Newsy

Pogoda we wtorek: w części kraju bardzo ciepło

Newsy

Pogoda we wtorek ma być zróżnicowana. W południowo-wschodniej połowie kraju pogodnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Synoptycy zapowiadają także opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18 do 27 st. C.

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia są w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Skandynawią oraz Morzem Czarnym wraz z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Polska będzie dostawać się pod wpływ tego wyżu, napływać zacznie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody z poniedziałku na wtorek, 14/15.6.2021 r.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem na północnym zachodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 8 st. C na wschodzie, około 12 st. C w centrum, do 15 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej; w obszarach podgórskich od 6 st. C do 8 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, na ogół z kierunków zachodnich.

Pogoda we wtorek, 15.6.2021 r.

We wtorek w południowo-wschodniej połowie kraju pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo od północnego zachodu wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z opadami gradu. W czasie burz opady deszczu lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C nad morzem, około 23 st. C w centrum, do 27 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda, Warszawa, 15.6.2021 r.

We wtorek rano w stolicy zachmurzenie małe, później umiarkowane. Temperatura maksymalna około 23 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

>>> Zobacz także:

W Polsce czy za granicą - wiemy, gdzie taniej pojedziemy na wakacje. "Niektóre obiekty nawet o 50 procent podniosły ceny"

Dziwidło olbrzymie. Kwiat gigant zakwitnie w Polsce

Nurek twierdzi, że humbak go połknął, a następnie wypluł. "Po chwili było tylko ciemno"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości