Newsy

Pogoda na sobotę: zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami burze i grad

Newsy

Aktualizacja:

Na sobotę synoptycy zapowiadają deszcze, burze, a niekiedy nawet grad. Na termometrach od 15 stopni C na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku do 29 stopni C na krańcach południowo-wschodnich.

Jak informuje IMGW, zatoka niżu z rejonu Zatoki Fińskiej wraz ze strefą pofalowanego frontu atmosferycznego przemieści się na południowy wschód kraju. Na pozostałym obszarze rozbuduje się klin wyżowy. W. Z zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną jeszcze w cieplejszym powietrzu.

Pogoda w sobotę 11 lipca

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu. Na południowym wschodzie burze, lokalnie z gradem. Najmniej deszczu na północnym zachodzie, najwięcej na południu, miejscami suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C, 16 st. C na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku oraz 17 st. C na północnym wschodzie i na wybrzeżu do 26 st. C, 29 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę 11 lipca

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz także:

Poznaj Pomorze Zachodnie oczami naszych bohaterów. "Szerokie wody" Gosi

500 zł na wakacje. Co musisz zrobić, żeby dostać bon turystyczny?

Amisze – kim są, jaka jest ich historia? Fakty i ciekawostki o amiszach

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP/x-news

Pozostałe wiadomości