Bocian jest stosunkowo łatwym zwierzęciem do narysowania. Nie potrzeba zbyt wielkiej wprawy ani zdolności plastycznych, aby rozpocząć rysowania ptaka. Z tym zadaniem poradzą sobie nawet najmłodsi. Zatem, jak narysować bociana? Zobaczcie!
Czy wróci nauka zdalna?
Judo dla dzieci to jeden z częściej i chętniej polecanych sportów. Przygodę z nim można zacząć już w przedszkolu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że judo dzieci od samego początku współgra z ich rozwijającym się organizmem, a dodatkowo działa kompensacyjnie w stosunku do szkodliwej postawy ciała, przyjmowanej podczas nauki lub biernej rozrywki.
W ten sposób uczy dziecko odpowiedzialności.
"Kolejny raz bym nie dała rady"
Szczepionki skojarzone to jedno z lepszych rozwiązań zmniejszające ilość wizyt szczepiennych, jakie musi przejść dziecko na wczesnym etapie życia. Niektórzy uznają je za niebezpieczne i szkodliwe dla dzieci, w efekcie rezygnują z poliwalentnych szczepionek i wracają do pojedynczych szczepień. Warto przyjrzeć się argumentom obu stron sporu i rozwiać niektóre wątpliwości.
Kawa zbożowa często kojarzy się ze smakiem dzieciństwa, a zwłaszcza wśród naszych rodziców i dziadków. Powszechnie wiadomo, że kawa kofeinowa nie jest odpowiednia dla dzieci, jednak jak jest z kawą zbożową? Od kiedy można podawać ją dzieciom? Czy jest zdrowa?
Figurki z mydła mogą stanowić estetyczną i oryginalną ozdobę. Aby robiły wrażenie, muszą jednak zaskakiwać formą i kształtem. Może się wydawać, że zrobienie takiej ozdoby to zadanie banalnie proste. Nic bardziej mylnego - wymaga skupienia, precyzji i wiedzy.
"Ważne jest akceptowanie przez grupę".
12-letni Marek walczy z kilogramami.
Zuzanna, Julia, Zofia - te imiona dla dziewczynek były najczęściej wybierane przez rodziców w 2020. W bieżącym roku pierwsza trójka nieco się zmieniła. Zuzanna wciąż widnieje, ale zamiast Julii znalazło się imię pochodzące od hebrajskiego słowa. O które chodzi?
Czy w Polsce może być podobnie?
Ekspertka zdradza zdrowy sposób odżywiania najmłodszych.
Mężczyzna na spacerze z dzieckiem wzbudza ogromną sympatię. Bywa jednak i tak, że musi mierzyć się z uwagami napotkanych mam, które komentują niedobrany kolorystycznie ubiór malucha czy niewłaściwie zapleciony warkoczyk. Warto więc zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście ojcowie gorzej radzą sobie z opieką nad dzieckiem.
Drobny podarunek może pomóc dziecku w prawidłowym rozwoju
Wielu rodziców, aby ułatwić swoim dzieciom start w dorosłe życie lub zachęcić do znalezienia hobby, zapisuje jej na różne zajęcia dodatkowe. Czy to dobry pomysł? Czym się kierować przy ich wyborze i co zrobić, aby nie zniechęcić dziecka? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Szczawińską, modelką i mamą trójki dzieci oraz Martą Bąkowską, dziecięcym psychologiem klinicznym z Zakładu Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
"Ruch i zabawa to najlepsze połączenie"
Mimo, że małe dzieci mają znacznie większe zapotrzebowanie na sen niż dorośli, często zdarza się, że niemowlę nie śpi w dzień. Czy to powód do niepokoju? Dlaczego noworodek nie śpi, skoro powinien przesypiać co najmniej 14 godzin w ciągu doby?
Dowiedz się, jakie mogą być tego przyczyny.
Wychowanie dziecka to jedno z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych zadań w naszym życiu. Często, mimo wielu trudów i starań, docierają do nas słowa, których wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć. Jakie są najgorsze teksty dzieci, jak sobie z nimi radzić i o czym mogą świadczyć? O tym powiedziała nam Natalia Supeł, psycholog dzieci i młodzieży.
Obowiązki uczniów to nie tylko obecność na zajęciach, ale także samodzielne powtarzanie i poszukiwanie informacji w domu.
Personalizowanie przedmiotów i ubrań od jakiegoś czasu stało się bardzo modne. Jednak czy w przypadku dzieci powinniśmy pozwalać sobie na to pozwalać? Jak się okazuje, imię dziecka wypisane na wózku, na naklejce w samochodzie czy naszyte na plecaku może stwarzać niebezpieczeństwo. Temat ten przybliżyła nadkomisarz Małgorzata.
"To nie zdarza się często, że coś w tobie rośnie".
Wyposażenie pokoiku dla maleństwa to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. Co powinno się w nim znaleźć?
Udowodniono, że dotyk ma znaczący wpływ na rozwój człowieka.
Czym skutkuje wychowywanie dzieci z naciskiem na stereotypy, które utarły się powszechnie w świadomości ludzi?
Gośćmi Dzień Dobry TVN byli trener sportów walki Grzegorz Sobieszek, tata 3-letniej Heleny i dziennikarka Agnieszka Wesołowska, mama 5-letniej Róży.
Jesień, która zbliża się wielkimi krokami, stawia przed nami kolejne wyzwania. Obok panującej pandemii koronawirusa będziemy musieli również zmierzyć się z sezonem zachorowań na grypę i przeziębieniem. Konieczne jest więc zadbanie o odporność dzieci, które w tym niełatwym okresie poszły do szkół. Oto praktyczne porady od naszej ekspertki.
9 września to Światowy Dzień FAS – święto, mające na celu uświadomienie przyszłym matkom, jakie są skutki picia alkoholu w czasie ciąży. O tym, jaki może być jego wpływ na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka, opowiedziały Anna Tomiczek, psycholog oraz Marta Libiszowska z Fundacji "Dom w Łodzi".
Śmierć dziecka jest dla rodziców ciężka do zaakceptowania, a kiedy popełniło ono samobójstwo jest jeszcze trudniej. Poczucie winy rodziców, których pociechy targnęły się na swoje życie jest tak wielkie, że latami nie pozwala normalnie funkcjonować. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychiatrę dr Maję Polikowską-Herman, aby powiedziała, jak znaleźć sens życia po takiej tragedii. Jakie są najczęstsze powody samobójstw młodych ludzi?