Katia Roman-Trzaska, edukatorka kulinarna przeprowadziła warsztaty, na których pokazała rodzinie Włosiewicz, jak zdrowo i smacznie gotować posiłki dla dzieciaków. Wykonany obiad zajął zaledwie 20 minut, a jego przygotowanie sprawiło całej rodzinie wielką frajdę.
Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie dla całej rodziny, które poprzedza masa przygotowań. Jedną z rzeczy, które należy wcześniej zaplanować jest strój dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze?
W szkołach pojawia się coraz więcej wniosków o naukę w trybie indywidualnym - nawet obecnie, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Z czego to wynika?
"Więcej zarabiałam na ulotkach w szkole" - komentują oburzeni internauci.
Co powinno nas zaniepokoić?
16 stycznia 2005 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka świata.
Ta strona z pamiętnika jest tu dla mnie i dla was. Dla mam, ojców i rodziców, którzy walczą o swoje wyjątkowe dzieci.
Ferie wielkanocne to pierwsza dłuższa przerwa w drugim semestrze szkoły. Wielu uczniów jej wyczekuje właśnie z tego powodu. Jak długo trwają w 2022 roku? Kiedy będzie trzeba wrócić do szkoły po feriach wielkanocnych?
Sprawdź, jak go odpowiednio dobrać.
"Kobieta w ciąży ma swoje potrzeby" - przekonuje psycholog Magdalena Chorzewska.
Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Każdy stara się, by dzieci wyglądały jak najlepiej, dlatego niektórzy posuwają się do zaskakujących pomysłów. Zdarza się nawet, że dziewczynki przystępują do sakramentu w sukniach ślubnych.
"Zamiast być przerażonym, trzeba wykorzystać ten potencjał".
Autyzm należy do zaburzeń rozwoju dziecięcego układu nerwowego i objawia się zwykle przed 3 rokiem życia. Objawy autyzmu to trudności w odbieraniu bodźców zmysłowych, komunikacji z otoczeniem oraz okazywaniu emocji względem innych ludzi i sytuacji. Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem nieuleczalnym i utrzymuje się przez całe życie chorego. Da się jednak z nim funkcjonować. Co to autyzm? Jak rozpoznać autyzm?
"Powtarzałam sobie w głowie afirmację".
Dziecięca fryzura wbrew pozorom może budzić wiele emocji. Nie chodzi tu wcale o to, czy maluch jest właścicielem bujnej i ciężkiej do ujarzmienia czupryny, czy raczej skromnych pasemek, z których trudno jest wyczarować spektakularne upięcie. Okazuje się, że niektórzy rodzice zabierają swoje dzieci do fryzjera nie tylko po to, aby ich pociechy czuły się komfortowo ze swoimi włosami a ich pielęgnacja była łatwiejsza.
Kiedy nastolatka zdała sobie sprawę, że nauka jest jej największą pasją? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Wszyscy obywatele Ukrainy są teraz w fatalnej sytuacji, ale ze szczególnym cierpieniem mierzą się matki. Za wszelką cenę chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, ale nie zawsze jest to możliwe. Niektóre z nich wypisują swoim pociechom na ciele ważne symbole.
Kilkuletnie dziecko z "sześciopakiem" na brzuchu i sporymi bicepsami? Wiele osób uważa, że to dziwny widok i nie należy pozwalać maluchom na wykonywanie ćwiczeń na siłowni. Innego zdania są jednak rodzice, których pociechy podnoszą ciężary i odnoszą sukcesy podczas zawodów kulturystycznych. Poznajcie kilka z nich.
To idealna alternatywa dla tych rodziców, którzy nie chcą rozstawać się z dzieckiem na kilka godzin dziennie, a jednocześnie pragną nauczyć pociechę samodzielności i pogłębiać jej relację z rówieśnikami.
"Było wiele pakunków: pampersy, jakaś torba".
Które pomogą przełamać barierę językową?
Urodził się w 22 tygodniu i 3 dniu ciąży. Dziecko potrzebuje stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.
Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w dobie pandemii znacząco spadła. Dlatego w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" przedstawiamy wam inspirujące rozwiązania, które poprawiają kondycję i zdrowie najmłodszych. Zalicza się do nich m.in. wspinaczka. - Daje im dużo gibkości i odwagę, bo muszą pokonywać swoje lęki - zauważa Paulina Kajzerek, instruktorka.
Jak wygląda obecnie ich życie? Jak czują się w nowej roli?
Obecna sytuacja na świecie wpływa na wszystkich. Jej skutki dotykają również dzieci, które choć nie zawsze rozumieją, co się dzieje, to jednak odczuwają napięcie i złe emocje. Jak przekazywać i tłumaczyć najmłodszym bieżące wydarzenia w Ukrainie? O tym rozmawiały Ewa Drzyzga i Oliwia Pogodzińska podczas webinaru Fundacji TVN i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Player.pl, pragnąc przywrócić choć małą iskierkę radości w oczach dzieci uchodźców, dołączył do swojej biblioteki bajki z ukraińskim dubbingiem oraz napisami. Platforma przygotowała dla najmłodszych prawdziwe hity, które dostępne są całkowicie za darmo. Jakie tytuły znalazły się na liście?
Mówi się, że noc to ślepy zaułek, że w nocy jest zimniej i ciemniej. Noc to czas, kiedy świat zapomniał o wieczorze, a świt jest jeszcze obietnicą. Nasze losy splotły się nocą, kiedy liczyłam na świt, na jakąkolwiek obietnicę i światło, a oni na wygodne łóżko i niebo bez bomb. To prawdziwa historia nastolatków uciekających z Ukrainy, zagubionego 15-latka z Polski i osobisty dramat matki.
Z ponad miliona uchodźców, którzy znaleźli się na terytorium Polski, aż 400 tysięcy to dzieci. Istnieją plany na włączenie ich do polskich szkół, jednak to wymaga czasu. Inicjatywę, która funkcjonuje już w tym momencie, stworzyła Dolnośląska Organizacja Turystyczna. O jej szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Arleta Bzdun.
Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. W przypadku maluchów należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe mycie zębów, ponieważ pielęgnacja w pierwszych latach życia wpływa na stan uzębienia w wieku dorosłym. Z tego względu rodzice mają mnóstwo pytań i wątpliwości. O tym jak zachęcić dziecko do mycia zębów i jaką szczoteczkę wybrać rozmawialiśmy ze stomatolog, Aleksandrą Burczyńską.
"Plastik chroni je przed wychłodzeniem zaraz po urodzeniu".