młodzi zawodnicy nie mają teraz sprzętu, by trenować.

  Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.

  Tych rowerów nie da się przegapić na ulicy. Adam Zdanowicz, projektant wyjątkowych pojazdów, tworzy je na zamówienie. Nie ma więc dwóch identycznych, a niektóre są okazami z pogranicza rzeczy użytkowych i rzeźby. Co Zdanowicz powiedział o swoich dziełach w Dzień Dobry TVN?

  Aktywność ruchowa to obowiązkowy element w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. To właśnie dzięki niej najmłodsi poznają otaczający świat, wzmacniają swój organizm, a także rozwijają uwagę i samodzielność. Idealnym wprowadzeniem do sportu może być rower, który spełnia określone wymagania.

  Podróżnik Michał Cessanis wpadł na weekend do Oslo, aby sprawdzić, co można zobaczyć w tym mieście w ciągu 48 godzin i jak odpoczywają Norwegowie.

  Co aktorka Katarzyna Bujakiewicz robiła w centrum Krakowa? Kradła rowery! Ambasadorka marki ŠKODA postanowiła sprawdzić, jak ludzie zabezpieczają swoje rowery i czy przechodnie reagują na kradzież roweru. W studiu Dzień Dobry TVN, razem z Radosławem Jaskulskim, ekspertem ŠKODA Szkoła Auto, opowiedziała nam o akcji WeLoveCycling i o tym, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą roweru.

  Wiktor Zemanek, Marcin Gmerek i Bartłomiej Polak mówią o sobie, że są nowoczesnymi drwalami. Pochodzą z Bielska-Białej i na co dzień zajmują się budowaniem górskich tras rowerowych. Jak wygląda ich praca? Dlaczego wolą wysiłek fizyczny od pracy w biurowcu? Jak ze swoją niszową ofertą docierają do klientów? W Dzień Dobry TVN powiedzieli o pracy, która jest jednocześnie ich pasją.

  Jak przygotować się do sezonu rowerowego i co jest najważniejsze w sporcie rowerowym? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy "kolarza nieudolnego" Michała Kempę, który opowiedział nam o swojej pasji. Zaczęliście już sezon? Wolicie jeździć po mieście, czy po bezdrożach?

  Kiedy Joachim miał 19 lat, lekarze postawili diagnozę: guz mózgu. Po udanej operacji jego ojciec, Robert Czerniak, został rehabilitantem na pełen etat. Kiedy Joachim zaczął chodzić, postanowili, że wyruszą do Australii (rozmawialiśmy z nimi przed samym wyjazdem). Przejechali na rowerach 10 tys. kilometrów. Napisali książkę "Podróże do granic". Ojca i syna zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.

  Doszła do nas informacja, według której w Tarnowie jest bardzo usportowiona straż miejska, która porusza się po mieście rowerami. Wysłaliśmy tam prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka, aby sprawdził tę wiadomość. Nasz pogodynek miał również okazję cisnąć na najbardziej towarzyskim rowerze, czyli tandemie.

  Pasją Krystiana Herby są rowery, a dokładniej, trial rowerowy, w którym rzeszowianin ustanawia rekordy Guinessa. Tym razem pokonał na rowerze 3139 schodów budynku Taipei 101 w 2 godziny i 12 minut! Czym jest trial rowerowy? Kiedy zaczęła się nietypowa pasja Krystiana? Co daje mu jeżdżenie po schodach? To kwestia wytrzymałości czy koncentracji - co jest najtrudniejsze w tej trudnej dyscyplinie? Na pytania Anny Kalczyńskiej i Roberta Kantereita, Krystian odpowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Jest jedną z najbardziej wysportowanych aktorek w Polsce. Bardzo często powtarza, że jej ulubionym sportem jest jazda na rowerze. Startowała nawet w wielu maratonach rowerowych. Jednym z nich był MTB Trophy - trzydniowy maraton w górach - jeden z najcięższych w naszej części Europy. Kiedy go ukończyła, postanowiła zrobić coś innego. Co dokładnie? Zobaczcie! Gratulujemy Joasiu i trzymamy mocno kciuki!

  Tym razem nasza stylistka Maja Sablewskia postanowiła ubrać Agatę Nizińską. Sprawdźcie, jakie stylizacje tym razem zaproponowała Maja. Podoba się Wam?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Darią Widawską podczas II edycji Międzynarodowych Zawodów Bike Polo Warsaw. Były kłótnie, pot i łzy!

  Na wiosnę chyba najbardziej niecierpliwie czekają rowerzyści. Są tacy, którzy rower traktują tylko jako środek transportu, ale są i tacy, dla których jest on czymś więcej. Karolina zalicza się do tej drugiej grupy. Z miłości do jednośladów "podrasowuje" nawet te najbardziej przeciętne. Zobacz jak!