Newsy

Młoda kobieta "zarabiała" 20 tysięcy złotych dziennie. Została aresztowana

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
Nasze Miasto
Policja zakłada kobiecie kajdanki

Oszustka ze Szczecina okradała ludzi z całej Polski wypłacając ich pieniądze z bankomatów. Kobieta została aresztowana. Cały proceder trwał ponad rok, a każdego dnia 20-latka wybierała nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Szczecin. Kobieta oszukiwała na "BLIK-a"

20-letnia mieszkanka Szczecina wypłacała pieniądze z kont osób z całej Polski. Oszukiwała na "BLIK-a". Działała od ponad roku. - Sprawa rozpoczęła się od informacji jaką pozyskali funkcjonariusze pilskiej jednostki. Z jej treści wynikało, że w lipcu bieżącego roku, w jednym z pilskich bankomatów miała zostać wypłacona duża gotówka, która mogła pochodzić z przestępstwa. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zajęli się tą sprawą i ustalili wizerunek młodej kobiety. Potwierdzili również, że dokonywała ona takich wypłat w co najmniej 15 miejscowościach na terenie całej Polski - powiedział w rozmowie z Nasze Miasto st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy KPP w Pile.

Jak nie dać się oszukać?

Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Oszustce udawało się wypłacać z bankomatów spore sumy. - Każdego dnia będąc w innym mieście 20-latka wypłacała gotówkę w kwocie około 20 tysięcy złotych, a następnie podróżowała dalej. Intensywne czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły zlokalizować miejsce, w którym kobieta aktualnie przebywała - dodał policjant.

Przyłapana na gorącym uczynku

20-latka została ujęta na gorącym uczynku. Kiedy 11 sierpnia wypłacała pieniądze w jednym z warszawskich bankomatów, zatrzymali ją policjanci. W momencie aresztowania miała przy sobie 15 tysięcy złotych, a w pokoju hotelowym funkcjonariusze znaleźli gotówkę w wysokości 42 tysięcy złotych.

- Mieszkanka powiatu szczecińskiego została zatrzymana. Na chwilę obecną usłyszała sześć zarzutów związanych z dokonywaniem oszustw. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że sprawa jest bardzo rozwojowa i przestępstw, których się dopuściła może być zdecydowanie więcej. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań. Decyzją Prokuratura Rejonowego w Pile 20-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym - powiedział rzecznik policji w rozmowie z portalem Nasze Miasto.

Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: Nasze Miasto

Źródło zdjęcia głównego: Daniel Truta/Getty Images

Pozostałe wiadomości