Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie planowanego przywrócenia nauki stacjonarnej. Premier wyjawił, kiedy mogłoby to nastąpić oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby dzieci znów mogły zasiąść w szkolnych ławkach. Prognozy są optymistyczne.
Premier Mateusz Morawiecki na Dolnym Śląsku
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. - Przeznaczone środki ze strony budżetu centralnego pozwoliły kadrze medycznej i kadrze technicznej w bardzo krótkim czasie przygotować dodatkowych 65 łóżek, które służyły też pacjentom z całego Dolnego Śląska - mówił.
- To właśnie ta część medyczna, medycy, pielęgniarki, którzy mają możliwości leczenia, zapewnili wielu pacjentom opiekę, zapewnili ludziom, którzy chorowali na COVID-19, możliwość normalnej opieki medycznej - podkreślał szef rządu.
Kiedy koniec nauki zdalnej?
Mateusz Morawiecki podziękował obecnej na konferencji wiceminister edukacji i nauki Marzenie Machałek, która zadbała o to, aby w sprawny sposób zorganizować szczepienia nauczycieli. - Dzięki temu, jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego i zapewnić bezpieczeństwo dla naszych nauczycieli - powiedział.
- Dziękuje też pani minister za to, że jest opiekunką takiego z perspektywy gospodarki niezwykle ważnego programu, to jest programu kształcenia zawodowego i technicznego - mówił premier i dodał, że cały czas odbywa setki rozmów z inwestorami z całego świata. - Oni sygnalizują przede wszystkim tę potrzebę - dostosowanie kształcenia uczniów, młodzieży, absolwentów, do potrzeb poszczególnych branż, poszczególnych sektorów gospodarki narodowej. To wszystko bierze początek w kształceniu zawodowym, technicznym, politechnicznym później - podkreślał.
Premier dziękował także medykom. - Z tego miejsca chciałbym podziękować kadrze medycznej. Rozmawiałem z panem dyrektorem, który jest z nami, również z kadrą medyczną tego ośrodka, szpitala w Bolesławcu i tego dodatkowego zbudowanego szpitala – powiedział. Dziękował za "poświęcenie, za serce, oddanie dla pacjentów i ratowanie zdrowia i życia Polaków".
Zobacz wideo: Obserwujemy u dzieci apatię, niechęć do aktywności fizycznej i kontaktu z rówieśnikami". Nauczyciele o wpływie nauki zdalnej na uczniów
Zobacz też:
Szczepienia na koronawirusa w Polsce - najnowsze dane na 19 kwietnia
Rekrutacja na studia w dobie pandemii. Jak będzie wyglądał nabór studentów w 2021 roku?
Autor: Adam Barabasz
Źródło: PAP