Materiał promocyjny

Zimowe szaleństwo w Zieleńcu. "Są trasy zjazdowe, biegowe, piesze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie"

Zapraszamy na zimowe szaleństwo
Źródło: Dzień Dobry TVN
Miłośnicy białego szaleństwa tylko czekają, aż spadnie śnieg, aby wyciągnąć narty i wybrać się na stok. Miejscem, które warto odwiedzić, jest Zieleniec. Jakie atrakcje oferuje?

Zieleniec. Dlaczego warto się wybrać?

- Zieleniec Sport Arena to miejsce, gdzie można fantastycznie spędzić czas. Aktywnie, poszaleć na nartach. 23 kilometry tras - zjazdowe, biegowe, piesze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówiła w Dzień Dobry TVN Diana Kautz.

Wybierając się na narty, trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Prezenterka pogody Dzień Dobry TVN rozmawiała o tym z ratownikiem GOPR. Mężczyzna przyprowadził, że sobą psa, który już niedługo będzie pomagał mu w pracy. Czym zajmie się zwierzak? - Jego zadaniem to przede wszystkim będzie poszukiwanie ludzi w różnych terenach. W terenie otwartym, w górach, w lawinach - powiedział ratownik.

Akcja "Góry bez brawury"

Uwagę narciarzy i miłośników gór na to, jak ważne jest przestrzegane zasad bezpieczeństwa, ma zwracać projekt "Góry bez brawury". - To akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i GOPR-u, przekazujemy przede wszystkim profilaktykę, czyli w jaki sposób uprawiać różne aktywności górskie, żeby to było bezpieczne - wyjaśnił ratownik.

Jeśli wybieramy się na wędrówkę, musimy przede wszystkim przygotować plan działania. - Zaplanować trasę, wziąć mapę, zobaczyć, jakie są czasy zejścia, wziąć kompas, zabrać naładowany telefon komórkowy, odpowiednią odzież, coś ciepłego do picia, termos z herbatą, coś do jedzenia, czapkę, rękawiczki i poinformować kogoś znajomego, rodzinę, że gdzieś idziemy - dodał GOPR-owiec.

Jak się przygotować do wyjścia na stok? Co sprawdzić i na co zwrócić uwagę? - Przede wszystkim odpowiedni, dobrze dobrany, przygotowany sprzęt narciarski, snowboardowy, żeby był dobrej jakości i dobrze przygotowany do sezonu. Ciepła odzież, ubranie na cebulkę, czyli odzież termoaktywna, coś chroniącego przed wiatrem, opadami, czapka, rękawiczki, gogle. Wtedy narciarstwo jest przyjemne - mówił ratownik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości