Google

  Google

  Google postanowiło dać drugie życie starszym, ale nadal sprawnym komputerom. Tak powstał Chrome OS Flex. To stabilny system "odświeżający" setki wypuszczonych lata temu modeli.

  Mija 75 lat od publikacji zapisków uważanych za jedno z najważniejszych dzieł współczesnej diarystyki.

  Od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę, wiele firm stara się wspierać walczący kraj, jego armię i mieszkańców. Wsparcia udziela również firma Google, która tym razem postanowiła przekazać 43 tys. laptopów. Do kogo trafią?

  Google Doodle regularnie zmienia swoje logo tak, aby upamiętniac ważne wydarzenia i postaci. 23 maja na grafice znalazła się Maria Konopnicka. Kim była kobieta? Z czego zasłynęła? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

  Hasła do różnych kont, aplikacji, stron czy urządzeń z założenia mają chronić dostępu do nich. W praktyce jednak to one są najsłabszym elementem całego systemu zabezpieczeń. Czym można je zastąpić?

  27 kwietnia obchodzona jest 91. rocznica urodzin wybitnego kompozytora.

  Dostałeś SMS-a z numeru 732232987 z informacją, że Google weryfikuje numer telefonu? Nie ma się czego obawiać, tym razem nie jest to oszustwo. Prawdopodobnie każdy użytkownik Androida dostał lub dostanie taką wiadomość. Sprawdź, co to za SMS.

  Google poinformowało, że wprowadzi do Androida nowe ostrzeżenia związane z sytuacją w Ukrainie. Posiadacze smartfonów na terenie całej Ukrainy będą otrzymywać alerty o nalotach samolotów. O utworzenie takiej funkcji poprosiły ukraińskie władze.

  Powstała specjalna mapa dla osób, uciekających przed toczącą się wojną w Ukrainie. Można na niej sprawdzić dostępność mieszkań lub pokoi dla uchodźców. Polacy ochoczo angażują się w pomoc i udostępniają swoje lokum.

  Google zapowiada zmiany polityki prywatności w Androidzie. Pozyskiwanie danych z naszych smartfonów przez Facebooka i inne strony czy aplikacje ma zostać ograniczone. Przez to mogą dużo stracić.

  Google upamiętnia ważne osoby poprzez zmienianie logo swojej wyszukiwarki. Tym razem upamiętniony został Michiaki Takahashi. Kim był mężczyzna i czym się zasłużył?

  Z okazji walentynek wyszukiwarka Google zmieniła szatę graficzną dostosowując się do święta zakochanych. Nie tylko przygotowano specjalną grafikę, ale także mini grę i muzykę do niej. Jak wygląda Google Doodle na 14 lutego 2022 roku?

  Google Doodle uczcił pamięć Katarzyny Kobro. Twórcy wyszukiwarki internetowej często na cześć ważnych osób i wydarzeń aranżują logo tak, aby nawiązywało do nich. Tym razem upamiętnia polską artystkę i rzeźbiarkę - Katarzynę Kobro. Kim była kobieta i z czego była znana?

  Google planuje zmienić zasady udostępniania niektórych swoich usług. Od 1 lipca 2022 roku część użytkowników będzie zobowiązana płacić za Gmaila. Ile wyniosą opłaty i kogo będą obowiązywały?

  Google z okazji różnych wydarzeń aranżuje swoje logo. Nowa grafika ma zachęcać do szczepienia się i profilaktyki przeciwko zarażeniu COVID 19. Literki w logo mają nałożone maseczki. Wyszukiwarka ułatwia znalezienie placówki i punktu szczepień przeciwko COVID-19. 

  Co powinno wzbudzić nasze podejrzenia?

  Google Doodle regularnie aranżuje swoje logo, aby uczcić ważne światowe i lokalne wydarzenia. 8 stycznia 2022 roku urodziny obchodziłby Stephen Hawking. Z tej okazji w wyszukiwarce pojawiła się nie tylko grafika z nim związana, ale również wideo. 

  21 grudnia w Google Doodle pojawiła się grafika przedstawiająca jeża idącego przez zimowy krajobraz. W ten sposób Google rozpoczął pierwszy dzień zimy. Jak długo będzie trwać zima i kto może zobaczyć tę grafikę?

  Oto kulinarne zestawienie, czego Polacy szukali w sieci w 2021 r.

  6 grudnia Google Doodle obchodzi święto pizzy. Nie jest to jednak światowy dzień, a rocznica wpisania na listę UNESCO sztuki kulinarnej neapolitańskiego Pizzaiolo. Sprawdź, czym ona jest i jak Google uczcił ten jubileusz.

  George Seurat, francuski malarz, 2 grudnia obchodziłby urodziny. Z tej okazji Google postanowiło upamiętnić jednego z ojców sztuki współczesnej. Specjalnie zaprojektowane logo pojawiło się w kilku krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Tajlandii.

  30 listopada w Google Doodle upamiętniony został profesor Lotfi Zadeh. Był światowej sławy naukowcem w zakresie matematyki, który otrzymał wiele doktoratów honoris causa, także w Polsce. 

  Johannes Vermeer, znany jako Jan Vermeer van Delft to słynny holenderski malarz. Na cześć otwarcia tytułowej wystawy Vermeera w Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie Google zmienił swoje logo w wyszukiwarce. Kim był ten znany malarz i jakimi pracami zasłynął?

  Google usunęło ze swojego Sklepu Play ponad 150 niebezpiecznych aplikacji. Użytkownicy powinni sprawdzić, czy nie mają ich zainstalowanych w swoich smartfonach i jeśli tak - jak najszybciej je odinstalować.

  W sieci na młodych ludzi może czekać wiele zagrożeń. Aby zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom, Google wprowadziło możliwość usuwania zdjęć z wyników wyszukiwania przez osoby nieletnie i ich rodziny. W jaki sposób można zgłaszać problem?

  12 października Google uhonorował postać Heleny Modrzejewskiej. Z okazji 181. rocznicy urodzin legendarnej, polskiej aktorki w wyszukiwarce internetowej, zamiast klasycznego logo, pojawiła się grafika z jej wizerunkiem. Kim była wybitna artystka?

  Od rana 22.06.2021 r. użytkownicy smartfonów donoszą o problemach z Google. W trakcie korzystania z urządzeń, co chwilę na ekranie głównym pojawia się komunikat: "Google wciąż przestaje działać". Jak rozwiązać ten problem?

  W sklepie Google Play pojawiły się nowe, fałszywe aplikacje, dzięki którym cyberprzestępcy mogą m.in. robić zakupy. Według danych, aplikacje te zostały pobrane na smartfony przez ponad 700 tys. użytkowników. Google alarmuje, aby jak najszybciej je usunąć. Sprawdź, o jakich aplikacjach mowa.

  Zofia Stryjeńska to jedna z najwybitniejszych artystek dwudziestolecia międzywojennego. Wzbudzała zainteresowanie nie tylko talentem, ale też burzliwym życiem prywatnym. Relacje z epoki to dowód na to, że lata 20. i 30. to nie tylko czas wytwornych fryzur, charlestona i artystycznej bohemy. To również era zniewolenia kobiet, które wiedziały, że nadeszła pora, by żyć po swojemu.

  4 maja przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z języka polskiego w wyszukiwarce Google użytkownicy z Podlasia zaczęli wpisywać hasła: "Lalka ambicja", "motyw ambicji", "Wokulski" oraz "ambicja w lekturach". Czy doszło do przecieku tak jak w ubiegłym roku?