Jadwiga Staniszkis nie żyje. Podano datę i miejsce pogrzebu

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Podano datę i miejsce pogrzebu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Zmarła Jadwiga Staniszkis, znana i niezwykle ceniona socjolożka, politolożka, profesor nauk humanistycznych i publicystka. Miała 81 lat. W przyszłym tygodniu obchodziłaby 82. urodziny. Gdzie i kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie?

Nie żyje Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis w 1964 roku została absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W 1971 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych. Po habilitacji sięgnęła po kolejny stopień naukowy - w 1992 roku została profesorem.

Po studiach podjęła pracę w Instytucie Socjologii. W okresie PRL-u organizowała wraz z innymi pracownikami uczelni spotkania dyskusyjne oraz seminaria. Uczestniczyła w protestach studenckich w marcu 1968 roku. W efekcie spędziła siedem miesięcy w areszcie.

Profesor Staniszkis miała imponujący dorobek naukowy i zawodowy. Wykładała na wielu uczelniach m.in.: Uniwersytecie Warszawskim, Wyższej Szkole Biznesu, Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, Uniwersytecie Michigan oraz w Chinach, Japonii i Tajwanie. Była także pracownikiem Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz zasiadała w Komitecie Socjologii PAN.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Jadwigi Staniszkis?

W poniedziałek po południu, 15 kwietnia, córka prof. Jadwigi Staniszkis w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazała informację o śmierci mamy.

Wybitna socjolożka w ostatnich latach zrezygnowała z aktywności w mediach. 81-latka chorowała na Alzheimera.

Rodzina zmarłej zawiadomiła, że pogrzeb odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia, w kościele w Podkowie Leśnej pod Warszawą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło: mojasocjologia.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki