Newsy

83-latka zgwałcona przez rosyjskiego żołnierza. "Żałuję, że mnie nie zabił"

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Onet.pl
żołnierz

Rosjanie nie tylko mordują Ukraińców, ale także dopuszczają się brutalnych gwałtów na tamtejszych kobietach. Krzywdzone są zarówno nastolatki, jak i starsze Ukrainki. Jedną z nich była 83-letnia Wiera. Historię kobiety jako pierwsza przedstawiła amerykańska stacja CBS News.

Wojna w Ukrainie. Jakich zbrodni dopuszczają się Rosjanie?

Coraz więcej organizacji informuje, że rosyjscy żołnierze dopuszczają się gwałtów na Ukrainkach. Kateryna Czerepaszka, przewodnicząca organizacji La Strada-Ukraina, ujawniła, że takie traumatyczne doświadczenie ma za sobą kilkanaście kobiet i dziewcząt. W ocenie działaczki to tylko wierzchołek góry lodowej i takich przypadków jest znacznie więcej.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Jak podaje amerykańska telewizja CBS News żołnierze nie oszczędzają żadnej kobiety. Dziennikarze stacji dotarli do 83-letniej Wiery emerytowanej nauczycielki. Kobieta została zgwałcona i pobita przez jednego z rosyjskich żołnierzy.

83-letnia Wiera została zgwałcona przez rosyjskiego żołnierza

- Złapał mnie za kark. Zaczęłam się dusić, nie mogłam oddychać - mówiła w rozmowie z CBS News. - Powiedziałam temu, który mnie zgwałcił: "Jestem na tyle stara, że mogę być twoją matką. Czy pozwoliłbyś, aby to się stało twojej matce?". Kazał mi się zamknąć - kontynuowała. Kobieta dodała, że kiedy żołnierz skończył ją gwałcić, sięgnął butelkę wódki. Wtedy Wiera spytała, czy może się ubrać. - Wrzasnął wtedy: "Nie!" - relacjonowała. Po chwili mężczyzna odszedł, ale na odchodne trzykrotnie wystrzelił w powietrze z karabinu.

Wiera zgłosiła gwałt ukraińskiej policji, która wszczęła śledztwo. Kobieta w rozmowie z dziennikarzami wyznała, że czuje się fatalnie i żałuje, że mężczyzna jej nie zastrzelił. - Żałuję, że mnie nie zabił, zamiast tego, co zrobił - mówiła. Dodała też, że to wydarzenie całkowicie odebrało jej radość. - Wszystko mnie boli. Jestem w stanie, w którym nie jestem ani martwa, ani żywa. Wcześniej czułam radość z wiosny, teraz nie czuję nic. Nie mam nic - przyznała Wiera.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alex Walker/Getty Images

Pozostałe wiadomości