Hobby

Amator na parkiecie. Czy może zrobić karierę taneczną? "Ruch Pro-Am dał tę szansę"

Hobby

Autor:
Berenika
Olesińska
Tańczyć każdy może
Tańczyć każdy może Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Treningi Pro-Am zyskały na popularności dzięki rozsławiającym taniec programom emitowanym od 2005 roku na antenie TVN. - Wtedy zaczął się ten "bum" - tłumaczy w Dzień Dobry TVN pomysłodawczyni i organizatorka turniejów tańca towarzyskiego Patrycja Matyja. Kto może brać w nich udział? Na czym polegają?

Amator na parkiecie. Jak narodził się pomysł na turnieje Pro-Am?

Jeszcze do niedawna turnieje tańca zarezerwowane były wyłącznie dla zawodowców. W 2005 roku, kiedy stacja TVN jako pierwsza wyemitowała program "Taniec z Gwiazdami", wielu Polaków uwierzyło, że każdy, bez względu na wiek, może rozpocząć przygodę z tą formą ruchu.

- Wtedy zaczął się ten "bum" na taniec. Nasza szkoła tańca przeżywała wtedy napływ wszystkich chętnych. "Taniec z Gwiazdami" zapalił takie światełko w tunelu dla ludzi, którzy chcieliby startować w prawdziwych turniejach tańca i poczuć się jak zawodowcy, tymi zawodowcami nie będąc. Ruch Pro-Am właśnie dał tę szansę - tłumaczy pomysłodawczyni i organizatorka turniejów Pro-Am Patrycja Matyja.

- Dzięki Wam, dzięki stacji TVN, ten taniec nabierał na sile i teraz tak naprawdę to są imprezy, które liczą po 100-150 par z Polski - dodaje ekspertka.

Ruch taneczny Pro-Am. Na czym polega?

Pro-Am to metoda nauki tańca towarzyskiego, w której parę tworzą profesjonalista oraz amator. Zawodowcy organizują treningi i odpowiadają za przygotowanie amatorów do turniejów, a następnie jeżdżą z nimi po całym świecie, prezentując na parkiecie wcześniej wypracowane choreografie.

- Amatorzy dzwonią do szkoły tańca i mówią, że chcieliby rozpocząć naukę w tym systemie i wtedy my szukamy partnerów. Musimy zrobić krótki wywiad. Pytamy o wzrost, jaki taniec - czy łacina, czy standard i wtedy spotyka się nauczyciel z amatorem, i po takiej pierwszej próbie stwierdzają, czy będzie coś z tego, czy nie - wyjaśnia Patrycja Matyja.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości