Newsy

Półroczne dziecko utopiło się w wannie. Rodzice byli w tym czasie w domu

Newsy

Autor:
bż,
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24
ambulans

Półroczny chłopczyk został znaleziony bez oznak życia. W domu cały czas byli jego młodzi rodzice oraz ich przyjaciel, który wezwał pogotowie. Sprawę bada prokuratura w Zielonej Górze.

Stare Strącze - utonięcie dziecka

Stare Strącze, gdzie doszło do tragedii, to niewielka miejscowość w województwie lubuskim. W środę dyspozytor pogotowia ratunkowego odebrał zgłoszenie o dziecku znalezionym w wannie. Maluch nie dawał oznak życia. Wysłani na miejsce medycy mogli jedynie stwierdzić zgon.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Wszystkie trzy osoby, które mieszkały z dzieckiem: dziewiętnastoletnią matkę oraz ojca, również bardzo młodego mężczyznę, zatrzymano. Zatrzymany jest też mężczyzna, u którego mieszkała rodzina - powiedziała cytowana przez TVN24 Ewa Antonowicz z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. 

Półoroczne dziecko utopiło się w wannie

Przeprowadzona w Poznaniu sekcja zwłok dziecka potwierdziła wstępne przypuszczenia, że do śmierci doszło na skutek utonięcia.

 - W sprawie pobrano materiał do badań, które mają ustalić dokładne przyczyny i pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia - podkreśliła Ewa Antonowicz.

Jak nieoficjalnie przekazała Gazeta Wyborcza, prokuratura sprawdza, czy rodzice chłopca byli pod wpływem środków odurzających.

- Jest wiele aspektów, które trzeba wyjaśnić. Na teraz nie mogę udzielać bardziej szczegółowych informacji - kwitowała prokurator Antonowicz, zasłaniając się dobrem śledztwa.

Więcej przeczytasz na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:bż, Adam Barabasz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Rostek / Getty Images

Pozostałe wiadomości