bohater

  11-letni Filip został odznaczony "Iuvenis Forti". Wszystko dlatego, że po tym, jak obudził się w środku nocy i zobaczył ogień, uratował rodziców oraz dwie siostry przed śmiercią w pożarze. Jak do tego doszło?

  Mama chłopca: "Jestem bardzo dumna"

  Maks pochodzi z Jaworza. Ma zaledwie jedenaście lat i jest bohaterem. Chłopak udzielił pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie na przystanku autobusowym. Skąd wiedział, co trzeba zrobić? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Kazimierz Moździerz ma 92 lata i jest jednym z najstarszych strażaków w Polsce. Jego chęć niesienia pomocy i działalność na rzecz rozwoju straży pożarnej jest godna podziwu. Opowieścią o swojej pasji podzielił się w Dzień Dobry TVN.

  Mieszkający w Warszawie Dzmitry Salogub pchał autobus, który utknął w śniegu na ul. Belwederskiej. Dołączył do niego reporter TVN24, Paweł Łukasik, który akurat na miejscu relacjonował zmagania mieszkańców stolicy z zimą. Nagranie z tego wydarzenia szybko obiegło sieć, a postawę Białorusina doceniło BBC. Jak się czuje jako bohater?

  Doktor Wojciech Bichalski, chirurg i właściciel przychodni zdrowia, walczył o życie i zdrowie pacjentów. Do czasu. Pewnego dnia i on ciężko zachorował na COVID-19. Póki co pan Wojciech nie może wrócić do pracy chirurga. Stara się jednak pomagać w inny sposób.

  Bohater z Gruzji nie wahał się ani chwili, gdy dostrzegł, jak dwóch napastników atakuje młodego mężczyznę. Wysiadł z samochodu i rozprawił się z nimi za pomocą dwóch ciosów. Jak wspomina to wydarzenie? Nukri Davitashvili szczegóły zdradził w naszym programie.

  Marek Czerwiński jest nauczycielem w jednym z krakowskich liceów. Praca z młodzieżą sprawia mu wiele satysfakcji i radości. Pedagogowi najbardziej zależy na tym, by pokazać uczniom, czym jest empatia, wolność od uprzedzeń i nienawiści. On sam przykład człowieczeństwa daje swoim podopiecznym nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Jego bohaterski czyn został doceniony przez wiele osób.

  Krystian Jabloński to prawdziwy superbohater. Wyniósł trzech mężczyzn z płonącego mieszkania, pomagał ofiarom wypadków drogowych, łapał złodziei, a nawet brał udział w policyjnym pościgu. Dziś to on potrzebuje pomocy - pan Krystian uległ poważnemu wypadkowi na trampolinie sportowej. Jest sparaliżowany od barków w dół.

  Kiedy napastnik zaatakował na przystanku autobusowym we Wrocławiu Hindusa, Tomasz Pikus stanął w jego obronie, by - jak mówi - chłopakowi nie stała się krzywda. Do pierwszego napastnika dołączyło dwóch kolejnych, którzy pobili Tomasza Pikusa. Dlaczego pozostałe na przystanku osoby w ogóle nie zareagowały? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Tomasza Pikusa oraz Kartikey'a Johri - konsula honorowego Indii. W nagrodę za ten bohaterski czyn konsul wyśle Tomasza Pikusa w podróż do Indii.

  Cezary Harasimowicz: "Chciałbym zwrócić się z apelem, żeby rozmawiać z rodzicami, rozmawiać z dziadkami. Kochajmy starych ludzi, bo oni kiedyś byli młodzi, mieli piękne, czasami tragiczne, czasami dramatyczne, życie ... byli tacy jak my. Mieli romanse, mieli marzenia". "Saga, czyli filiżanka, której nie ma" to książka, w której nasz gość opisuje historię swojej rodziny. Jakie ciekawostki znajdziemy na jej kartach? Czego Cezary dowiedział się o swoich korzeniach? Zobaczcie.

  Paweł Kalisz to Polak na stale mieszkający w Belgii. Został okrzyknięty bohaterem po tym, jak rzucił się na rabusia trzymającego pistolet. Został wielokrotnie postrzelony, na szczęście lekarze uratowali mu życie. Ile kul przeszyło ciało Pana Pawła? O napadzie opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Krystian Jabloński to prawdziwy superbohater. Jego dokonań nie sposób wymienić jednym tchem - wyniósł trzech mężczyzn z płonącego mieszkania, pomógł ofiarom wypadków drogowych, złapał złodzieja, udaremnił atak kieszonkowca w autobusie, a nawet wziął udział w policyjnym pościgu. Myśli o kursie samoobrony... czy kiedyś mu się przyda?

  Policjanci niejednokrotnie wykonują swoje obowiązki z narażeniem swojego życia. Wykazują się przy tym bohaterstwem, a mimo to są przez wielu postrzegani bardzo negatywnie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: byłego policjanta wydziału kryminalnego Roberta Ziółkowskiego i Wiolettę Szubską z Komendy Głównej Policji, aby porozmawiać z nimi o blaskach i cieniach zawodu.

  Podczas drugiej wojny światowej ryzykowali życiem swoim i swojej rodziny, by pomóc ocalić Żydów. O kim mowa? O Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Niedawno odbyło się ich wyjątkowe spotkanie. Zjawił się na nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, by przypomnieć nam o polskich bohaterach, których została niestety garstka.

  Dawid Podsiadło na naszym czacie odpowie na Wasze pytania! Katarzyna Figura powie, dlaczego zmienia życie o 180 stopni, a Naomi Watts opowie, jak czuła się jako księżna Diana! Bądźcie z nami w sobotę od 8:30!

  - Miłość narodu na pstrym koniu na jeździ i te same ręce, które wznoszą swoich bohaterów następnego dnia ściągają ich z cokołów - mówił w Dzień Dobry TVN Marcin Prokop. Dlaczego krytykujemy idoli? Czy krytyka to nasza polska specjalność? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak, producentem Weroniką Marczuk, dziennikarką Odetą Moro-Figurską i socjologiem Markiem Troszyńskim.

  Są tacy bohaterzy filmowi, których nigdy nie zapomnimy, np. z "Seksmisji", "Stawki większej niż życie", "Podróży za jeden uśmiech","Przygód Pana Kleksa" czy "Czterdziestolatka". Zobaczcie, jak po latach zmieniła się Jagoda i Mareczek z "Czterdziestolatka". W Dzień Dobry TVN gościliśmy Mirellę Kurkowską, odtwórczynię roli Jagody Karwowskiej, teraz wykładowcę w Centrum Europejskim UW oraz architekta Piotra Kąkolewskiego, serialowego Mareczka. Naszym gościem był też Artur Pontek, który zagrał m.in.: w "Misji specjalnej" i "Panu Kleksie w Kosmosie".

  Mamy Supermana, Batmana, Spidermana i... Superbohatera z rodzimego Kalisza. Zbiera karmę dla zwierząt, pomaga niepełnosprawnym i wcale nie walczy z Jokerem.