Google Doodle: Punkt szczepień COVID-19 blisko mnie. Gdzie szukać placówki?

Autor:
Teofila
Siewko
Maseczka i szczepionka przeciw COVID-19

Google z okazji różnych wydarzeń aranżuje swoje logo. Nowa grafika ma zachęcać do szczepienia się i profilaktyki przeciwko zarażeniu COVID 19. Literki w logo mają nałożone maseczki. Wyszukiwarka ułatwia znalezienie placówki i punktu szczepień przeciwko COVID-19. 

Google Doodle wspiera szczepienia przeciwko COVID-19

20 stycznia 2022 roku Google zaaranżował logo swojej wyszukiwarki na literki noszące maseczki. Ma to na celu zwiększenie świadomości na temat szczepień przeciwko COVID-19. Wyszukiwarka regularnie wprowadza zmienione grafiki swojego logo, aby promować ważne wydarzenia i kampanie. Tym razem wspiera szczepienia przeciwko koronawirusowi, ułatwiając znalezienie placówki, w której można przyjąć szczepienie.

COVID-19

Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudnia
Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Obecnie obserwuje się ogromny wzrost zakażeń i mówi się o 5 fali pandemii. W związku z tym możliwe jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Przy okazji wyszukiwarka wspomaga znalezienie punktu szczepień w najbliższej okolicy. 

Google Doodle: gdzie szukać placówki szczepień COVID-19 blisko mnie?

Po kliknięciu logo wyszukiwarka Google zostaniemy przekierowani do wyszukiwania hasła "punkt szczepień COVID-19 blisko mnie". Korzystając z danych osoby zalogowanej na konto Gmail, wyszukiwarka lokalizuje użytkownika i pomaga znaleźć najbliższy punkt, w którym można przyjąć szczepionkę. Jednocześnie mamy ułatwiony dostęp do stron rządowych, które informują, kto może się teraz zaszczepić oraz rejestracji na szczepienie.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 można znaleźć na stronie gov.pl

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Ekaterina Govorina/Getty Images

Pozostałe wiadomości