Dziecko

  Dziecko

  Przed pojawieniem się epidemii, wiele rodzin rozpoczęło procesy adopcyjne, na które czekali nawet kilka lat. Niestety, z powodu obecnej sytuacji wszystkie procedury zostały wstrzymane. Gdzie znajdują się dzieci, które miały zamieszkać z nowymi rodzinami? Kiedy będzie można kontynuować proces adopcyjny? O tym porozmawialiśmy z Agnieszką Ziętarską, dyrektorką ośrodka adopcyjnego w Krakowie.

  Obecna sytuacja dotyka każdego, także kobiety w ciąży, które muszą przygotować się na poród bez obecności najbliższych. W związku z pojawiającymi się regulacjami oraz wytycznymi, przyszłe mamy zastanawiają się, jak będzie wyglądało przyjście na świat ich dziecka. Na najczęściej pojawiające się pytanie odpowiedział dr Wojciech Falęcki.

  Przyjście dziecka na świat zawsze jest długo wyczekiwaną i wyjątkową chwilą. W normalnej sytuacji przyszli rodzice mogą liczyć na pomoc pediatry, położnej czy doradcy laktacyjnego. Natomiast teraz, w czasie epidemii, pozostają niejako sami, mogą się konsultować ze specjalistami tylko online. Jak to działa? O tym rozmawialiśmy z Haliną Dudek, ekspertką BebiProgram.pl

  Czas spędzany z dziećmi z domu nie musi oznaczać nudy. To doskonały moment na uczenie ich nowych rzeczy, ale też wyzwalanie kreatywności. W studiu Dzień Dobry TVN Monika Przegalińska pokazywała, jak za pomocą odrysowanej dłoni stworzyć postaci zwierząt. Czy udało się to naszym prowadzącym?

  W związku z epidemią koronawirusa dzieci spędzają czas w domu ze swoimi rodzicami. Dlaczego nie mogą z niego wyjść? Dlaczego trzeba myć ręce? Obecną sytuację w Polsce i na świecie można wytłumaczyć za pomocą prostych eksperymentów. Zobaczcie, jak przeprowadzają je popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Adrianna.