Listonosz uratował życie 84-letniej kobiecie. W trakcie pracy ruszył jej na pomoc

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
polsatnews.pl
Uratował życie chłopca
Uratował życie chłopcaDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Piotr Byjoś jest listonoszem od 20 lat. Swoje obowiązki zawodowe pełni na terenie rodzimego Zgłobnia. Jako pracownik poczty zna wszystkich mieszkańców tej niewielkiej wsi. Pewnego dnia mężczyznę zaniepokoiła pozorna nieobecność w domu 84-letniej adresatki jednej z dostarczanych przesyłek. Po chwili obserwacji pocztowiec postanowił wezwać pomoc.

Zgłobień. Listonosz uratował 84-latkę

Do zdarzenia doszło nieopodal Rzeszowa we wsi Zgłobień (woj. podkarpackie). Listonosz Piotr Byjoś miał dostarczyć przesyłkę na wskazany przez nadawcę adres, pod którym mieszkała 84-letnia kobieta. Pracownik poczty udał się na miejsce, jednak spodziewająca się jego wizyty seniorka nie otworzyła mu drzwi i nie odbierała telefonu, co było dla mężczyzny sporym zaskoczeniem.

Mimo nieudanych prób nawoływania, pukania i zaglądania do okien pocztowiec nie dał za wygraną. Przed domem mieszkającej samotnie 84-latki zauważył używaną przez nią na co dzień laskę, co pozwoliło mu wysnuć wnioski, że kobieta nie oddaliła się od posesji. Po chwili Piotr Byjoś usłyszał jęki i ciche prośby o pomoc, dlatego pojechał po najbliższych członków rodziny seniorki.

- Po wejściu do domu, okazało się, że [84-latka - przyp. red.] jest w swoim pokoju. Tam były zamknięte drzwi, jakby zakleszczone. Nawiązaliśmy z nią kontakt, ale nie mogliśmy wejść do niej, więc musieliśmy zadzwonić po dalszą pomoc - wspomina listonosz.

Podkarpacie. 84-latka zakleszczona we własnym pokoju

Przybyła na pomoc rodzina 84-latki nie była w stanie dostać się do pomieszczenia, z którego dochodziły odgłosy. Seniorka po niefortunnym upadku zabarykadowała drzwi do pomieszczenia, dlatego do akcji musiały wkroczyć odpowiednie służby.

- W środku zastali starszą kobietę leżącą na podłodze, która uskarżała się na ból i mówiła, że nie może się podnieść, bo jest po operacji. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy - zaznaczył kapitan Jan Czerwonka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie.

Kobieta została przekazana ratownikom medycznym i przewieziona do szpitala na dalsze badania. Aktualnie przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym i jest bardzo wdzięczna Piotrowi Byjosiowi za interwencję oraz uratowanie życia. Dumni z postawy listonosza są również mieszkańcy Zgłobienia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Prapass Pulsub/Getty Images

Pozostałe wiadomości