nauczanie w domu

    nauczanie w domu

    Od poniedziałku 18 stycznia dzieci z klas I-III ponownie chodzą do szkoły. Lekcje odbywają się zgodnie z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Pozostałych uczniów nadal obowiązuje zdalna edukacja. Jak będzie wyglądało nauczanie, kiedy wszyscy wrócą już do szkół? O tym w naszym studiu rozmawiali dr Monika Just, pedagog i Dariusz Zelewski, dyrektor SP nr 1 w Kartuzach.

    Jak będzie wyglądać nauka po wakacjach? To pytanie dręczy wielu uczniów i ich rodziców. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie - zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort apeluje, aby nie wprowadzać niepokoju.

    Kacper i Kuba uczą się w domu. Ich amerykańscy nauczyciele mieszkają razem z nimi. Wcześniej uczyli w Meksyku, Kanadzie i Chinach. Czy to prawda, że dzieci uczą się efektywniej, kiedy nie są do tego przymuszane?

    Alternatywą dla tradycyjnej formy nauczania jest edukacja domowa lub demokratyczna. W tym ostatnim systemie dzieci uczą się samodzielnego wyszukiwania informacji, same decydują, czego chcą się uczyć, a czego nie. Czy dla maluchów nie jest to zbyt duża odpowiedzialność? Jakie są zalety, a jakie wady edukacji demokratycznej? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: Darią Krawczyk-Borys - mamą Inez i Blanki, które uczą się w domu, Justyną Masella-Praszyńską - mamą Magdy i Mikołaja, która pracuje i ma dzieci w szkole demokratycznej oraz z psychologiem dziecięcym Martą Żysko-Pałubą.