Styl życia

Świece sojowe w kształcie pysznych deserów. Jak zrobić je krok po kroku?

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
A na deser… Świece sojowe

Julia Orczykowska tworzy świece sojowe w kształcie deserów. To zajęcie jest zarówno jej pracą, jak i hobby. Skąd pomysł na tę pasję? W jaki sposób zrobić taką świeczkę krok po kroku? Tego dowiesz się w Dzień Dobry Wakacje.

Świece sojowe w kształcie deserów

Julia Orczykowska tworzy świece sojowe, których wygląd sprawia, że chce się je zjeść. Wynika to z faktu, że wszystkie mają kształt popularnych deserów. Jak to się stało, że Julia zaczęła je robić? - Przeglądałam sobie Internet i zauważyłam, że pewna pani robi mydełka na wzór słodkości - opowiada w studiu Dzień Dobry TVN.

31-latka postanowiła, że też chce tworzyć takie wyjątkowe łakocie, tylko w formie świeczek. Co jest potrzebne do ich wykonania? Bardzo dobrej jakości wosk sojowy, knot, barwnik do wosku, olejki eteryczne w ulubionych zapachach oraz naczynia, które nie zniszczą się pod wpływem gorąca.

Świece sojowe krok po kroku

Jak wykonać świecę sojową krok po kroku? - Rozpuszczamy wosk i dodajemy do niego około 10 kropelek olejku eterycznego - wyjaśnia Julia Orczykowska. W międzyczasie umieszczamy knot w środku naczynia (przyklejamy go na specjalny klej do knotów). Po przestygnięciu wosku wlewamy go do przygotowanej formy.

Świeczkę możemy udekorować za pomocą woreczka cukierniczego wypełnionego pół zastygniętym woskiem. Wszystkie elementy dekoracyjne np. miniaturowe truskawki, czekoladę itp. można kupić w Internecie. Ostateczny wygląd pracy zależy przede wszystkim od kreatywności jej twórcy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości