Śmierć Jadwigi Staniszkis, zbiórka na rzecz małej Gai i rozmowa z Edytą Bartosiewicz. Co mogło cię ominąć?

Podsumowanie tygodnia, 15-21 kwietnia
Dzień Dobry TVN - co będzie w poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r.?
Dzień Dobry TVN - co będzie w poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r.?
Dzień dobry w niedzielny poranek!
Dzień dobry w niedzielny poranek!
Obsesja smaku Przemysława Klimy
Obsesja smaku Przemysława Klimy
Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa"
Przemysław Klima nowym jurorem "MasterChefa"
Gawrony – geniusze wśród ptaków
Gawrony – geniusze wśród ptaków
Poznajcie pierwszych finalistów “Mam Talent!”
Poznajcie pierwszych finalistów “Mam Talent!”
Jak rozszyfrować język nastolatków?
Jak rozszyfrować język nastolatków?
Dziki Zachód Prokopa
Dziki Zachód Prokopa
Marcin Prokop na Dzikim Zachodzie
Marcin Prokop na Dzikim Zachodzie
Wiejskie życie państwa Stuhrów
Wiejskie życie państwa Stuhrów
Hotelowy savoir-vivre z najlepszym recepcjonistą świata
Hotelowy savoir-vivre z najlepszym recepcjonistą świata
Aktor, muzyk, dziennikarz – kim jest Filip Łobodziński?
Aktor, muzyk, dziennikarz – kim jest Filip Łobodziński?
Biennale – wielkie święto w świecie sztuki
Biennale – wielkie święto w świecie sztuki
Aleksandra Popławska i Sasha Sidorenko razem na ringu
Aleksandra Popławska i Sasha Sidorenko razem na ringu
Katarzyna Figura muzą młodego pokolenia
Katarzyna Figura muzą młodego pokolenia
Gwiazda “Euforii” w krwawym habicie
Gwiazda “Euforii” w krwawym habicie
Lunch z Financial Times
Lunch z Financial Times
Lanberry – „Co ja robię tu”
Lanberry – „Co ja robię tu”
Rodzinny duet – Kasia Nosowska i Mikołaj Krajewski
Rodzinny duet – Kasia Nosowska i Mikołaj Krajewski
Lanberry nie zwalnia tempa
Lanberry nie zwalnia tempa
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Miniony tydzień, 15-21 kwietnia obfitował w wiele ważnych informacji. Zmarła socjolożka Jadwiga Staniszkis, zbiórka na rzecz małej Gai walczącej z zespołem Retta trwa, zaś Edyta Bartosiewicz udzieliła intymnego wywiadu. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl?

Zmarła Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Miała 81 lat. Była wybitną socjolożką, politolożką i profesorem nauk humanistycznych. W poniedziałek jej córka przekazała smutne wieści o śmierci w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Pogrzeb prof. Staniszkis odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia, w kościele w Podkowie Leśnej pod Warszawą.

Marcin Prokop wyjawił sekret Doroty Wellman

Marcin Prokop i Dorota Wellman w Dzień Dobry TVN lubią z siebie wzajemnie żartować. Tym razem to Marcin postanowił zrobić psikusa współprowadzącej i ujawnił jej tajemnicę.

- Nie czuć koziego cyca, jak to mówi Dorota. Bo ty mówisz, że nie lubisz kozich serów, bo ci pachną wymionem. Tak mi powtarzasz zawsze - powiedział z uśmiechem gospodarz show.

Jak Dorota na to zareagowała? Zobacz wideo.

Martyna Wzorek z "MasterChef Nastolatki" jest chora. Znów trafiła do szpitala

16-latka zmaga się z podstępną, genetyczną chorobą - mukowiscydozą, którą zdążyła już wyrządzić ogromne spustoszenie organizmie dziewczynki. Martynka ma zmiany w płucach, bardzo niską masę ciała i niższy wzrost niż jej rówieśnicy, postępującą marskość wątroby, cukrzycę CFRD (to cukrzyca zależna od mukowiscydozy, łącząca cechy cukrzycy typu 1 i 2). Dziewczynka po raz kolejny trafiła do szpitala. W jakim jest stanie?

- Jest jeszcze obolała, bo miała założony cewnik Broviaca. Cały prawy bok ją boli, łącznie z szyją - powiedziała mama Martyny w wywiadzie dla serwisu dziendobry.tvn.pl.

Całą rozmowę z Justyną Wzorek, mamą Martyny można przeczytać w naszym artykule.

Czym jest zespół Retta? Mała Gaja potrzebuje pomocy

Gaja to malutka dziewczynka, która cierpi na chorobę neurodegeneracyjną nazywaną zespołem Retta. Dzieci, które zmagają się z tą dolegliwością, nazywane są potocznie "milczącymi aniołkami", ponieważ na pewnym etapie rozwoju przestają chodzić oraz mówić. Ta przypadłość występuje raz na 15 tysięcy urodzeń. Choć naukowcy nie opracowali jeszcze skutecznego leku, istnieje droga terapia, która pozwala zahamować negatywne postępy choroby. Sprawdź, jak pomóc Gai i wesprzeć finansowo jej rodzinę.

Poznajcie nowego króla drożyzny

Chociaż trwa wiosna i wiele nowalijek można już dostać w sklepach, to ceny warzyw nie zaczęły spadać. Przeciwnie, zaraz po Wielkanocy niektóre poszybowały. Do tej pory najdroższa była pietruszka. Jednak w ostatnim czasie została "zdetronizowana". Które warzywo jest teraz najdroższe?

Szczery wywiad Edyty Bartosiewicz

Edyta Bartosiewicz jest mamą dorosłego już syna - Aleksandra. Ich relacja jest dziś bardzo dobra, o czym artystka opowiedziała w rozmowie z Moniką Olejnik, jednak w przeszłości bywało różnie. Gwiazda włożyła wiele pracy, by ze swoją pociechą cieszyć się bliskim kontaktem. W wywiadzie artystka wróciła też pamięcią do czasów, gdy nagle została samodzielną mamą.

- Mój syn miał 7 lat, jak rozstałam się z moim ex-mężem. Zaczęłam go wychowywać sama. [...] To jest takie zaburzenie domu - stwierdziła w wywiadzie.

Filip Łobodziński stracił córkę

Filip Łobodziński to aktor znany z takich produkcji jak "Stawiam na Tolka Banana" czy "Podróż za jeden uśmiech". Jako dorosły zajął się tłumaczeniami oraz publicystyką. Niedawno 65-latek wydał autobiografię, w które wspomina nie tylko swoją karierę, ale i trudne wydarzenia z życia. Najboleśniejszym doświadczeniem gościa Dzień Dobry TVN była śmierć jego 21-letniej córki Marii, która zmarła na raka w 2015 roku.

- Cierpienie nie uszlachetnia. To jest ciężka kontuzja, z której się nie wychodzi. Przynajmniej mi się nie udało i nie bardzo wierzę, żeby udało się komukolwiek, ale życzę innym, żeby tak było. Ja nie mam na to sposobu. Oczywiście żyje się dalej. Słońce dalej wschodzi, trzeba iść po pietruszkę do sklepu itd. Nie ma pieszczot. Natomiast to [cierpienie - przyp. red.] jest i zawsze będzie - wyznał w Dzień Dobry TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki