taniec towarzyski

  taniec towarzyski

  Taniec jive początkowo znany był pod nazwą jitterbug. Powstał na początku XX w., jednak na Stary Kontynent dotarł dopiero w latach czterdziestych. Jive zaszczepili w Europejczykach amerykańscy żołnierze, którzy po służbie odpoczywali na parkietach. Taniec ten jest odmianą boogie-woogie. Przypisane mu są trzy tempa – wolne, średnie oraz szybkie, a muzyka do tańca jive jest skoczna i rytmiczna. Układ tańczony jest jako ostatni na konkursach tańców latynoamerykańskich.

  Michał Malitowski, mistrz świata w tańcach latynoamerykańskich, zapewnia, że na naukę tańca może do niego przyjść każdy. W majówkę ekipa Dzień Dobry TVN odwiedziła więc tancerza podczas warsztatów, by zrozumieć, na czym polega fenomen jego lekcji. Podczas tanecznego show artysta zaprezentował swoje umiejętności na parkiecie oraz zdradził metody dydaktyczne.

  Wygrali prestiżowy taneczny show BBC "The Greatest Dancer". Po tym sukcesie mieli wielkie plany, ale wszystkie pokrzyżowała pandemia. Jednak los się do nich uśmiechnął, bo niedawno otrzymali zaproszenie do "America's Got Talent". O kulisach kariery i sukcesu oraz partnerstwie w tańcu i w życiu Jowita Przystał i Michał Danilczuk opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Aleg Bogatishev pochodzi z Doniecka na Ukrainie. Opuścił kraj w 2014 roku, kiedy wybuchł tam konflikt. W Polsce jest instruktorem tańca towarzyskiego, a na Ukrainie zdobył tytuł wicemistrza w tańcu latynoamerykańskim. Mikołaj Rey odwiedził go, by zasmakować ukraińskiej kuchni. Czy różni się od polskiej?

  We wczorajszym odcinku "You Can Dance" z programem pożegnali się Sara i Artur. Czy są rozczarowani wynikiem głosowania? Jak oceniają swój udział w tanecznym show? Czy warto było wziąć w nim udział? Opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN. Wczoraj na scenie YCD zatańczył również Michał Piróg. Czy jest zadowolony z swojego występu?

  Niedawno Internet obiegło wideo, w którym gibka dziewczyna pokazuje różne typy tańca kobiet. Trafnie podsumowała kobiece ruchy i pozy, każdemu stylowi nadając zabawną nazwę. Na odpowiedź ze strony mężczyzn nie trzeba było długo czekać. Piotr Galiński i Maciej Musiał powiedzieli nam w Dzień Dobry TVN, jak tańczą mężczyźni.