Newsy

Pogoda we wtorek. Wracają upały, będzie ponad 30 st. C

Newsy

We wtorek na niebie dominować będzie słońce. Większe zachmurzenie pojawi się jedynie na południu Polski oraz okresami na zachodzie i Suwalszczyźnie. Nie ma wątpliwości co do tego, że czeka nas powrót upałów - na południowym zachodzie termometry pokażą nawet 31 st. C. Czy powinniśmy spodziewać się burz?

Pogoda we wtorek, 29 czerwca 2021 r.

Po kilku dniach delikatnego ochłodzenia, powracają upały. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i południu wzrastające okresami do dużego. Na krańcach południowych miejscami burze, lokalnie z gradem i opadami deszczu do 25 mm. Słaby przelotny deszcz możliwy również na Suwalszczyźnie.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazywać będą od 25 st. C na północnym wschodzie do 31 st. C na zachodzie - tam zrobi się upalnie. Wytchnienia można szukać nad morzem, gdzie maksymalnie będzie od 22 st. C do 27 st. C.

Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w środę, 30 czerwca 2021 r.

- Pierwsza połowa tygodnia będzie bardzo ciepła, a miejscami nawet upalna. W drugiej połowie będzie już zdecydowanie chłodniej - poinformowali synoptycy IMGW. Od środy czeka nas zmiana pogody na bardziej gwałtowną.

Polska będzie podzielona pod względem pogody. Najładniej będzie w północno-wschodniej części kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie w ciągu dnia wzrastać będzie do dużego i wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, na południu oraz zachodzie miejscami gwałtowne, z ulewnym deszczem i wiatrem w porywach do około 70 km/h.

Wciąż będzie gorąco, od 27 st. C do 30 st. C, jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich od 22 st. C do 26 st. C.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości