Newsy

Od września nauczanie zdalne czy stacjonarne? Ministerstwo edukacji ma plan

Newsy

Aktualizacja:
Getty Images/Compassionate Eye Foundation/Robert Daly/OJO Images

Jak będzie wyglądać nauka po wakacjach? To pytanie dręczy wielu uczniów i ich rodziców. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort apeluje, aby nie wprowadzać niepokoju.

Obecnie - ze względu na pandemię koronawirusa - szkoły w Polsce pracują w trybie kształcenia na odległość. Jak będzie wyglądać nauka po wakacjach?

Nauka zdalna czy stacjonarna

Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej w przesłanym komunikacie.

Resort podkreśla, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach.

Jednocześnie MEN pracuje nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, tak aby nauczyciele i dyrektorzy mogli korzystać tych rozwiązań – tak jak dotychczas, jako uzupełnienie swoich metod pracy.

Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół

- czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej o nauce od września 2020

Resort podkreśla, że platforma epodreczniki była i jest rozwijana niezależnie od epidemii. Informacje o jej udostępnieniu i możliwości wykorzystywania były przekazywane szkołom już od września 2019 r.

Wykorzystywanie platformy epodreczniki.pl i zgromadzonych na niej zasobów zostało też uwzględnione w projekcie „Lekcja:Enter”, w ramach którego, do 2023 roku, zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli. Zakres szkolenia obejmuje m.in. tworzenie własnych lub wykorzystywanie w procesie kształcenia dostępnych w internecie zasobów i narzędzi edukacyjnych

- zapowiada MEN.

Apelujemy zatem o to, aby nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów. Podkreślam, że przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół od września

- podkreśla ministerstwo edukacji.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co podarować nauczycielowi?

Z analogowej zmienia się w cyfrową. Jak dziś wygląda szkoła i co sądzi o niej młodzież?

Nauczyciel pokonuje kilometry na rowerze i wspiera swoich uczniów. „Dostawałem sygnały, że tęsknią za szkołą, że jest źle”

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości