Ciąża

Ciastko, układanka, świeczka - jak w oryginalny sposób poinformować o ciąży? "Warto znaleźć coś godnego swoich oczekiwań"

Ciąża

Gdy już zrobimy test i dowiemy się, że jesteśmy w ciąży, pozostaje nam poinformowanie o tym partnera, rodziców czy przyjaciół. Jak to zrobić w oryginalny sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała blogerka i organizatorka przyjęć, Kinga Kołodziejak-Gul.

Jak powiedzieć o ciąży?

Gdy zobaczymy na teście ciążowym dwie kreski, musimy się zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest poinformowanie o szczęśliwej wiadomości najbliższych. Można to zrobić na wiele sposobów - powiedzieć wprost, poczekać, aż inni się domyślą, gdy odmówimy lampki wina, pokazać test, a nawet przygotować niespodziankę. Warto bowiem sprawić, by był to niezapomniany moment.

- Tak naprawdę teraz jest tyle możliwości, że warto zapoznać się z tym i znaleźć coś godnego swoich oczekiwań i potrzeb - mówiła w Dzień Dobry TVN Kinga Kołodziejak-Gul.

Kreatywne pomysły na poinformowanie o ciąży

Ekspertka w naszym programie podała wiele różnych pomysłów. Jednym z nich jest ciasteczko z wróżbą, które jest świetnym motywem z Chin. Możemy wcześniej ustalić, jaką karteczkę znajdzie przyszły tata i zapewnić mu niespodziankę. Podobnym pomysłem jest czekoladowa rzeźba, którą trzeba rozbić. W środku może znajdować się np. karteczka czy małe skarpetki. Inną opcją jest wręczenie drewnianej imitacji testu ciążowego w pudełku. Jest ona zdecydowanie bardziej higieniczna i można ją wykorzystać później podczas sesji zdjęciowej.

Sklepy wprowadziły także do swoich ofert również specjalne bransoletki, które mają na opakowaniach dedykację dla przyszłych babć. Jest to zarówno urocze, jak i funkcjonalne rozwiązanie. Można również kupić drewniane figurki, w które wkomponowane jest zdjęcie USG naszej pociechy, albo świeczki w kształcie ciążowej sylwetki, bądź układanki, jakie po dopasowaniu zaskakują informacją o nowym członku rodziny.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości