Google

  Google

  Zofia Stryjeńska to jedna z najwybitniejszych artystek dwudziestolecia międzywojennego. Wzbudzała zainteresowanie nie tylko talentem, ale też burzliwym życiem prywatnym. Relacje z epoki to dowód na to, że lata 20. i 30. to nie tylko czas wytwornych fryzur, charlestona i artystycznej bohemy. To również era zniewolenia kobiet, które wiedziały, że nadeszła pora, by żyć po swojemu.

  Susan Wojcicki została uznana przez magazyn Time najbardziej wpływową kobietą w biznesie internetowym. Była wiceprezesem firmy Google, a obecnie zarządza Youtubem. Jest mamą piątki dzieci. Z Susan spotkała się prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Dlaczego Amerykance zależy na polskim paszporcie? Jakich argumentów użyła, aby przekonać właścicieli Google'a do zakupu Youtube'a? Jak udaje jej się łączyć pracę zawodową z życiem prywatnym? Dowiedzieliśmy się również, czym zajmują się siostry Susan i jak wyglądało jej dzieciństwo.

  Dolina Krzemowa to miejsce kultowe. Tam zaczynał Steve Jobs, tam swoją siedzibę na wszechpotężny Google oraz wszędobylski Facebook. I tam swoją siedzibę ma polska firma Sylwii i Kuby Górajek. Przywieźli dobrą jakość i dobrą pracę z Polski. Jak wygląda księgowość w USA? Ile trwa proces założenia firmy? Ile pieniędzy wzięli ze sobą do Stanów? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli polska Sheryl Sandberg oraz polski Mark Zuckerberg. Zobaczcie, jak amerykanki sen może stać się jawą?

  Jak obrać granat, jak zostać ... syreną, jak zrobić wydmuszkę oraz co to jest gender? O co jeszcze Polacy pytali profesora Google'a w 2014? Zobaczcie reportaż Filipa Chajzera. O co najczęściej pytano i o co zapytał Filip Chajzer?

  Doodle to kolorowe wariacje na temat logo Google. W tym roku po raz drugi w ramach konkursu "Doodle 4 Google" szansę na stworzenie swojego doodla dostały dzieci z Polski.